Zvláštne veľké brucho u 10-ročného syna

1. júl 2024

Dievčatá, prosím o radu alebo skúsenosť. Syn (o pár dní bude mať 10 rokov) bol vždy chudý, mali sme problém kúpiť nohavice, aby mu nepadali, nemal žiadne brucho... a teraz v posledných týždňoch mu poriadne narástlo, už má zase problém zapnúť nohavice. Má takmer 10 rokov, výšku cca 154cm a váži rovných 40kg (za rok pribral 5kg). Čo ma ale znepokojuje je to brucho, má ho vyslovene vyduté ako žena v tehotenstve. Nakúpila som mu kraťasy veľkosť 152 a niektoré neoblečie. Má to niekto u syna podobne?

marianarem
1. júl 2024

Ked mu tak z nicoho nic zvacsilo brucho, isla by som urcite k lekarovi, nieco pravdepodobne za tym bude, mozno nejaka intolerancia.

anjelicek26
1. júl 2024

Parazity,intolerancia, ta vie vzniknúť v akomkoľvek veku. Treba ísť k pediatricke radšej,dobre,že si si to všimla.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zobaka
1. júl 2024

mne to pride, ze ma uplne povolene brusne svalstvo, zle drzanie tela, taha ho to dopredu, odporucam SM system

dejka77
1. júl 2024

Moze byt aj diastaza.

mantilka
2. júl 2024

Smer pediater...ten ti najlepšie zistí príčinu. Dobre že si si všimla.

bessdonna
2. júl 2024

ja to takto na fotke nevidim.

katushka238
2. júl 2024

Môže ìsť o tzv .meteorizmus čiže plynatosť. Má to aj moja 10 ročná dcéra. Riešili sme to probiotikami a tiež je nato dobrý espumisan. Ak nepomôže tak určite k doktorke.

luccija
2. júl 2024

5 kg na takom malom dieťati je vidiet

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. júl 2024

My si s manželom myslíme, že zle drží chrbticu, preto ma to brucho také vypuklé

maryetta
2. júl 2024

Ano. Dost mozne ze zle drzanie. Na tej foto to vidiet.

luccija
2. júl 2024

Môže byť ...je dosť prehnuty

zuzana76
2. júl 2024

určite pediater, aj mne sa zda zle drzanie tela a nema aj vpadnuty hrudnik?

klip0
2. júl 2024

Určite choďte k fyzioterapeutovi

victoriab
2. júl 2024

Aj mojmu synovi sa zrazu zacalo ukladat do brucha, na endokrinologii povedala, ze je to znak pri nedostatku rastoveho hormonu, moj syn vazi a meria, co tvoj, ale ma 16 rokov.
Tvojmu sa menia hormony, postava bude disproporcna nejaky cas, musi do nej narast, neh sa to vyrovna 🙂 ak mas pochybnosti o jeho stave, smer pediater.

victoriab
2. júl 2024

Prave pozeram foto, moj teda vyzera inak, ako tvoj, je vidiet, ako sa da opisom zvelicit 🙂 brucho ma v pohode, ma zle drzanie tela.

autor
2. júl 2024

K fyzioterapeutovi chodíme, aj cvičí, len tým, že teraz tak viac pribral, tak to brucho asi tak vystúpilo. Mňa to vylakalo, že či mu tam nejaký nádor nerastie. Ale kamošky ma presviedčajú, že chalani v tomto období zvyknú na začiatku puberty pribrať a potom ich zase vytiahne. Manžel má skoro 2 metre

autor
2. júl 2024

K fyzioterapeutovi chodíme, aj cvičí, len tým, že teraz tak viac pribral, tak to je také vystúpenie to brucho. Ja som bola roky zvyknutá, že nemal žiadne brucho 🤣 ale aj kamošky mi hovoria, že to je v pohode, že takto na začiatku puberty zvyknú chalani pribrať a potom ich zase vytiahne. Manžel má skoro 2 metre

misiak7777
2. júl 2024

@autorka a to váš fyzioterapeut nevidí že má držanie tela ako šimpanz???

danieli
2. júl 2024

Aj nas ma brusulko, tiez vybehlo len nedavno, ide puberta telo sa meni, doteraz som kupovala slim nohavice, mysli, ze tato era je na konci

autor
2. júl 2024

@misiak7777 jasné, že vidí, preto tam chodíme a cvičíme. Len keď sme boli naposledy vo februári, tak nemal ešte také veľké brucho

misiak7777
2. júl 2024

On nemá veľké brucho ale zlé držanie tela, ktoré mu to vypuklý tvar brucha robí. Postav ho k stene, nech napraví držanie panvy, ramien ( to vám isto fyzioterapeut ukazoval) a uvidíš že brucho bude oveľa menšie

derdia
2. júl 2024

Podľa mňa má normalne brucho... A prepac. Týchto foto niečo "diagnostikovať" sa nedá.

slovakboy
2. júl 2024

Ja som bol v jeho veku rovnaký. Vypučuje brucho dopredu, ma slabé brušné svalstvo a zakrivenú chrbticu.