Zvláštna stolica štvorročného syna

monika7006
7. sep 2017

Dobry den,maminky.Stretli ste sa uz s niecim takymto v stolici? Testy na parazity nam stale vychadzaju negativne a moj 4 rocny syn taketo kaka tak cca.kazde dva tyzdne

xili99
7. sep 2017

Fúú tak to teda nie. Ani ti doktorka nepovedala, čo by to mohlo byť? To nemá v pravidelných intervaloch?

monika7006
autor
7. sep 2017

@xili99 uz piatykrat berieme Vermox na parazity.Povedala mi,ze su to hlisty,ale uz to riesime od februara a stale to kakava.Najdlhsia prestavka bol mesiac a potom to zase vykakal.Tak priblizne kazde dva tyzdne to ide von a vtedy je aj nervozny,nesvoj,nechuti mu jest,prehadzuje sa v noci,no testy aj zo stolice,aj z krvi su stalr negativne

dskjhfdlkdjhl
7. sep 2017

@monika7006 zrejme to vies, ale pre istotu. Vermox sa musi brat opakovane, nepatam si to presne, ale myslim, ze na trikrat a su tam asi 2-3 tyzdnove pauzy. Dalsi problem je to, ze ty si svoje dieta preliecis, ale su rodicia, ktori si toto ani nevsimnu a teda si to zo skolky donesie znovu. Bohuzial, stvorrocne deti-tam je problem, aby striktne dodrzali hygienu, aby nic neolizli, jednoducho je to narocne.

monika7006
autor
7. sep 2017

Ano,brali sme ho na trikrat a kedze aj tak stale kakal,tak sme brali este stvrtykrat,to bolo este vo februari-marci,az tusim zaciatok aprila.Kedze do skolky nechodi,lebo som doma s malickou,tak to nemoze doniest opat odtial.Hygienu dodrziavame,stale umyvame ruky,stravu mame domacu a testy opat zakazdym negativne.Lenze toto stale vylucuje,takze berieme Vermox opat a mame za sebou prvu davku trraz a kakame to stale.Podla mna to hlisty nie su,preto skusam uz touto cestou.Ani doktorka si nie je ista,o aky parazit presne ide,krdze vsetko stale vychadza negativne.Alebo to je normalna stolica?

nuci616
7. sep 2017

A doktorka čo na to hovorí keď sa mu to stále objavuje? Nepapá veľa sladkého náhodou? Nedá sa tomu nejako predísť aj nejakou zmenenou stravou a podobne?

juliankah
15. dec 2019

Dobry den, zistili vam nakoniec o co ide? Aj moj syn take mal.

katka1981
24. jún 2020

@monika7006, dali ste niekedy otestovat toto co nechal v serbliku?

katka1981
24. jún 2020

@juliankah, ahoj, prosim ta zistili ste nieco? Dnes to mal syncek prvykrat, poslala som fotky dr. cakam na odpoved a zajtra to muz vezie do labaku. Mame vyse mesiaca kocurika z ulice, takze parazit je na mieste :(

katka1981
24. jún 2020

Prave mi volala dr. ze to je pasomnica, ale zajtra este nesieme do labaku, takze som zvedava

juliankah
25. jún 2020

@katka1981 ahoj. Iba som opisala ani vzorky nevzala. Ale mi sme mali tie spagatiky biele. A neviem nakoniec co to bolo. Dala tabletky na parazity a odvtedy to nemal

katka1981
26. jún 2020

@juliankah, aha no nas syn mal presne to co hore na fotke, vraj pasomnica no podla fotiek z netu mi to vobec nesedi, tak som zvedava. V pondelok budu vyslekdy. Ono sa to nakladanim do skumaky rozpadavalo. Mne to pripada ako stolica vyzerajuca ako cerv.

simca06022011
26. jún 2020

Tak ako ja som hlisty videla... ale toto podla mna hlista ani nahodou nie je. Na infekcne vas neposlali? Predsa tam su na parazity odbornici... Nema ine problemy s crevom? Stolicu ma inak v poriadku? Nema hnacky? Bolesit brucha.. atd? Ono pytam sa, lebo ja ked som mala problemy s travenim a neustale zapchy/hnacky, tak takto to u mna normalne vyzeralo.

1302
13. júl 2020

@katka1981 mozno to je ta pasomnica lebo ona sa sklada z takych clankov tak preto sa to aj rozpadalo pri manipulacii. Na pasomnice je dobre konzumovat mak. Ale ked to vykakal a brali ste od lekarky Vermox tak asi ucinkuje a ona vylieza po castiach

luciabila
10. mar 2021

@monika7006 prosim Vas zistili nakoniec co to je? Moja dcerka 3,5 rocna to mava tiez uz vyse pol roka a taktiez vsetky vzorky negativne vysli.

katka1981
15. mar 2021

@luciabila, ja som poslala pediatricke fotku, povedala, jasna pasomnica. V labaku vyslo ze negativne. Povedala mi ze jej by mala vyjst 80 perc. mrla detska, ale ze oni to vobec v labaku netestuju, oni to prezenu cez poistovnu a hotovo. Treba to preliecit, nie je to sranda. Maleho odvtedy brusko neboli a nespava 11 hodin. Nikdy mi tak vela nespal, ani ako mensi, a po vybrati Vermoxu uz zas nie.

lubiss
15. mar 2021

toto nie je hlista tie som mala ako decko a doteraz si pamatam ako sa to mrvilo v zachode brrr, skrkavka je cerv asi 8-10 cm ale je gulaty a bezovej farby...mozno to bude ta pasomnica bohvie tu zasmala kamaratka v dospelosti mala neskutocne krce v bruchu a vysla jej z krvi

luciabila
15. mar 2021

@katka1981 ahoj tak ja som isla aj po vlastnej ceste.. a poslala som vzorky stolice aj vzorku toho co z malej vyslo na parazitologicky ustav a vysledok ma sokoval. Vraj je to nestravena potrava, hlieny.

katka1981
17. mar 2021

@luciabila, a ako to vyzeralo prosim ta? Ja som raz davala dcerkinu stolicu a vyslo ze ma maso v stolici, dr. povedala, ze to zopakujeme, to bolo v oveku ked sme zavadzali prikrmy ja som sa strasne bala, ze ma nejaku poruchu a uz to bolo ok. Bolieva ju brusko? Ake ma problem?

luciabila
17. mar 2021

@katka1981 dcerku bolievalo brusko v jeseni a tiez byvala velmi podrazdena, placliva. Po prvej davke zentelu sa to ukludnilo teda bolest apod, ale v stolici stale nalez ako tento na foto

katka1981
18. mar 2021

To su lieky na parazity, neviem ako sa beru ale Vermox sme brali cela rodina, po mesiaci sme zopakovali, potom po pol roku a o mesiac zas