Zvládanie choroby u ročného dieťaťa

18. mar 2024

Ahojte, mam takmer ročnú dcérku, ktorá od narodenia ešte nemala teplotu. Chorá bola - sople ale teplota nie.
Staršie generácie z rodiny ma strašia že cim neskôr dostane “poriadnu” chorobu s teplotami tym horšie to bude jej telo brať 🙈 znie to veľmi hlupo ale keďže to počúvam veľmi často už mi to aj vŕta v hlave, akože ja môžem za to že nemala este teploty ? 😃😃 som za to veľmi rada no uistite ma že to nie je naozaj tak, že teraz ak dostane teplotu v neskoršom veku bude to horšie jej telo zvládať ?

biglovemom
18. mar 2024

😳😳😳uz som citala vsetko🤣🤣🤣
Kazdy jedinec zvlada teplotu inak.jedno moje deculo v 40 tke beha po byte akoby mu nic nebolo,druhe pri 37,8 umiera v posteli🤷🏼‍♀️

autor
18. mar 2024

@biglovemom haha ver tomu, že na MK je ešte mnoho prekvapení 😅
Ďakujem za komentar, pomohla si mi dostať moje myšlienky opat na správnu cestu 😂

januska12323
18. mar 2024

A blbosť roka vyhráva...
Opýtaj sa ich či ju máš vystrčiť von oknom vyzlečenú alebo ako si to predstavujú.

tana85
18. mar 2024

vacsina deti zacne chytat choroby v skolke ked maju 3 roky. konecne viem preco - mali byt chore idealne uz rovno v porodnici. praveze je to naopak - malicke deti zvladaju teploty horsie, skor treba zrazat a velmi sledovat priebeh. nedrzat dieta izolovane, ale zase teraz ako co mas podla nich chodit do pediatrickych cakarni a zhlboka dychat nech si prejde vsetky moznym kym ma rok?

allia28
18. mar 2024

Úplná hlúposť, buďte rada, že to je tak, ako je. Niektoré deti majú teplotu pri každej chorobe, niektoré fakt minimálne. Niektoré deti majú pravidelne teplotu aj 39 C a niektoré mávajú len zvýšenú...Takže neriešte a nestresujte sa. Dieťa aj tak zažije najviac chorôb keď začne byť v kolektíve.

biglovemom
18. mar 2024

🤣🤣🤣🤣 zlata

drahomirrra
18. mar 2024

Vôbec nerieš, ja som napríklad absolútne antiteplotový typ človeka. Moja segra zas extrém teplotový, už od decka. Proste každý sme iný, každý sme originál. Buď rada, že dieťa zvláda choroby s relatívnou ľahkosťou. Uisťujem ťa, že sa fakt nemusíš báť. 🙂))) Nad rečami staršej generácie len ľahko pozdvihni obočie, veď deťom dávali makový odvar, nech spia, však to hovorí za všetko 😀

cookie29
18. mar 2024

Jasne... pozri, ja teplotu nemam takmer nikdy, ked mam 37.5°C je vela 🙂 A moje dieta ked malo 41°C kebyze nema mutnejsie oci, nikto netusi ze tu teplotu ma... kazde dieta je ine a neexistuje ziadne pravidlo. Jednym uchom dnu druhym von

bejbypd
18. mar 2024

No mam takmer 17 ročnú dcéru, ktorá mala pri chorobe teplotu asi raz aj to len do 38..A k tomu 2 synov ,ktorí každá choroba idú aj 3 dní na 40 tky teploty ...nikomu to neprajem ...takže bud rada

vyrovnanaosoba
18. mar 2024

Mam tri deti, ani jedno nebolo choré v skorom veku. Prvýkrát boli chorí ako škôlkari, aj to bez teploty. Syn mal vyššiu teplotu počas kovidu, ten najstarší 13r. A to skoro týždeň vkuse, menšie deti 4 a 5r teraz keď mal syn laringitidu a chytil aj menší. Nič drastické, ani nezomierali. Zato manžel keď dostane len soplik, dobre ze nevolá sanitku 🤣 a nezajednava truhlu.

zuzinka888
18. mar 2024

Tak asi si to mylia s kiahnami. Tam to plati cim neskor tak tym horsie. Moj ma dva roky a okrem ockovania teplotu nemal. Dufam ze mu imunita ostame aj po nastupe do skolky. Lebo ked tu citam diskusie vhoroby a skolka chyta ma panika.

deedol
18. mar 2024

strucne, je to blbost 🙂

majlo1234
18. mar 2024

Akoze obecne dajme tomu, ja mam teraz 37, a citim sa, ako by ma presiel vlak. Syn s 38,5 kludne skace na trampoline a beha hore dole😏

Ale ver mi, ze nie je nic horsie ako male chore dieta. Cim neskor, tym lepsie. Uz aj nos bude vediet vyfukat, netreba odsavat, neplace tolko…

ariannazara
18. mar 2024

V škôlke to začne môj do 3 rokov nemal ani sopeľ

zuzana_chmelova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
18. mar 2024

Samozrejme, ze je to hlupost! Ak normalne chodite medzi ludi aj deti, tak je uzasne, ze este nebola chora 🙂 asi to uz velmi dlho nepotrva, ale urcite to nebude horsie ako keby dostala horucku v pol roku napr, zvladnete to tak isto.

anavixy
18. mar 2024

@zuzana_chmelova no veru by sa aj hanbit mala🫣

katie253
18. mar 2024

@zuzana_chmelova a to má tú teplotu akým teplomerom a kde meranú? Ako dlho ma také horúčky a dava niečo aspoň na zrážanie? Paralen, nurofen? Pri takto malých deťoch su takéto horúčky nebezpečné, rýchlo sa dehydrujú a môžu upadnúť do bezvedomia...

eternity24
18. mar 2024

Moja mala prvý krat teplotu keď mala 3. Presne 3 roky a 3 mesiace. Dakujeme za to skolkarskym bacilom. Do 3 rokov nebola chorá, žiadne Atb. Skolka to ale zmenila. Teraz po roku znova leží v horúčkach. Tak bud trpezlivá a aj tvoji príbuzní, keď vám dievčatko začne chodiť do skolky, aj teploty prídu.

eternity24
18. mar 2024

@zuzana_chmelova to je čo za chobotinu. Teplota sa zráža antipyretikami, nie ATB. Neznamena, že keď ma Tomáško 40 teplotu a sestra ho vezme ho k dr, že dostane hneď ATB. Teplotu treba zrážať, ak je nad 38 podávať paralen, panadol alebo ibuprifen. V návode máš vždy postup, že ako často. Treba dieťaťu podávať dostatočne množstvo tekutín. Ak teploty po 3 dňoch neprejdú, treba ist k dr, nech je sestra bio aká chce.

anna_anicka83
18. mar 2024

Prvá dcéra, prvá teplota v 3 mesiacoch. Skoro 40 stupňov. Do 5 rokov každá choroba s vysokou teplotou, ktorá nešla dole po tabletkách. To boli neprespaté noci, sprchy a zábaly. Teraz je už veľká a chorá nie je skoro vôbec. Ďalšie dve deti, teploty až po roku, ale ak mali max 39 stupňov. Väčšinou naozaj okolo 38.5, dala som liek a bol pokoj 6 hodín. Takže tak😉

zuzana_chmelova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elis248
18. mar 2024

@zuzana_chmelova sestra by mala aspoň vedieť ako sa zráža vysoká teplota, nech je eko bio akýkoľvek rodič. A dúfam, že aj vie niečo o febrilných kŕčoch.

simca06022011
18. mar 2024

zbytocne ta strasia, klud. Vobec nemusi byt chora... moja bola prvy krat chora ked mala viac ako 1,5r, ani len sopel dovtedy nemala a v pohode sme vsetko zvladli. Klud

@zuzana_chmelova nech sestra veri v co chce 40,5°C je strasna horucka (podla mna) na tak male dieta, takze treba riesit znizovanie teploty okamzite, a podla mna aj ist k lekarovi. Ja uz by som bola na pohotovosti. teplota sa znizuje ako uz pisu vyssie, paracetamol/ibuprofen podla veku/vahu, sirup/čípky. pri takejto vysokej horucke uz aj likey proti febrilnym krcom sa davaju. Skusit zistit z coho by to mohlo byt, ci len "tak", ci zapalene hrdlo, sopel, kasel... a liecit aj to.

zuzana_chmelova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz