Zväčšenie zreničiek

acverenkarova
25. dec 2014

Prosím vás má niekto skúsenosti zo zväčšovaním zreničiek?Dnes ráno som si všimla že skoro 5 ročná dcérka mala veľké zreničky,potom sa zmenšili a zasa sa jej zväčšili...

janinah
25. dec 2014

obe rovnako reagujú?

zita19
25. dec 2014

reaguju na svetlo? Reaguju rovnako? Ak nie, tak sup na pohotovost

bonaqa2013
25. dec 2014

Nestretla som sa s tým, ale asi by som aspoň zavolala na pohotovosť.

niki101988
25. dec 2014

@acverenkarova Reakcia zreničiek na svetlo je úplne prirodzené volá sa to fotoreakcia. Samozrejme pokiaľ neragujú na rovnaký podnet zrenice inak ale to Ty asi dosť ťažko posúdiš
Ešte si všimni, že keď je vonku zima očervenie jej pokožka od zimy. Toto mi pripadá ako vtip 😎

acverenkarova
autor
25. dec 2014

@niki101988 neviem co je na tom vtipne ked sa spytam ci je to normalne a ako citam vyssie prispevky vela mamiciek sa s tym nestretlo respektive si to nevsimlo.....milujem ludi ktory musia vzdy do niekoho rypnut,ale tak co uz...prajem ti prijemne sviatky a bav sa dalej 🙂

marionmarion
25. dec 2014

@acverenkarova to ze sa zrenicky rozsiruju a zuzuju v zavislosti od intenzity svetla je uplne normalne. Ak ale nereaguju obidve rovnako,pripadne reaguju vtedy ked sa svetlo nemeni, tak to moze byt problem, tam treba vyhladata lekara nech to skontroluje. Byva to napriklad po urazoch hlavy a moze to znamenat krvacanie do mozgu...ale to asi nie je vas pripad, teda dufam, ze ide len o beznu reakciu... 🙂

maslenka47
25. dec 2014

@acverenkarova ze zrenicky reaguju na svetlo vie snad kazdy, kto vychodil zakladnu skolu :x Ti, co davali vacsi pozor, tak vedia mozno aj to, ze mozu takto zrenicky reagovat aj vplyvom liekov/drog alebo neurologickeho problemu. Ta tvoja otazka nie je vtipna, je skor na plac.. speicalne, ak si ju myslela vazne. Aj to, ze mas doma 12rocne dieta, a doteraz si si to nevsimla (alebo aj na sebe v zrkadle). A teda neviem ako si prisla na to, ze jedna (maminka) je "vela", ale budiz. Aspon ze rypanie aj tebe ide celkom dobre :D

Tiez pekne sviatky.

acverenkarova
autor
25. dec 2014

@maslenka47 skor som myslela ze sa mi ozve mamicka ktora sa s tym stretla-uz ako si spomenula neurologicky problem,uzivanie niektorych liekov teraz nemyslim drogu ani nic podobne....citala som niekde ze to moze byt ovela vaznejsie ochorenie neboj zrkadlo doma mame,ale ja nekomentujem otazku ked nemam skusenost s danym problemom....leti ti srdenko aspom za to ze si si nasla cas na koment...🙂 🙂

zita19
25. dec 2014

@acverenkarova uplne zbytocne sa navazas do @maslenka47
Z tvojej otazky sa nedalo vycitat nic viac, nic menej ako ti dievcata napisali. Ak zrenicky reaguju na svetlo a tmu rovnomerne moze to byt v poriadku ale aj nemusi, lebo len neurolog vie posudit co je normalna reakcia a co nie. Ak nereaguju vôbec alebo nerovnomerne tak aj pre trosku informovaného laika je jasne, ze je to problem. Problem neurologicky, toxikologicky.... Proste tato nerovnomerna reakcia nieco znamena.
Ja som nastastie nemala ziadne skusenosti s nerovnomernou reakciou zreniciek u deti ani u dospelých. S normálnou ano. Zaradzujem sa do kategorie tych, co maju skusenosti ci nie? Mozem sa vôbec k teme vyjadrit?

maznacik007
25. dec 2014

@acverenkarova mne sa zdalo ze malému nereaguju zrenicky rovnomerne ked vyletel z trampoliny a dopadol na hlavu chvilu bol v bezvedomi potom som ho prebrala skusila reakciu zrenic svetlom plus sledovanie prsta /inak ju neskusam/ a leteli sme na pohotovost ... mal otras mozgu nakoniec....

predpokladam ze 5 rocna drogy neberie, takze to nemusis tiez riesit ...

ja by som nehladala nieco tam kde nic nie je .... 😉

niki101988
25. dec 2014

@acverenkarova Neuraz sa ale skús svoje deti menej pozorovať alebo si pozorne naštudovať kedy zrenice reagujú odlišne a potom na niekoho sopti. Neviem čo si robila na základnej škole ale keď sa učilo ľudské telo tak si chýbala

katinka71
25. dec 2014

je to normalne ked clovek reaguje zrenicami na tmu ,na sero vtedy su zväcsene,a na svetle sa zmensuju,ked svieti slnko tak sua ko spendliky,ak reaguju obidve rovnako je ok,ak je jedna zrenica rozsirena a druha uzka .az vtedy to znamena poruchy mozgu

latvia
26. dec 2014

je to klasicka fotoreakcia, ako bolo vyssie spominane.v tme sa zrenice roztahuju, na slnku sa stiahnu, aby ochranili ocne struktury pred silnym ziarenim....ina vec su nerovnomerne velke zrenice. mozu byt nerovnomerne velke z roznych dovodov, ale nemusi to byt vobec patologicke. rozdiel v sirke zrenic do 1mm je normalna, nad 1 mm moze ist o nejaky proces v hlave, ale nemusi to byt nic. ja mavam anizokoriu, cize rozdielne velke zrenice hlavne ked som unavena.
u deti staci, ked pozru do ineho uhla, kde je trochu pritmie, a zrenice sa rozsiria ako macke 🙂 a staci letmy pohlad na svetlejsie miesto a zrazu sa zrenice zuzia na spendlikove hlavicky...normalka