Zväčšené prsia u 2 ročnej dcérky

gabina84
27. nov 2012

poprosila by som vas o radu. Mam 2rocnu dcerku a cca v 15 mesiacoch nas poslala detska na endokrynologiu koli zvacsenym prsickam.Ja som k tomu nejaku pozornost nevenovala,lebo ich mala take vacsie od narodenia a kedze som aj ja troska viac vyspela a kojila som ju do roka tak som myslela ze si bere nejake hormony aj zomna . Endokrynologycka nas poslala na sono pecene,obliciek,nadobliciek a prsnych zliaz.Vsetko je ok,len zlazky su troska zvacsene.za 2 tyzdne mame ist znova na odber krvy ,vraj je spravia vysetrenie na hormony... Nemate niekto skusenost s takouto diagnozou? Co vam dalej odporucali doktori? aky bol dalsi postup? dakujem pekne za kazdu radu

tenty
27. nov 2012

ahoj, priamu skusenost nemam, ale uz som tu na MK citala takyto pripad a mali to vraj z masa z kuracich prs, z tych hormonov co sa kurencom pichaju 😢

miskalevica
27. nov 2012

aj soja a ovos obsahuju vela rastlinneho prirodneho estrogenu, bolo by dobre skontrolovat aj hypofyzu (mozno CT), ta je zodpovedna aj za estrogeny aj za prolaktin. Drzin palec nech to dobre dopadne a malinka je zdravucka ako buk 😉

mamutka
27. nov 2012

@gabina84 ahoj, no tak hlavne ze doteraz boli vysledky OK. U nas pediatricka upozornila, ze malemu nedavat kuracie maso - radsej telacie, kralicie,...... koli hormonom! je to toho svinstva plne, v dnesnej dobe v obchode kupena kuracina je asi ten najvacsi bordel 😠 u maleho to zvacsenie prs hned vymizlo ako sme presli na telacinu..... kuracinu uz kupujeme len u overeneho masiara, nastatie uz je to dostupnejsie

anjelicek26
27. nov 2012

@gabina84 - rovnako kurcata byvaju dopovane rastovymi hormonami, tiez by som to vylucila, poznam viacero mamin, co brali kurence z nemenovanej kuracej farmy a detom sa zdurili prsne zlazy (chlapcom aj dievcatam)

janinah
27. nov 2012

@gabina84 aké hormony z teba?brala si hak počas kojenia? o tých kurčatách som aj ja už počula

marulka83
27. nov 2012

Cipanecku,mja zboznuje najviac kuracie maso,ale nastastie jej ho nedavam tak casto. Ani som len netusila,ze to moze viest k zvacseniu prs kvoli hormonom? Neviete nahodou,ako su na tom bio kurcata?

anjelicek26
27. nov 2012

@marulka83 - no bio kurcata su chovane -prirodne-teda bez liekov a hormonov. Takze ak sa ti podari zohnat spolahlivy zdroj, tak sa bat nemusis. My kupujeme uz len bio hydinu... lebo ak si predstavim, ze kurca v supermarkete zilo presne 45 dni a ma 2,50 kila, tak to proste nie je mozne bez urychlovacov rastu v potrave 😖 Tatino ma svoje vlastne sliepky a kym s kuriatka u neho vyrastie nieco takychto rozmerov prejdu minimalne 4 mesiace, ak nie viac..

mojkokolja
27. nov 2012

Nasa mala, tiez mala zvacseny jeden prsnik. Boli sme na endokrinologii, a vzhladom k tomu ze som este kojila tak povedala mudr ze nema zmysel brat krv na hormony. Ze to byva ked je dievcatko kojene ze ma vacsii prsnik. No tak 2 mesiace po tom ako som prestala kojit, malej vzali krv na hormony a bolo vsetko v poriadku.

marulka83
27. nov 2012

@anjelicek26 jeminenku,tak to je sila,nastastie kupujeme bio maso vacsinou,tak som rada,ale radsej zistim detailnejdie. Och,tak tatino potom dobre vie,ako to chodi. 🙂 ale ze da prsia zduju z toho,tak to uz ma naozaj nic neprekvapi hehe

brumka
27. nov 2012

nekupujes kuracei maso z polska? v martine ich dost tam predavaju. a myslym ze z hak to nebude jasom dojcila 15m aj brala hak pre dojciace mami a dcerka nema problem.

gabina84
autor
28. nov 2012

ja HAK neberem vobec,je to najvacsi bordel a ani zo zdravot.dovodov to brat nemozem aj keby som chcela. Praveze kuracinu papa malo,skor len vyvar lebo masko moc nelubi,skor ma rada hovadzinku a bravcove.

gabina84
autor
28. nov 2012

@janinah myslela som to tak,ze kedze ja som viac obdarena tak mozno ja mam viac nejakych hormonov a tie si pocas kojenia brala zomna

gabina84
autor
28. nov 2012

@mojkokolja kuracinu tak obcas kupujem, ale je pravda ze povacsine z tesca,lidla,kaufland...musim najst niekoho kto doma chova asi

chulieta
28. nov 2012

@gabina84 ahoj, ja mám priamu skúsenosť. moja dcéra to m ala v 8 mesiacoch, presli sme tiez endokrinologiou, detskou gynekologiou, robili jej test na predčasnú pubertu, nič nenašli.
vysadili sme kuracie maso uplne, asi po 4 mesiacoch sme začali začlenovať kuracinku do stravy, ale len zo stehienka a aj to len trošku. Dr mi nepotvrdila a ani nevyvrátila, či to je z kuraciny alebo nie, ale podľa mňa asi to má vplyv, nakoľko tie kurence napichajú somatotropným hormónom aby rýchlo rastli, tak nečudo že detičky, a ich citlivý organizmus sa s tým vysporiadať nevie tak ako my dospeláci.

gabina84
autor
28. nov 2012

@chulieta ahoj,dakujem pekne a odvtedy sa to uz nevratilo? a kuracinku papa stale len po menej? alebo uz v pohode.A na tej gynekologii jej ake testy robili?

chulieta
31. jan 2013

@gabina84 ahoj, nie uz sa jej to nevratilo, potom bol pokoj a teraz kuracinku papa normalne, ale zase nie casto prilis. u nas ide vlastne momentalne o to, ze mala dost casto odmieta maso, a pyta si len prilohu a stavu ale papa aj masko ale malicko. takze ani neviem uplne presne povedat co by sa stalo keby papala masko castejsie.

gabina84
autor
31. jan 2013

@chulieta dakujem, nam v decembri brali krv a vysiel jej zvyseny zensky hormon,tak som jej vysadila kuracinu na mesiac a novy odber uz bol v poriadku, tak kontrolu mame teraz o 2 mesiace, cize jej kuracinu budem davat len obcas alebo si zozeniem kura z nejakeho domaceho chovu a nie z obchodu