Zväčšené nosné mandle u 3-ročnej

kristina1489
11. jún 2023

Ahojte, dcérka (3roky)od septembra minulého roku začala chodiť do škôlky.. sme v jednom kolotoči chorôb, ale s tým sme počítali, avšak posledné obdobie máva často zelené soplíky, okrem toho už dlhšie u nej pozorujem, že často v noci chrápe, spinká s otvorenými ústami lebo sa jej zle dýcha nosom, aj keď momentálne soplíky nemá, v noci sa veľmi často budí, prehadzuje sa v posteli, ma celkovo taký nekludny spánok, mrnči.. počas dňa býva taká chuchmava aj keď jej sopliky zrovna neteču, už som zufala čo by jej mohlo byť...dnes som si čítala o zväčšených nosných mandliach a úplne som sa cítila ako keby som si čítala o mojej dcére, všetky príznaky sedia, najma ten nočný spánok, samozrejme to plánujem riešiť aj s pediatrickou vyšetrenie u ORL, ale chcela by som vedieť vaše skúsenosti, či ste mali pri zväčšení nosných mandlí rovnaké príznaky, či pomohlo prípadne vyberanie atď. Ďakujem ☺️

patka06
11. jún 2023

Presne rovnaké príznaky, hlavne tie otvorené ústa a chrápanie v noci, dcéra mala zväčšené krčné aj nosnú mandľu.
Zákrok pomohol, zlepšenie okamžite o 100%, Nosnú jej vybrali a krčné zmenšovali laserom.

kristina1489
autor
11. jún 2023

@patka06 aj sa budila v noci? naša sa aj často na to budí a potom len mrnči, už si nevieme dať rady niekedy, a je to len horšie, stále mám pocit ako by bola chuchmava vyfukame nos a soplik nejde, aj hlas taký zachripnuty, a cez deň normálne funguje akoby nič..tie noci sú najhoršie, myslím si že nás vyberanie neminie... A kde ste dávali vyberať?

patka06
11. jún 2023

@kristina1489 Odporúčam ORL vyšetrenie, ak má takéto problémy vybratie neodďaľujte, ja som to urobila a ľutujem.
V noci sa nebudila, len neskutočne chrápala. Ku koncu je zväčšené krčné spôsobovali spánkové apnoe.
Pre lepší spánok, odporúčam spať pri otvorenom okne v polohe nabok, to u mojej dcéry zaberalo.

andrejka1974
11. jún 2023

@kristina1489 áno moje deti mali rovnaké príznaky po vybratí nosných mandlí prestali byť chorí vyhľadajte ORL nech vám to skontrolujú

kristina1489
autor
12. jún 2023

@andrejka1974 ďakujem

kristina1489
autor
12. jún 2023

@patka06 ďakujem

alzbetkacicka
3. mar 2024

@patka06 prosím vás aké veľké mala vaša mala pred operáciou tie nosne aj krčné mandle?môj malý ma stupen brodsky 2 a sú väčšie a ma to spankove apnoe ked je chorý co nevie dýchať a dvaja orl ze krčné nechať a jedna orl ze aj tie zrezat lebo nestačí len nosne vybrať ze aj krčné bránia v dýchaní. Ďakujem pekne a prajem pekný den

alzbetkacicka
3. mar 2024

@patka06 ešte sa chcem spýtať, tie problémy mala vaša mala aj keď bola úplne zdravá?lebo môj ma len keď je chorý alebo ešte aj trošku týždeň po chorobe . ďakujem