Zväčšené nebolestivé lymfatické uzliny za ušami

slecnamarplova
11. máj 2016

Obvykle sem neprispievajú ale momentálne som na tom dosť zle psychicky. Dvojročný synček má za ušami zväčšené nebolestive uzliny, teplotu tak max do 37,5 a pár dní dozadu mal na hlavičke i nejake malinké vyrážky,teraz už len chrasticky. Boli sme u doktorky, crp mal ok, zobrala mu krv na ďalšie testy. Prosim vás dievčatá, máte s tým niekto skúsenosti? Strašne sa bojím 😑😑😑 keď si človek prečíta niečo o nebolestivych zvacsenych lymfatických uzlínach na internete, tak sú to samé strašne veci. Ďakujem za každú skúsenosť.

ruthike
11. máj 2016

Ja som mala zdurene uzliny za usami ako dieta - mala som asi tak 8 rokov. Moja mama tiez nervacila - bola som na sone a na krvnych testoch a vsetko okey.Po case to preslo, moje deti ich tiez maju raz vacsie raz mensie. Hlavne u takych drobcov je to caste. Treba porobit vsetky vysetrenia, ale zatial sa nestresuj

slecnamarplova
autor
11. máj 2016

@ruthike dakujem za odpoved 🙂

katka1981
11. máj 2016

@slecnamarplova, zmazalo mi prispevok, skratim to. Pokial je chory, tak je to ok, ak by bol zdravy a ma 2cm a viac, tak je to problem. Uzlina moze byt zvacsena ajked rastie zub. Mne ked rastol zub mudrosti vzdy ma pod usami ako je sanka bolela uzlina.

inull5
11. máj 2016

@slecnamarplova bol tam kontakt so zvieraťom??pes,mačka?pozri choroba mačacieho skrabnutia.

evina313
11. máj 2016

moj syn ma celý život uzliny...zistila som to tiež ked bol maličky,tiež za ušami - panika, des...zistovali vseličo, ale vsetko bolo ok, tak to uzavreli že je len taký uzlinový typ. dnes ma 20 r. a aj dnes su mu uzlinky viditelne, hlavne na krku...

mima4
11. máj 2016

@slecnamarplova vacsine ludi sa uzliny za usami zvacsuju, aj mne. Raz ich vobec nenahmatam, raz ich dotykom dost citim. Doktorka mi povedala ze je to uple bezne

slecnamarplova
autor
12. máj 2016

@katka1981 ďakujem 😀

gugu
12. máj 2016

Aj môj syn má od malička na oboch stranách na krku viditeľné uzliny a krčné mandle obrovské ako orechy. On je ešte taký chudučký,takže je to riadne viditeľné. Prešli sme vyšetreniami, hematológia, sono, endokrinológia - všetko ok. Raz do roka mu dávam preventívne urobiť kompletný krvný obraz. Lekári to zhodnotili tak, že to má z krčných mandí, ktoré treba "riešiť". No ale....rozprávala som sa s kolegyňou v práci, ktorej muž je lekár. Ja som mala stále takého tušáka, že to mal po očkovaní na TBC, pretože mal po ňom komplikácie , 2x mu prepichovali "chráničku", ktorá sa nehojila, mal vtedy poposúvané všetky ostatné očkovania. Ona vravela, že to neexistuje, ale že sa opýta manžela. Na druhý deň ráno za mnou pribehla a povedala mi, že keď jej muž pracoval vo Vyšných Hágoch, v jednom období mali nespočetné množstvo detí, ktorým museli vyoperovať uzliny s hnisavými ložiskami. Dôvod? V rokoch tuším 2008-2010 boli v obehu vakcíny proti TBC, ktoré neboli úplne s kostolným poriadkom. A že vraj môžem byť rada, že má len také následky, aké má. A v roku 2012 bolo povinné očkovanie proti TBC zrušené 😖
@slecnamarplova

cammille
12. máj 2016

@slecnamarplova vsetky moje deti maju zvacsene uzliny na krku, pri prvom som panikarila, vsetko bolo ok, pri druhom som tiez panikarila, takisto vsetko ok, vraj len dosledok nejakej infekcie...pri tretom a stvrtom uz neriesim - pokial nie su velke, nie je ich vela a nerastu a nie su ine priznaky - u deti su zvacsene uzliny caste a v 99,9% pripadoch neskodne😊

katka1981
12. máj 2016

@gugu, no super, moja je rocnik 2009

katka1981
12. máj 2016

@gugu, mne toto tiez napadlo, len mala ma jazvicku od ockovania na lavom ramienku a uzlinku na hlave na pravej strane, tak sme tuto moznost vylucili. Hojilo sa jej to tak normalne. Ach, hroza, a nikto nic neprizna.

slecnamarplova
autor
12. máj 2016

@inull5 ahoj, kontakt bol, prezreli sme ho ale škrabanec ziadny

slecnamarplova
autor
12. máj 2016

@gugu no hura 😑 môj malý bol teraz cca mesiac oneskorene bodkovaný mmr vakcínou, tiež mi napadlo či nie je suvis

inull5
12. máj 2016

@slecnamarplova ono stačí malinké porušenie koze,alebo malá ranka ktorá nie je úplne zahojena ešte predtým ako bol do zvieraťom a mohlo sa to infikovať cez to..prípadne prekonanie infekčnej mononukleozy,to sa v krvi ukáže zvýšenými hepatalkami,keď infekt prekonal nedávno. uvidíš.držím palce.

seahorse27
12. máj 2016

Pokial mal nedavno infekciu - pravdepodobne virusovu, zvacsene uzliny mozu byt z toho. Ja mavam napr. vzdy zvacsene uzliny pri herpese, ktory mavam pod nosom. Mna ta uzlina najskôr aj boli, po par dnoch prestane, ale stale ju tam citim...uplne znizne az za cca 2 tyzdne.