Zväčšená mandľa

20. feb 2023

Kedy sa vasim detom upravili problemy s nosnou mandlou? Nemyslim teraz skusenosti po vybrati, vyberat ju nebudeme. Ale uz dlhodobejsie mi dieta v noci s prestavkami chrapka, dycha ustami a pod. Lekar vzdy len skonstatuje, ze je mierne zvascena a nie je to ani na lieky a na vyberanie uz vobec nie. Ani to vyberat v takomto stave dat nechcem, naco. Ale kedy mozem cakat ze sa to same upravi? Dieta bude mat uz 5 rokov a problemy zacali asi nastupom do skolky v 3,5 roku.

zuzkaa1991
20. feb 2023

Ja som v takom stadiu my zas mame problém ze sa jej upchava nostek "pri chorobe" 5 dni v skolke.potom zas doma....aj teraz bojujem a to vo štvrtok dobrala.pamycon bola 4 dnj v skolke a v piatok vecer upchaty nos...
Mala v noci mi nechrape ak nie je velmi chora....my sme uz mali termin na vyberanie len dostala covid aj tak velmi.som nechcela a teraz som sa rozhodla ze budem chodiť na krcne len sledovať hlavne uska aby netlacila.mandla

fiafia
20. feb 2023

Moja dcéra začala mať problémy v 2,5 roku. Mandlu mala zväčšenu dostala lieky a následne mala kontrolu kde už mandla bola v poriadku. Následne ochorela opäť, zase krčné no to už zasahovala do uška tak odporúčali vybratie. Ja som nechcela tak sme mali lieky, kortikoidny sprej do nosa,ktorý to načas dostal do normálu. Chvíľu to bolo v poriadku. Potom prišla choroba, ďalšia choroba a mandla zväčšená vždy tak ,že nemohla dýchať, zaberal kortikoidny sprej,aerius pred spaním. Situácia sa zhoršila tak,že mandla sa už nezmensila,nič nezaberalo, dcéra nemohla dýchať, chrapala ,začala mať apnoe a my sme sa modlili aby bola aspoň chvíľu zdravá a mohla na operáciu. Vrátiť čas tak neodkladam nevyhnutné ...