Zväčšená lymfatická uzlina po očkovaní Prevenar + hexa vakcína

veve77
28. okt 2021

Dobrý deň, mamičky. Prosím, nemali vaše detičky zväčšené lymfatické uzliny na krku po ockovani? Nasa dcérka ma za sebou 3. očkovanie. Zväčšila sa jej uzlina vľavo pod celustou. Je pohyblivá, polomakka, cca 2 cm. Je dva týždne po ockovani.. Krcna lekárka odporučila octanovu masť, výsledky krvi boli zatiaľ v norme. Na sono čakáme. Môže to byt spôsobené očkovaním, nemáte skúsenosť? Ďakujem

ankare
28. okt 2021

@veve77 skus sa popytat v skupine Nesuhlas s povinným ockovanim. Su tam aj rodičia, ktorych deti mali nežiadúce ucinky po očkovaní. Držím palce

zuzka565
29. okt 2021

Môj starší syn má po prvom očkovaní zväčšenu uzlinu. Ma ju ako dvojeurovka. A plus aj iné ťažkosti po očkovaní. Ďalej už neockujeme a ani mladšieho som nedala.

veve77
autor
29. okt 2021

@zuzka565 Zuzka, ďakujem za odpoved. Aj ste to nejako riešili, tu uzlinku? Je dosť veľká, ak je ako dvojeurovka.. nezmenšuje sa mu ani časom? Robili Vám nejaké vyšetrenia, ak sa mu to objavilo? S čím sa ešte trápite? Ďakujem ti za odpoved. A veľmi zvažujem aj ja ďalšie očkovanie🤦‍♀️
@zuzka565

zuzka565
29. okt 2021

@veve77 malrho Dr uznala že to je z očkovania ale nikde to nechcela nahlásiť ani zapísať. Ale za to ze som nedala mladšieho očkovať to hneď vedela nahlásiť. Stále ma takú tu uzlinku. Jemu sa od očkovania stále robia aj modriny na predkoleniach, hocidekz mu vyskočí horúčka je schopný rúbať 40st aj 4 dní a potom ako keby utalo mu nie je nič. Všetko má dobre. Klop, klop. Vydupala som si odbery. Všetko má ukážkové. Dr vtedy uznala že to bude z očkovania len žiaľ zapísať to nechce.

veve77
autor
29. okt 2021

@zuzka565 ďakujem, Zuzka

zuzka565
30. okt 2021

@veve77 prosím.

marfuska245
19. aug 2022

@zuzka565 Dobrý večer.Môžem sa prosím opýtať či sa malému tá uzlina stratila?Moja malá má tiež veľkú 2,3cm ×1,1cm vraj reaktívna treba sledovať no trošku sa bojím...ďakujem

zuzka565
20. aug 2022

@marfuska245 nie nezmyzla už má 5 rokov

marfuska245
23. aug 2022

@zuzka565 ďakujem pekne za odpoveď