Zúžený pinďúr u 11-mesačného

26. jún 2023

Ahojte baby potrebujem poradiť dnes mal 11 mesačný synček poradňu dr mu pozerala pipik a povedala ze ho ma zúžený. O pipika sa mu starám takže neviem co mu tam robím zle povedlaa ze ak to bude mat na ďalšej poradni tak pojdeme na urológiu. Bojím sa aby mal do budúcnosti všetko v poriadku. Mali vaši niektorí chlapci toto ? Ďakujem za odpoveď

colsami
26. jún 2023

Ahoj, asi myslis zuzenie predkozky? Tzv fimozu?

Ano, stava sa u chlapcov aj muzov, nie je to az taka rarita. Skus si o tom nieco pozriet v serioznych zdrojoch a dozvies sa viac. Ak teda tym "zuzenie pipika" myslis toto.

snehulak77
26. jún 2023

11 mesačný? To je normálne. Mne v 12mes povedala, aby som začala pretahovat, mal tam len dierocku. Ja som to ale nerobila, nechali sme to tak, čítala som si názory urologov. Keď bol bez plienky, tak si to občas sma naťahoval, to je asi najlepšie. Teraz má dva a ma to krásne. Neriešila by som to ešte vôbec, je príliš malinký.

svetlonos
26. jún 2023

Prosim ta, klasicke starodavne dristy doktorov. Zijem v AT a nik to tu z dr v takom veku neriesi!
Nikdy som v takom veku nepretahovala ani nic. Max som pozrela a videla som - nič!
Okolo 2 rokov som skusila, slo to minimalne a ukazala malemu ako si kozku stiahnut. Skusal sam a slo to. Povedal mi casom, maminka trošku pomoct. Vtedy som pomohla obcas a vybavene. Teraz to ide, stiahneme koli umytiu y hygiene. Problemy nikdy nemal, keby ano, riesime. Takze sa netrap. Ma cas chalan do 17stich.

anavixy
26. jún 2023

A co to znamena, ze sa mu o ten pipik staras? Ked si prekvapena, ze co mu tam robis zle… jedina starostlivost ktora moze mat suvis s fimozou je predcasne stahovanie predkozky a to taky, ze vznikaju mikrotrhlinky ktore mozu mat za nasledok prave sekundarnu fimozu. Inak do cca roka je primarna fimoza fyziologicky stav. Predkozka sa samovolne oddeluje od zaluda do cca 3 rokov, v tom veku ju ma vacsina chlapcov oddelenu a to aj bez akychkolvek zbytocnych zasahov v podob pretahovania.
Pokial ide o priamarnu fimozu, teda stav s ktorym sa narodi kazdy chlapec, a nerobi dietatu ziaden problem (s mocenim, caste zapaly, infekcie…) tak ju netreba cca do 3 rokov riešiť. Pokial ide o fimozu sekundarnu- teda na zaklade zjazvenia z predcasnehi pretahovania predkozky, tu riesit treba (a zvycajne vraj chirurgicky, udajne na to nepomahaju ani kortikoidy).
Pokial vasa pediatricka vidi zuzenu predkozku u 11 mesacneho babatka ako problem, tak to budes asi tazko rieist inak, nez navstevou urologa. Co prides ze viete ci neboli sme na urologii lebo na MK mi pisali, ze netreba… Kazdopadne, my sme predkozku nevideli, nevieme ci naozaj tam je problem alebo je to len starodavny nazor, ktoreho sa pani dr nechce vzdat. Druha vec je ze navsteva urologa nemusi byt nic strasne ba dokonca moze byt prospesna (uistenie ze je to ok, pripadne liecba, poucenie o spravnej starostlivosti…), pokial najdete takeho urologa, ktoreho riesenim nie je strhnut predkozku este medzi dverami a poslat vas domov s nabehom na ovela vacsi problem, ako to vacsinou pocujeme/citame…

mtn112233
26. jún 2023

11 mesačný a už straší urologom?? Môj ma čoskoro 2 roky dierku ma na cikanie asi o veľkosti dierky v zásuvke, možno ani to nie a doktorka je úplne spokojná.. pokiaľ nemá problémy tipu že sa mu pipik alebo predkožka zapaluje tak to vôbec nerieš

timilv
26. jún 2023

Ak máš FB, odporúčam Ti pridať sa sem: https://www.facebook.com/groups/predkozka/?ref=...

autor
27. jún 2023

@anavixy ja som sa len chcela poradiť a samozrejme ze urobim to co mi povie dr a nie zeny na MK takže ďakujem za radu

anavixy
27. jún 2023

To ja chapem, ja praveze v tomto pripade odporucam robit to, co radia zeny na MK…. Preto pisem ze je tazke robit nieco proti DR ked ona ma svoj nazor a podotykam ze to ze je niekto lekar bohuzial nezarucuje, ze ma pravdu vo vsetkom. Pokial sa lekar zasekne niekde v dobe minulej a nesleduje nove studie a odporucania zalozene na EBM (medicina zalozena na dokazoch) a rodic mu slepo doveruje alebo mozno nema kapacitu si to vyhladat aj z inych zdrojov, tak je to na skodu…

beata_k
27. jún 2023

Ale, zeny ti tu dobre radia. Citaj si o tom. Je o tom velmi vela clankov. To, ze je niekto MUDr. este neznamena, ze vie vsetko. Obzvlast taky, co studoval za Marie Terezie. V sucastnosti sa odporuca nechat to na prirodu, tak ako to zamyslala. Nic sa nema stahovat. A u 11 mesacneho uz vobec nie. Tekakze otvor google a studuj. Ide o tvojho syna, nie o susedovho. Bo ho mozes zmrzacit na cely zivot.

denuss
27. jún 2023

Naozaj, neriesit🙏tiez mam synov, tiez sa ma niekto snazil vystrasit.. som stastna, ze som dala na skusenosti mamiciek a svoju intuiciu a nechala to na prirodu. Chlapcom sa to krasne postupne uvolnuje, stiahnu si sami tolko kolko sa da a neboli, ja som im s tym nic nerobila ani nerobim. Mame aj 5mesacneho a som uplne kludna uz v tomto, tiez ma len dierocku, ale s cikanim problem nikdy nemal, tak sa tym nezaoberam. Nas dr. je pokrokovy a vobec tuto zalezitost neriesi🙏

kluska
27. jún 2023

mam 2 synov, jednemu som skusila ked mal rok a slo mu to cele dole a druhy si to sam spravil prvy raz ked mal skoro 9 rokov a teraz mu bude 10 a ide mu to samemu, predtym len taka malilinka dierka bola. Problemy nikdy neboli.

autor
27. jún 2023

@anavixy
@beata_k
@denuss
@kluska
Baby dakujem vám pekne za rady
Ved to nechcem aby mu to na urológii naraz strhli aj naša dr keď mu pozerala pipika tak mu ho vždy trocha ponatahovala co ho mal červený chudacik. Takže vám fakt ďakujem moc sa v tomto nevyznám keďže prvú mam dcérku