Zrastené prsty s kožou u 5 mesačného synčeka

ewka0012
28. jún 2012

mate niekto podobny problem ako my?vsimli sme si to ked mal maly 2tyzdne,na pravej ruke mal dva prsty stale zovrete,ukazovak a prostrednik,obehali sme vsetkych doktorov,ortopedia,neurologia,rehabiltacia,cvicime vojtovu metodu,davali sme na noc dlahu aby mal tie prsty vyrovnane,nepomahalo,ma na nich skratene slachy cize ich uplne nevystrie,ma ich stale take pokrcene,plus ma ich zrastene troska kozou,dnes ma syn 5mesiacov,inak je sikovny,snazi sa vsetko chytat do ruciciek,len tie dva prsty nevystrie,tak ma to mrzi ked vidim ine zdrave deticky,dektori sa vyjadruju tak ze hadam sa to napravi samo ked uz bude rozumiet a chytat vsetko,prinajhorsom pojde na operaciu ale az v predskolskom veku,ako to mame cakat do piatich rokov a pozerat sa ako sa trapi a nevie s tymi prstami nic chytit?iba ak mu do nich vsuniem nieco uchopi tomam v nich aj silu.budem rada ak napisete vase skusenosti

anjelicek26
28. jún 2012

@ewka0012 - podla mojej vedomosti treba tie prsty oddelit co najskor, inak moze ist ku skrateniu nervu a uz ich nikdy poriadne nepovystiera. Cvicit moze poriadne az ked mu v tom nebude branit navyse ta koza. Hadam sa mu to napravi samo - na to by som sa nespoliehala. Teraz je obdobie, kedy sa veci najlepsie hoja,teraz to vyriesit, ako potom predskolaka trapit, ze motoricky zaostava.