Zrastená fontanela u 7-mesačného dieťaťa

30. máj 2023

Ahojte synček má 7 mesiacov a má zrastenú fontanelu. Máte mamičky skúsenosti ? A bolo všetko v poriadku? Dostala som výmenný listok na neurologiu no zachvátila ma panika samozrejme lebo hned na mňa vybehli články s tým že to je velký problém. Dočítala som sa aj to že by sa mal vysadiť vit.D no lekár mi predpísal novú flaštičku.

taktotedanie
30. máj 2023

Nie je dobre ze sa tak skoro zrastla
Objednajte sa cim skor

teddustok
30. máj 2023

Mozno by vas mohla dat doktorka aj do martina na ortoprotetiku, urobia mu sken hlavicky, ci nezrastli aj lebecne kosti. Syn tak mal, ze mu zrastli aj lebecne kosti a bola nutna operacia, ale stihlo sa to vcas operovat a je v poriadku

teddustok
30. máj 2023

@teddustok resp zrastli mu lebecne svy, konkretne sagitalny sev... Urcite by som trvala na tomto vyšetrení, radsej ist zbytocne ako keby sa malo nieco podcenit

kacena4
30. máj 2023

ako zistila pediatricka ze je zrasteny? lebo to sa da zistit len rtg alebo ct.

autor
30. máj 2023

@kacena4 kontroloval mu hlavičku hmatom tak to robí na každej poradni

anavixy
30. máj 2023

Fontanela moze byt uzavreta aj v 7 mesiacoch, dolezite je aby hlavicka normalne rastla (teda nie su zrastene lebecne svy) a aby dieta napredovalo z hladiska psychomotorickeho vyvoja, to treba sledovat. Niektori dokonca na neurologiu posielaju az ked su odchylky, netreba sa zbytocne stresovat, na vysetrenie sa samozrejme objednajte. 🍀

kacena4
30. máj 2023

tak to neznamena ze je zrastena, nepanikar - my sme mali zrestenu od narodenia, deformita lebky, operacia.... takze neboj, ma 7m ale asi nebude zrastena, to posudi az dr na zaklade vysetrenia, nie len pohmatom - takto nezisis zrastene kosti (uvazuj ani zlomenu ruku nezistis ked ju ohmatas ale len cez rtg...) budete viac sledovany drzim palceky

snehulak77
30. máj 2023

Aj nášmu sa uzavrela skoro fontanela. Chodili sme ku neuro (predčasne narodeny) a ja po článkoch na nete som sa zrútena opýtala, či je to taký problém. Neuro nechápala, že hlavička predsa rastie, je v norme, prečo sa stresujem. Objednala som sa ale pre pokoj duše na sken hlavičky a žiadna deformita, hlavička ďalej krásne rástla. Takže uzavretá fontanela sama o sebe nič neznamená...

margaretka111
14. mar 2024

Ahoj, ako ste dopadli ohľadom fontanely? Môžeš mi prosím napísať správu?