Zranenia po pôrode : pareza plexus brachialis

kokkin
19. okt 2017

Ahojte maminky,mate skusenosti s touto chorobou? Po narodeni dietatka doslo k pricviknutiu nervu,dietatko prestalo hybat lavou ruckou po uspesnej rehabilitacii v 4 mesiaci sa podarilo rucku rozhybat ale ma ju velmi oslabenu.Dnes ma 18 rokou a detska lekarka odporucila vybavenie ciastocneho dochodku , ruka je nastastie v poriasku ale nevladze v nej udrzat tazke predmety len lahke.Podarilo sa vam vybavit ciastocny dochodok ,mate s tym skusenosti dakujem.

abigael
8. júl 2018

@kokkin to by aj mna zaujimalo moja ma 6 a mam na nu opatrovatelsky

abigael
10. jan 2019

@kokkin my mame opatrovatelsky myslim ze kludne mozte vybavit ma nato narok

abigael
10. jan 2019

moja dcerka ma parezu ma 7 rokov zahyba v zapesti neviete odporucit skveleho lekara ktory by jej zoperoval

kokkin
autor
10. jan 2019

@abigael zial neviem :( v nasom pripade operacia nebola potrebna.Dcera pravidelne navstevovala kupele v Šamorine-Čiliistove ale uz ich zrusili ,pochodili sme roznych neurologov, ale asi najviac co pomohlo bolo cvicenie,natahovanie sliach ,bolo to bolestive ale pomohlo.

abigael
11. jan 2019

@kokkin tiež chodíme do Lužnéj Tettis potom kúpele turčianske do liberty po cvičeniach aký máte typ parezy

betusa
21. máj 2019

Pareza plexus brachialis otázky a odpovede. https://www.facebook.com/groups/2411292045768403/
viac info nájdete aj na stránke https://www.facebook.com/parezkaneziskovaorgani...
na webe https://www.parezka.sk/ prosím pridajte sa na stránku a do skupiny aby sme sa o parezke dozvedeli viac, navzájom si vymenili informácie ohľadom liečenia. Ďakujeme

marmaduk50
23. jún 2019

Dobrý deň chcela som sa opýtať dcérka má parezu plexus brachialis cvičíme od mala už má 2r3m ručičkou ako tak hýbe no ešte to není dobre ale pomáha nám veľmi tejp po ňom mi začala ohýbať pekne v lakti len sa chcem opýtať ma ju menšiu ako druhú ako ste to riešili vy s Dr? Pred písali vám nejaku ortopedicku pomôcku na rucicku alebo bandáž? Ďakujem veľmi pekne

magg424
3. aug 2020

@abigael ahoj, mam 7 mesacneho syna s parezou, prosim ta aku ma dcera presnu dg.? Syn ma 1stupen, a dr nas ubezpecuje ze to rozcvicime avsak mne sa to nezda.. dost zaostava vo vyvoji oproti rovesnikom nakolko ruka je celmi slaba

sss2023
19. dec 2023

@magg424 ahoj ako ste na tom prosim ta dnes ???? My mame tiez parezu plus aj zlomenu ramennu kost...s rukou hybe ale je vidiet rozdiel oproti zdravej a tiez je celkovo oslabeny aj brucho aj chrbat ma 6 mesiacov a tiez zaostava oproti rovesnikom. Dakujem

magg424
20. dec 2023

@sss2023 ahoj, bohuzial u nas pareza nezostala ako dg. , po par mesiacoch synovi diagnostikovi DMO , cize ideme trochu inym smerom

sss2023
20. dec 2023

@magg424 to ma mrzi 😔 a na zaklade coho vam to diagnostikovali? Kvoli zaostavaniu alebo aj nejake ine vysetrenia? Pretoze aj nas zaostava 😑 a teda pricina DMO je kvoli komplikovanemu porodu?

magg424
20. dec 2023

@sss2023 zacali sme akutne riesit fyzioterapeutov, odbornych lekarov a maly zacal chodit,kde bolo vidiet postihnutie aj na nohe. Bola mu dg.hemipareza ( cize ochrnutie jednej ruky a jednej nohy) napriek tomu makame,cvicime a rehabilitujene vela.
Syn je plne chodiaci, rucka je slabsia ale zacina ju viac a viac pouzivat. Drzim palce

sss2023
20. dec 2023

@magg424 dakujem aj vam všetko dobre ❤️ aj môj synovec ma DMO on bol predčasniatko, teraz ma 11 rokov, je to vidiet pri chodzi, ale mudrejsieho chlapca nepoznam, krasne recituje basne hra na klavir aj v divadle čiste jedničky v škole