Zotavenie po operácii pruhu

ariela25
14. okt 2019

Poprosím o informácie s dcérou 7 rokov ideme na operáciu slabinového pruhu do jednodnovej chirurgie Euromed. Chcela by som vedieť kolko po zákroku treba dieťa nechať doma stačí 1 týždeň alebo aj 2 týždne? Ak máte skúsenosti potešia.Ďakujem.

tinulinda
14. okt 2019

Tiež ideme na túto operáciu, takže som si tieto informácie zisťovala, dokonca u nás v škôlke dve deti boli v priebehu roka a keby nevidím, tak neuverím.... deti už v deň operácie sú fit, zvládali to veľmi dobre a rekonvalescencia bola v priebehu par dni a do týždňa boli v škôlke....

ariela25
autor
14. okt 2019

@tinulinda Ďakujem to ma potešilo ideme budúcu sobotu a potom sú jesenné prázdniny tak máme týždeň na zotavenie 🙂

rdi
14. okt 2019

@ariela25 deti velmi dobre znasaju taketo zakroky, takze hned su fit, ale samozrejme nic nepodcenit, ziadne skakanie ani zataz...

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka_vasso
15. okt 2019

Moja dcerka bola na slabinovy pruh operovana ako 9 mesacna, dost som sa obavala ako to bude znasat nakolko je velmi ziva a neposedna... Ale 2 dni po zakroku bola fit. Otacala sa, lozila, nic ju nebolelo. No ako donutim take dieta len lezat alebo sediet?? Mala som obavy o stehy, ale lekar ma ubezpecil ze stehy su ine u deti ako u dospelych a je velmi mala pravdepodobnost ze by sa mohli natrhnut... A deti taketo zakroky znasaju dobre 😉

lula313
15. okt 2019

Dceru operovali ako 4,5 mesačnú, mala v prietrži pricviknuty vaječník, ktorý jej zachranili. Spravili jej vnútorný steh v zahybceku, takze jazvu vôbec nie je vidiet. Mali sme poučenie tuším 2 týždne nekupat sa. Ono je to naozaj jednoduchá operácia, za tyzden už bude fit, môže ist do školy, ale treba ju tie dva týždne držať na klude, ospravedlniť z telesnej..
@ariela25