Zohrievate deťom jedlo v mikrovlnke?

spalka
25. okt 2010

Ja sa tomu snazim vyhybat. Nemam to nijak odborne podlozene, ale nemam z toho jednoducho dobry pocit a moj manzel sa mi smeje 😅.

jahodka11
25. okt 2010

ja uz zohrievam, zo zaciatku som sa tiez tomu vyhybala...ale casom som zohrievala aj mlieko....jednoducho som uz na to zvyknuta....dnes je ina, pohodlna doba a ked ju mam doma, tak preco ju nevyuzit....
ja neverim tomu, ze je to skodlive, mozno kedysi tie prve mikrovlnky, ale dnes?!? no kazdopadne ju pouzivam 🙂

bianca
25. okt 2010

ano

renabr
25. okt 2010

Ani ja nezohrievam v mikrovlnke malému, a je to odborne podložené, že v mikrovlnke sa zabíjaju všetky cenné látky, cítala som to niekde ale neviem presne kde...alebo napríklad som čítala, že ked chceš vydezinfikovať kuchynsku špongiu tak ju dáš do mikrovlnky a to zabije všetky bakterie, takže ked to zabije všetky baktérie tak to musí nejak posobiť aj na dobré látky v jedle...

habibi78
25. okt 2010

samozrejme ze ano..... 😀

andika10
25. okt 2010

ja im len vtedy zohrievam v mikrovlnke keď sa ponáhlam, už neviem na ktorom programe som to pozerala, kde robili taký pokus, že dve rovnaké rastliny polievali jednu s vodou z vodovodu a druhú vodou zohriatou v mikrovlnke, pravdaže ju nechali uplne vychladnúť, a ta druhá rastlinka po istej dobe vyschla 😒 Neviem čo bolo na tom pravdy. Ale pre seba si zohrievam stále. A aj deťom čoraz častejšie, som pohodlná

alias313
25. okt 2010

ano zohrievam tam vsetko🙂 aj malemu mlieko, čaj, jedlo.....ked bol maly som pouzivala ohrievac na flase, ale ked mi maly v noci zacal plakat a mlieko z chladnicky sa mi tam hrialo 5 min. tak som si to velmi rychlo rozmyslela 🙂

katy1979
25. okt 2010

zabijes cenne latky ale iba pri vare nie pri zohrievani. ja malemu zohrievam jedlo na 30sekund vodu na mlieko 20s. kedze vsetko musi mat max. 37stupnov. a tipujem ze vsetky tie cenne latky sme uz znicili varenim na sporaku. tiez som obcas rozmyslala ci mat obavy alebo nie. zatial to nie je nicim podlozene. tak isto sa mozeme zamyslat aj nad indukciou ci materialmi pouzitých na hrncoch.

8808
25. okt 2010

ja tiez zohrievam v mikrovlnke.. presne viem na kolko si mam dat aby som nemala horuce ani studene, neviem si predstavit ze by som pol hodku cakala kym sa mi mlieko zohreje v zaleve, ....

traktor
25. okt 2010

ohrievam nam aj drobcovi...a nezaujima ma , co sa pise, nepise..ved jeden by sa z toho zblaznil...dnes je uz vsetko skodlive, to by som uz ani vzduch nemohla podla toho dýchat... 😉

desszi
25. okt 2010

nie, radsej zohrievam na sporaku jedlo aj nam

sssimi
25. okt 2010

Ano, zohrievam.

zuzana76
25. okt 2010

Ja zohrievam v mikrovlnke veľmi výnimočne, ba aj sebe len výnimočne, väčšinou jedlá, ktoré sa zle ohrievajú v hrnci. Nie som nejaký expert, čo sa týka zdravého stravovania, ale úplne kóšer to asi nebude, nemám z toho dobrý pocit. Hoci syn je už relatívne veľký, aj tak sa mi to nepozdáva. Ale je to tak, dnes sme veľmi pohodlní a zároveň sa stále ponáhľame a tomu prispôsobujeme aj životný štýl. Dávala by som si pozor na to, najmä pri úplne malých bábätkách, pretože mnohí zohrievajú v mikrovlnke vodu na zarobenie UM aj pár dňovému bábätku, tak to sa mi už zdá dosť nevhodné, keď si predstavím, že jedia každé 3 hodiny a zakaždým dostanú len mlieko , prípadne čaj z vody, čo prešlo mikrovlnkou.

mamutka
25. okt 2010

vobec, mikrovlnku ani nemame, ved na sporaku to trva chvilocku. keby som ju mala, iste ju obcas pouzijem, malicko, lebo naozaj si neviem predstavit, ze by som sa tak ponahlala, aby mi ublizilo pockat 3 min miesto jednej. ale ked mam daco na prihriate a nie cerstve, tak je to aj pre mna a pre drobca, takze to mozem rovno na sporaku ohriat toho viac a je to. nejak neverim, ze to neskodi. a ked uz dychame spinavy vzduch a pchame do seba umelinu, tak na co este daco pochybne do seba pchat navyse.

inffinity
25. okt 2010

Ahoj, když to jde ohřeju na sporáku, ale normálně i v mikrovlnce. nevyhýbám se tomu, jen musíš dávat pozor aby jsi měla nádobí co je do mikrovlnky vhodné. A co se týká škodlivosti, je prokázané že škodlivá je mikrovlnka pouze v tom když se ohřívají třeba bagety v obalu(ve folii) a nebo co si já myslím by se mohlo z nevhodného nádobí něco uvolňovat.. takže my ohřívání neřešíme 😉

leishmania
25. okt 2010

nezohrievam ani sebe ak sa neponahlam, takze malemu neplanujem zohrievat taktiez...pred konzumaciou je vraj dobre pockat aspon pol minuty po vybrati z mikrovlnky

cikyta
25. okt 2010

V mikrovlnke som nezohrievala jedine moje odsate materské mliečko. (To som zohrievala vo vode v ohrievačke fliaš)
Vraj žiarenie ničí bielkoviny atd...
Ale teraz už normálne jedlá v mikrovlnke zohrievam.

tilly24
25. okt 2010

ani ja nezohrievam jedlo pre malu v mikrovlnke, normalne to ohrejem v hrnci, alebo v miske s vriacou vodou

u2jana
26. okt 2010

zohrievam... to ma ani nenapadlo, ze nezohrievat 😖

brisilda
26. okt 2010

dietatu minimalne do 1 roka by som isto v mikrovlnke nezohrievala jedenie ! ale je to vec kazdej maminky ja mam detsku ohrievacku takze to nastastie neriesim 😀

evickapooh
26. okt 2010

vacsej dcerke som nazhrievala tak do 8 mesiacov ,malej leuske uz zohrievam .....mam menej casu

kazdovci
26. okt 2010

zohrievam jasnacka, ked som so starsim zacinala s prikrmami tak som mu ich prihrievala vo vodnom kupeli, ale rychlo som presla na mikrovlnku, lebo moj drobec jedaval a v este stale je, straaasne pomaly a jedlo mu vychladne. keby som mala zakazdym zapinat sporak a zohrievat to v kupeli..jajjaaaj. obedo-veceru by sme mali kazdy den 😀 samozrejme ze treba dodrziavat zasady spravneho pouzivania mikrovlnky to je samozrejmost.

dadis
26. okt 2010

zohrievam, nemam sice z toho extra dobry pocit, ale niekedy nemam cas sa serepetickovat s tolkymi hrncami na sporaku..na co si davam pozor, nikdy nezohrievam jedlo v plastovom obale..plastova dojcenska flaska, miska, mikrotenove vracko, plastova pokrievka proti prskaniu...niekde som citala, ze to je prave na tom nebezpecne, vraj tie latky uvolnujuce sa z plastu sposobuju rakovinu prsnika...ale bolo to uz davno, neviem ani zdroj...ale nejako mi to v podvedomi zostalo...takze flasky mam sklenene, misky aj pre deti keramicke (ked rozbiju, daju sa kupit nove za par centov, ale este nerozbili..)...ale napriklad ak chcem akurat vodu na zarabanie instantnej kase, tak si v priebehu dna odlejem do dojcenskej flasky trosku prevarenej vody, asi 75ml, potom vecer prevarim a dolejem iba zvysnych 75ml a voda je tak akurat na zarabanie...takze na to mikrovlnku nepouzivam...

katka1191
26. okt 2010

ja zohrievam všetkým 🙂

sonicka25
26. okt 2010

Preco nie....
Cely cas 😀

sirinka
26. okt 2010

http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kuchyne/560274/...
http://www.anticancer.ponuky.info/index.php?opt...

aj ked nie je jej skodlivost na 100% dokazana...ani jej bezpecnost nie je dokazana...
takze nie...mikrovlnku nevlastnime...zabera to zbytocne miesto a jedlo sa da ohriat mnohymi inymi sposobmi...

monikapalo
27. okt 2010

ano ohrievam mlieko vo flasi, ale aj hustejsiu stravu. Pred podanim samozrejme poriadne premiesam a ochutnam, aby ho jedlo nepopalilo.

ba80
27. okt 2010

ja tiez ohrievam... 😉

moncicatko19
27. okt 2010

no ako kedy vecinu pod horuvu tecucu vodu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

winona24
27. okt 2010

plne súhlasím s @traktor

lenka1smejka
28. okt 2010

Tak ja som sama zo seba velmi sklamana lebo ja som velky odporca mikrovlnky a dnes som zohriala malej kasu v tom.Zohrievala som vo vodnom kupeli ale papa pomalucky a hned je to studene.Tak mi nic ine neostava a to som chcela vydrzat este par rokov