Znížená imunita u 3-ročnej

desgaire
27. mar 2023

ahojte 🙂 mam trojrocnu skolkarku a tak raz za mesiac byva chora pride mi to dost casto.. navyse mam doma aj babo, takze sa snazim ich co najviac separovat, aby drobec neochorel.. mate dake tipy/triky skusenych mam, ako ste zvysili imunitu deti? nemyslim vitaminy z lekarne plne cukru ale mozno skor navstevy solnej jaskyne, mlady jacmen alebo podobne? dakujem 🙂

mogaa
27. mar 2023

@desgaire no tu ti nepomôže nič.....dcérka začala chodiť do škôlky, k tomu vo väčšine prípadov chorobnosť patrí.....stretáva sa s novými vírusmi a baktériami ktoré si nosia všetky deti z domáceho prostredia, buduje si tým imunitu.....pri menšom to bude výhoda, po nástupe do škôlky by už nemalo byť toľko choré...ale tými detskými chorobami si deti musia prejsť....a buď rada že je to len 1 x do mesiaca.....naša chodí do škôlky tretí rok, prvé 2roky ako tak, minulý rok skoro ani chorá nebola, ale tento rok si to vynahrádza......škôlke nové deti, od októbra bola u doktorky 6x a to k nej teda chodí len ak je zle.....2týždne v kuse nebola zdravá, teda uplne bez kašla alebo bez soplov....ani zaočkovať ju doktorka nemôže, musí byť 2 týždne uplne zdravá....

zorkahorka
27. mar 2023

a ake ma choroby? ak je len prechladnuta - sopliky plus kasel, tak to je normal. ak ma zapaly pluc, chripky, anginy, tak to je problem.
veru, bud rada, ze je to raz za mesiac. moj syn bol tyzden v skolke a 2 tyzdne doma a takto stale dokola. teraz je predskolak, uz je to lepsie. teraz je doma opat prechladnuty - mesiac bol zdravy 🙂

matkahelka
27. mar 2023

@desgaire ja okrem klasiky - vela ovocia a zeleniny, vela spanku, vela, fakt vela na vzduchu za kazdeho pocasia, som otuzovala. ale teda ja postupne cca od 6mes. veku. neviem, ci pomohlo to, ci kombinacia vsetkeho, ale moja dcera skolku odchodila a nie odmarodila, vyslovene par krat rocne sopliky, ktore sme preliecili len doma bez liekov.