Zničený necht - máte podobnú skúsenosť?

aadkag
16. jan 2020

Ahojte, máte prosím skúsenosti s takýmto zničeným nechtom? Je zhrubnuty a vyzerá hrozne, nebolí. Synovi sa pleseň nepotvrdila. Už to má rok a len sa to zhoršuje. Červené okolo je vidiet iba na fotke. Kožná radí len čakať, ale nelepší sa to. Vopred ďakujem za vaše skúsenosti.

amelia000
16. jan 2020

@aadkag odporucam zmenit koznu.

eliska13
16. jan 2020

@aadkag no neviem podľa mňa je to pleseň.Cakat na čo?

aadkag
autor
16. jan 2020

@eliska13 čakať, či začne vyrastať pekný necht

topasitta
16. jan 2020

@aadkag podla mna plesen. Natierala by som fungicidinom, ten mozu aj male deti.

eliska13
16. jan 2020

@aadkag ak tam je pleseň je to na mesiace liečby.To videla v takomto stave?lebo zhrubnuty žltý necht zo spodu zvnútra biely je jednoznačná pleseň.Kup v lekárni taký lak na nechty to sa dáva na pleseň je drahy, ale účinný, ale je to bábo ja by som znova išla k doktorovi možno dá niečo ine
Ja som mala taký necht z bazénu a bola to plesen

korunka1
16. jan 2020

@aadkag no za rok by už snáď odrastol.
Tiež sa priklaňam k plesni. Ako ju nepotvrdila?

aadkag
autor
16. jan 2020

@korunka1 zoskrabkali kúsok nechtu do skúmavky a robili rozbor na mykozu

korunka1
16. jan 2020

@aadkag dobrá taktika...čakať 😁. Teoriu nemala žiadnu?

maminkasisa
16. jan 2020

2

aadkag
autor
16. jan 2020

@korunka1 keďže sa pleseň nepotvrdila, pravdepodobne si musel riadne udrieť prst a poškodil si lôžko a malo by to vyrásť. No nevyrasta, len sa to zhoršuje. V máji pôjdeme zase na kontrolný ster

korunka1
16. jan 2020

@aadkag ak by si to udrel, tak by to mal v zaciatku modro-čierne , podliate krvou, to by si si všimla. Že by sa poškodilo lôžko, to je pravda. Neviem, neporadim 🤔

demetria
16. jan 2020

@aadkag
Odporucam zmenit koznu lekarku. Kamaratka takto chodila so synom, tiez sa nikdy plesen nepotvrdila, takze radila len cakat a cakat a a nakoniec im skuseny odbornik uz od dveri diagnostikoval psoriazu. Chlapcek mal vtedy 7 rokov.
Netvrdim, ze je to psoriaza, len, ze by nebolo zle mat iny nazor.

pininka1
16. jan 2020

Mala som to isté, tiež to nebola pleseň, nakoniec vo vode sa mi celý ten nechet odlupol a pod ním normálny nechet a odvtedy je to ok.

hencsiii
16. jan 2020

@aadkag kúp si čajovnikovy olej v DM kach majú za 3 ečok a natierajte 3x denne, keď ten rozbor náhoodou že oklamal vás a je to pleseň tak toto na 100 pro zaberie ;)

nikpa
16. jan 2020

@aadkag skúsila by som určite aj inú kožnu keď už to má tak dlho. Vyzerá to na pleseň, robili mu ster len raz? Skus koloidné striebro alebo tea tree oil.

marcellka32
17. jan 2020

Scholl kura na plesňovu mykozu

oluska2305
18. jan 2020

Mne pomohlo toto,dostať to v Tv shope ,stojí to okolo 17€ a sú dve flasticky

enemymia
18. jan 2020

Ja som mala niečo podobné na ruke. Pomohol mi práškový cukor. Len palec namočiť do práškového cukru, vždy keď si spomeniete. Po čase sa necht upravil.

macka1304
18. jan 2020

@oluska2305 toto je iba prevencia proti pliesni ..pokiaľ by tam mal malý pleseň trva minimálne rok kým to odrastie..

macka1304
18. jan 2020

@aadkag môžem sa spýtať koľko ma malý rokov ?

aadkag
autor
19. jan 2020

@macka1304 3 roky a nechtík neodrasta, iba sa to zhorsuje

dietenka
10. jan 2021

@aadkag ahoj, môj syn to má oveľa horšie. Má 8 rokov. Kožné doktory sme navštívili dve. Každá zobrala vzorku ale pleseň sa nepotvrdila. Je to poškodené lôžko. V našom prípade vrodené. Môj syn má necht zdeformovany žiaľ. Vy ste co vyriešili nakoniec?

aadkag
autor
10. jan 2021

@dietenka ahoj, synovi sa nakoniec odkúpil ten zničený necht a pod ním mu rástol nový, krásny. Trochu sme sa potrápili so zarastanim, kým vyrástol úplne, ale teraz ho má najkrajší zo všetkých nechtov 🙂

kirjaklambrid
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mattuliatko30
12. okt 2024

@oluska2305 kde sa to dá kúpiť?