Znamená krv z nosa vážny problém?

kacenocka2
15. feb 2018

Zdravim zienky
Prosim Vas,dcere uz asi 3x behom 2 dni sla krv z nosa,raz aj v noci pocas spanku..je to mozne ze sa to zriedka stane,alebo moze to naznacovat nejaky vážnejší problem?

chlucka
15. feb 2018

@kacenocka2 Aj mojmu synovi (1.5 roka) sa to stava. Pediatricka nas poslala na ORL. Vysledky su ok. Vraj detickam sa to stava lebo cievky su este prilis jemne...

kacenocka2
autor
15. feb 2018

@chlucka syn vravi ze tiez mu sla 2 x skor,a mi nepovedal.som sa docitala ze moze aj suchym prostredim ked sa topi.vetram im pred spanim pravidelne..rozmyslam nad zvlhčovačom vzduchu,nemate niektora skusenosti ci sa to osvedcilo?

bibistec
15. feb 2018

Este to moze byt nedostatok.c vitaminu tusim toto davaju ale vacsinou nic vazne vyrastie z toho

kacenocka2
autor
15. feb 2018

@bibistec dufam ze to prejde.nechce sa mi teraz po doktoroch chodit,ked sme zdravi celu zimu,tak aby sme nieco nenachytali

jankalukasova
15. feb 2018

ja som mala ako dieťa problém.. pomohlo až zatavenie žiliek ( nebolí to... ) vetranie pred spaním veľmi nepomôže.. choď sa do tej izby nadýchnuť, keď deti už tak 3-4 hodiny spia.. už tam bude vydýchané.. u nás je otvorené okno stále.. akonáhle ho muž zatvorí, budím sa ráno zasoplená a krvavá... už ta našťastie nerobí... orl mi na to dával ascorutín... ale nemalo to nejaký výrazný účinok

cokololadka
15. feb 2018

Aj mne veľmi často tiekla krv z nosa. Žilky mi zatavovali aj 5 x ,ani to veľmi nepomohlo. Aj na pohotovosti som niekolko krát skončila,keď po dvoch hodinách sme nevedeli zastaviť krvácanie. Dali mi ascorutin a b-komplex ,ale velmi to nepomohlo. Chorá som nebývala. Prešlo to až keď som z toho vyrástla.

lienqa
15. feb 2018

My sme tento problém riešili v lete, spúšťala sa krv dcére ale iba v noci. Dvakrát sme boli na ORL tie cievky "vypalovat". Brali jej aj krv a robili testy na zražanlivosť. Po druhom raze na ORL to uz prešlo, ten zákrok nie je nič hrozné

kittykat22
15. feb 2018

@kacenocka2 na toto je dobrý Askorutin. Bez predpisu kúpiš v lekárni. Mne to mama dávala ako malej, pretože sa mi často púštala krv z nosa, a viem že to pomáhalo.

kacenocka2
autor
15. feb 2018

@kittykat22 moze sa dlhodobejsie brat ten askorutin?

kittykat22
15. feb 2018

@kacenocka2 to sa neberie jednorázovo. Berie sa to nejaký čas. Pozri príbalový leták online.

lienqa
15. feb 2018

@kacenocka2 to je vlastne len vitamín C. To neuškodí. Dcére ho tiež predpísali.

kacenocka2
autor
15. feb 2018

Ten zakrok sa robi v lokalnej anestézii?

lienqa
15. feb 2018

@kacenocka2 nie, neviem prečo sa ten zákrok tak brutálne volá ale vlastne len na paličku vatovu nanesú niečo (neviem to identifikovať) a tým potrú každú nosnú dierku zvnútra. Moja je bojko u lekárov, ale nepadla ani slza. ☺️

siska53
16. feb 2018

@kacenocka2 nam kvoli tomu kazali kupit taku masticku a zvlhcovat vzduch. Vsimla som si,ze to mava casto vtedy,ked ma infekt,cize ako napr.teraz soplik,tak jej to robi aj 1-3x denne.

Ono je idelane to zaleptat,sestre to robili,ked bola mala a to iste aj otcovi normalne v dospelosti a odporucila ascorutin.

kacenocka2
autor
16. feb 2018

@siska53 po zakroku sa to uz neopakovalo?

adam2506
16. feb 2018

My sme boli s týmto problémom na ORL 2x,urobili výter ,spôsobovali to bacily streptokoka a hemofila,sopel a ani kašel nemal,len výtery boli pozitívne.

siska53
16. feb 2018

@kacenocka2 otcovi nie,ale sestre aj ano,ale nie tak skoro. U deti je problem aj preto,lebo rastu a cievky to nie vzdy stihaju..tak to vysvetlil mne dr..ale malej to este nerobili,asi az najblizsie..

kacenocka2
autor
16. feb 2018

@adam2506 my sme mali streptokoka a brala na to sirup..ktovie ci to neje tiez z toho,a ten sirup nepomohol..neviete,da sa streptokok vyliecit ci uz cely zivot sa s tym bude tahat?pocula som rozne nazory

anika17
26. apr 2019

Mamičky môjmu 2r.synovi sa teraz veľmi často púšťa krv z nosa,riešili sme to aj na OR,najprv že infekcia tak bral Pamycon do nosa,potom sme boli na pohotovosti lebo sa mu spustila ráno a znovu večer,dr.povedala že zvlhčovať nos tak som mu vytierala mastičkou Nisita ale aj tak sa mu sem-tam spustila,to bolo pred rokom.Teraz to znovu začalo,predposledné dni to boli 4 rána po sebe čo sa zobudil a pozerám že na vankúši je krv a aj malý mal na tvári,dnes sa mu spustila ráno a znovu teraz večer,okno máme v noci stále otvorené,vlhkosť do 50%,minule sme aj zvlčovač zapli a aj tak mu išla krv.Ja už začínam mať blbé myšlienky že čo ak to je niečo vážnejšie.

kacenocka2
autor
26. apr 2019

@anika17 my sme pochodili vysetrenia,krcne,alergo,...a vse ok.v tom pripade vraj uz len sucha sliznica to moze robit,dr nam povedala

anika17
26. apr 2019

@kacenocka2 no lenže ja som aj zvlhčovala malému nos mastičkou a aj napriek tomu sa mu spustila krv tak už neviem čo mám ešte skúsiť

jankalukasova
27. apr 2019

@anika17 klud...ako pisem vyssie, bojovala som s tym cele detstvo.. vzdy sa to raz za cas objavilo a potom sa to stratilo a tak dookola. Vzdy vankus od krvi, zosity skolske, aj pri jedle sa pritrafilo. Tie zilky v nose su jemnucke.. skus varit sem-tam pohanku (obsahuje mega davku rutinu, ktory velmi posilnuje steny ciev, v liekovej forme je ten ascorutin ale takto je to z prirodneho zdroja). Upravilo sa mi to az v dospelosti. Hoci este koncom prveho tehotenstva mi sem-tam tiekla krv z nosa. Inak ked som mala asi 24, tak som dostala zapal stredneho ucha a musela som ist na pohotovost. Bol tam taky mlady lekar a povedal, ze zvonku mam ten nos krasny ale vo vnutry je vraj des a hroza...

nufacik6
27. apr 2019

@anika17 mojej 5 ročnej krvácalo z nosa.Vysoký tlak.Sončili sme na kardio.Operácia srdca sa nám nevyhla ,teraz je všetko v poriadku.Je zdravá,čulá,z nosa nekrváca,srdiečko v poriadku.Teraz má 7, mám ešte jednu 18 ročnú,tá istá diagnóza.Nechcem strašiť,len povedať ,že to môže byť hoci čo.Treba riešiť s dr.

anika17
27. apr 2019

@nufacik6 a ako zistili že to súvisí so srdiečkom?

jankalukasova
27. apr 2019

@nufacik6 vidis, to je zaujimave, ja mam tlak vylozene nizky a aj tak to zo mna valilo..pricin moze byt zjavne vela.

vejapa76
27. apr 2019

Synovi predpisala mudr. Ascorutin a pomohlo.

nufacik6
27. apr 2019

@anika17 sťažovala sa na bolesť hlavy,krvácalo z nosa,tak som jej zmerala tlak.Keďže som mala skúsenosti už zo staršou,vedela som ,že vysoký tlak nieje sranda.Išla som k dr.,potom kardio a už to išlo rýchlo.

nufacik6
27. apr 2019

@jankalukasova Samozrejme, môže to byť kade čo.Treba ,ale riešiť, radšej.

anika17
27. apr 2019

@nufacik6 tak ja skúsim zmerať tlak malému celkovo a aj keď sa mu znovu spustí krv či náhodou nebude rozdiel,staršia dcéra je sledovaná na kardio od narodenia pre šelest ale podobný problém nebol nikdy.Malému sa spustí väčšinou počas spánku a on sa na to už teraz ako je starší aj zobudí a kričí na mňa-mama krv.

nufacik6
27. apr 2019

@anika17 Obe majú koarktáciu aorty,staršia aj iné vady na srdci,bola operovaná hneď po narodení,mladšej sa to zistilo v 5 rokoch.Táto dg spôsobuje.... na rukách je tlak vysoký a na nohách nízky.Je to vlastne spôsobené tou zúženou cievou ,,aortou,,Príznakom je aj to krvácanie z nosa a iné.Nemusí to byť váš problém,len chcem povedať ,že ak je na ORL všetko ok tak môže byť problém inde.Držim palce ,nech zistíte hlavnú príčinu a všetko sa spraví.Hlavne nezúfať .