Znamená hnis na mandliach angínu?

csina
21. sep 2014

4,5 rocna dcerka je 2 tyzdne chora..zacalo to nevinnym soplom a kaslom, na bolest hrdla sa nestazovala, teploty nemala, takze sme liecili najskor doma.. klasika kvapky do nosa, sirup od kaslu, vitaminy...ale kedze ani po tyzdni sa stav nelepsil, zasla som k dr., pozrela hrdlo, popocuvala.. vraj hrdlo cervene, mame kloktat salviu, nasadit Preventan a vitaminy.. antb sme nedostali, co ma najskor potesilo, ale teraz neviem, ci sa nam len zbytocne nepredlzuje liecba, lebo vcera som aj volnym okom laika videla, ze ma na mandlicke hnis.. teraz neviem, ci cakat do stredy na kontrolu, ci ist zajtra, hoci sme boli v piatok... znamena to, ze to bude angina? dostaneme sa z toho aj bez antb? ake mate skusenosti?

bonaqa2013
22. sep 2014

A čo teplota? Odmeraj. Viem, že na hrdlo pomáha kloktanie soľným roztokom, ale pre dieťa to može byť hnusné.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
22. sep 2014

Ak ma uz na mandliach hnisave loziska tak to uz vacsinou je bakterialne a dieta by potrebovalo atb - je tiez pravda ze niektori mudr hovoria ze pokial to nie je streptokok tak ani tam by sa nemali davat - v podstate je najidealnejsie urobit vyter na rychle zistenie streptokoka a podla toho nasadit atb - vysledok je do 2-3h - ale nie kazdy dr a ani kazde laboratorium robi toto vysetrenie a obycajne pri vyskyte hnisavych lozisk sa automaticky podavaju atb

dollynkaa
22. sep 2014

@csina ja mam hnis na mandlach stale. Nie len pri angine. Pri angine mam cervene aj hrdlo

d_anica
22. sep 2014

Keby mal hnis na mandliach, tak by som šla. Nie som fanúšik atb. ale na toto už budú zrejme potrebné. Sama som mala streptokoka a hnisavú angínu pred pár rokmi a neželám to ani nepriateľovi ☹
@csina

csina
autor
22. sep 2014

@prasiatko30 ale vyter robili v piatok a vysledok bude najskor v stredu... takze cakat na ten vysledok a podla toho sa zariadit?
@dollynkaa preco stale? co ti to sposobuje?

@bonaqa2013 teplotu nema, ani nemala.. a na bolest v hrdle sa stazuje pri kasli.. ten hnis ma len na pravej a stale rovnako vela...

dollynkaa
22. sep 2014

@csina to je kvazi chronicky zapal. Uz veela rokov naspat mi ich chceli vybrat ale samozrejme som nesla. Ale mala by som ist lebo to sposobuje vela inych veci ktore sa mozu neskor ukazat. Tak len som tym chcela povedat ze biele na mandlach man stala a pritom nemam anginu. Tu ked mam tak ju patricne citim

prasiatko30
22. sep 2014

@dollynkaa ale ty to mas uz chronicke - u deti ktore nemaju chronicke problemy su hnisave loziska anormalna situacia - je to proste ohnisko infekcie v drvivej vacsine bakterialnej, ktora sa preliecuje ATB. ak ma dieta taketo loziska tak zvycajne ho to uz bolieva pri prehltani a aj ked ten priebeh choroby je afebrilny moze sposobit komplikacie - na klboch, na srdci.

@csina vsak skus brnknut dr ze mate novy nalez - je mozne, ze pediatricka ju bude chciet vidiet a zhodnotit co sa deje a podla novej situacie nastavit liecbu.

ikika
22. sep 2014

@prasiatko30 niektori pediatri maju specialny pristroj na zistenie streptokoka... a to je vysledok, myslim, do 5 minut... je pravda, ze si toto vysetrenie clovek doplaca...

@csina ak mas podozrenie, ze sa jej to horsi, necakaj do "kontroly", ale chod k dr. hned... 😉

nasta55
22. sep 2014

@csina ako dieta som sa dostala s anginou do nemocky, vysoka horucka opuchnute mandle zacervenale hrdlo a vsade hnis. Oni sa tie mandle zvycajne zacnu zvacsovat co sposobuje zle prehltanie a bolest, nemyslim si ze bez antibiotik by sa to malo zlepsit. Len moja skusenost. 🙂 radsej ist k lekarke.

prasiatko30
22. sep 2014

@ikika u nas to beru tiez ako rychla detekcia streptokoka ale nerobi to priamo lekar musi to posielat do labaku a tak to trva tak do 2-3h - ale je to asi to iste

rainee
13. okt 2014

Moja dcerka mala pred 2 tyzdnami anginu, brali sme antibiotika. Ale stale jej zostali hnisave capiky sem tam na mandliach. Boli sme aj na orl, potreli jej to nejakou vodickou a vraj mame kloktat aby sa to odplavilo, ale nepomaha. Vysledky z vyterov mame v poriadku.

sisa987654321
10. máj 2015

@dollynkaa ahoj prosím ťa napíš mi na ppsp@zoznam.sk ako riešiš to že máš sústavne hnis na mandliach, berieš antibiotiká? alebo si toho nevšímaš? máš aj nejaké sprievodné príznaky? ja tiež neviem ako ďalej, pretože každé 3 týždne sa mi objaví hnis na mandliach. ďakujem za odpoveď