Zlý spánok 13-mesačného dieťaťa

29. okt 2022

Ahojte, potrebovala by som si prečítať vaše skúsenosti a prípadne rady lebo už som v koncoch
Syn 13m vstáva ráno cca 6.30.
Prvý spanok cca 10.00 v trvaní cca 20min max 30 ( nastavené podľa spankovej poradkyne)
Druhý spánok cca 14.00 v trvaní hodinu a pol zvykne sa zobudit sam niekedy ked ho dobre douspim zas musím budit lebo by potiahol prilis dlho(tento spánok ale sa mi uz nezda taky kvalitný mrvi sa, vyzaduje douspat inak by bol hore uz po 30min)
Večierka býva 19.30-20.00 tu nie je problém zaspať. Prečítame knižku, tlmene svetlo, neskôr červené dame pyžamko zaspievam mu a ide spinkat do svojej postieľky ( doplnim telka sa u nas nepozera rovnako ak ma dovolene nejske video cez mobil - aby neutekal pri prebalovani- tak večer už to nie je)
Náš problém ale je, že po hodine od uspania sa začne mrvit a mrncat ( mam vyskúšané že ak by som ho neutisila pohladkanim preberie sa) a takto nejako to pokračuje celú noc až do cca 3.00 vtedy už tvrdo zaspí.

autor
29. okt 2022

Pokračovanie:radila som sa aj so spankovou poradkynou ktorá to vidi na 13m regresiu. Ale uz to trva pridlho isto 2 týždne a ja som vycerpana (nema ma kto vystriedať doslova vyžaduje iba mna).
U lekárky sme boli ze zdravý, vylúčili sa uši aj iné ochorenia jedine mu idu zuby ale tie uz idú dlho mame ich 10 a toto nikdy nerobil.
Za všetky rady ďakujem ❤️

larazivago
29. okt 2022

Tak krátko spi, zle je, dlho spi, zle je. Preboha nechajte tie deti spať keď potrebujú, a koľko potrebujú. O tom je MD, prispôsobiť sa. Toľko nervov pri tom minúť, z toho budete ešte viac deprimovana... A nemyslím to v zlom.

calmmeadow
29. okt 2022

A neskusali ste dat mu len jeden spanok pocas dna a tym padom ho nemusiet z neho budit ale nechat ho pospat si dlho a kvalitne?Mozno sa tym padom upravi aj ten nocny spanok a nebude sa budit....ja viem,že spankove poradkyne si stale melu svoje,ze na jeden spanok je skoro v 13 mesiacoch,ale kazde dietatko je ine,jednoducho nie kazde spi 2x do 18 mesiacov.Ja som s mojimi prechadzala na jeden spanok 14 alebo 15 mesiacoch a bolo to omnoho lepsie nez dva spanky.

petamich
29. okt 2022

na zaciatok by som zacala informaciou, ze spankove poradenstvo nepodporujem - kazde dieta je ine a snazit sa najst nejaky vzorec, ktory funguje na kazde je za mna hovadina a potom tie zeny stresuju seba aj to dieta, co sa ani v klude nevyspi, lebo poradkyna radi budit 🤷‍♀️ podla mojho nazoru ma mat 13-mesacne dieta uz dlhsie bdele okna a mozno je cas prejst na jeden spanok a vecer ho nechat dlhsie hore (nam sa to osvedcilo)

a inak nasa "regresia" trva uz treti mesiac, mrvi sa, mrnci, preberie sa a chce sa aj tri hodiny hrat, holt co narobim, neriesim, od narodenia mi kazdy hovori, ze je to len obdobie - obdobie sem, obdobie tam, tak sa manzel realizuje viac, nastastie nas je nauceny byt s muzom, svokrom, "cudzou pani na ihrisku" a tak mam priestor si oddychnut, inak by som uz usla z domu

lenkakamen
29. okt 2022

Urcite by som nepocuvala spankove poradkyne biznis jak svina..to mozem aj ja robit a budem mat z toho peniaze...treba sa riadit svojimi pocitmi...takto sa len stresujete pocitate kolko minut spi abo nespi...

autor
29. okt 2022

@calmmeadow na jeden mi nevydrzi ale napriklad dnes nam vysiel lebo po zlej noci spal do 8 😏 a siel az o 12.30 spat a teraz vstal tak sama som zvedava na noc

ivangeline
29. okt 2022

Vydrzat. Nejdu zuby? Nemenilo sa nieco? Aj moj mava obdobia,kedy sa budi viac. Zvycajne ide zub. Ma teraz 14m. Momentalne spi dobre. Este je skoro prechod na 1 spanok. Raz za cas sa moze stat ale ako pisete,este je to pre neho vela tak slho bdiet.

autor
29. okt 2022

@ivangeline jemu zuby idu v podstate stale a uz isla aj stolicka a toto az nerobil nemyslím zeby to boli zuby lebo som aj skusila dat cipok nurofen a budil sa tak ci onak 🤷 nemenilo sa nic, ani doma ani celkovo zeby zážitky 🤷

stanzi
29. okt 2022

Ja suhlasim s tym, co radi @petamich, 13 mesacny by uz mal mat dlhsie bdele okna (jasne, kazde dieta je ine, ale ak dobre pocitam, tak ty ho ukladas vzdy uz po 3,5h a to sa mi zda byt malo na tak velke dieta), skusit 1 denny spanok a/alebo ho nechat pred nocnym dlhsie hore. Tiez som inak donedavna sledovala istu spankovu poradkynu na IG a vdaka nej “umelo” udrziavala 2 denne spanky malej, az to doslo do toho bodu, ze som ju musela z kazdeho spanku budit 😕 Presli sme na 1 denny spanok, ked mala 13 mesiacov, a je mi jedno, co hovoria tabulky, citim, ze je to takto pre nu prirodzenejsie, lebo spi tolko, kolko chce ona. A inak neviem si predstavit budit dieta uz po 20 minutach spanku, co uz len z toho spanku moze potom to dieta mat? 🙄

autor
29. okt 2022

@stanzi vtedy sa jedna o slofik ako pisu na profile spinkaj babo je to dost casto vyuzivane na oddialenie velkeho spanku. Pisala som orientacne ale napr posledne BO ma vzdy 5h skor nezaspi to je po tom dlhsom spanku. Prve po nocnom spaní ma najkratsie to spi do 4h dlhsie nevydrzi preto nam teda bezne aj vyjdu dva. Akoze za mna som to mala tak ze doobeda sa uložil spal kolko chcel (väčšinu dlho) poobede potom ale išiel uz neskoro na druhý spánok a tym padom by večer šiel az cca 23.00 co nehrozí. Takze asi sme vo fáze dva vela jeden malo 😏

autor
29. okt 2022

@stanzi celkovo bdele okna u nas zavisia ako si pospal. Ak dobre a dlhsie vydrzi..ak nie ide skor. Neviem ho nasilu udrzat dlhšie hore, ale snazim sa ten prvý spanok mu troska posuvat postupne po 5min viac k obedu.

stanzi
29. okt 2022

Aj my sme to mali podobne ako ty opisujes, len teda ja som moju z 1.spanku nebudila tak skoro, az ked spala viac ako 2h...potom uz ked som videla, ze sa jej bdele okna predlzuju, tak som sa vykaslala aj na to, nechala som ju proste spat, a pekne nam to preslo do jedneho denneho spanku 🙂 Ak sa snazis ten 1.spanok uz trochu posuvat, tak fajn, aj ked ja osobne by som tomu dala viac ako len o 5 minut. Drzim palce 🙂