Žlto-zelené hlieny pri vykašliavaní

essinna1
27. máj 2023

Ahojte dcéra v utorok dobrala antibiotiká od soboty vakaslava žlto zelene hlieny doslova hrudky a tak isto aj sople . Vlhko kašle , už dva týždne sa liečivé u dr keď sme boli vo štvrtok tak crp 16 red antibiotikami 68 . Dala dbám solmucol a krem robený do nosa . Je normálne tie hlieny ? Čistí sa telo alebo je to zase nejaká nova choroba ? Okrem toho žiadne teploty . Dakujem

viera27
27. máj 2023

Toto je typicke hlavne pre bakterialnu infekciu. Zelene sfarbenie sposobuju mrtve leukocyty, organizmus teda bojuje s nakazou a odpoved imunity je silna. Takze je to ocakavane a normalne by som povedala. Aj ked teda 2tyzdne na atb a stale take problemy,silna infekcia musela byt. Ale lekar nie som,tak co ja viem.

lucka_ke
27. máj 2023

dala by som najskôr niečo na riedenie hlienov a potom kontrolné CRP či ATB zabrali

essinna1
autor
27. máj 2023

@lucka_ke
@viera27 dávam jej sinupret crp mala teraz 16. No zo začiatku bol dosť dlho suchý kašeľ . Tak neviem je to teda normálne či nie ?

lucka_ke
27. máj 2023

písala si Solmucol, ak vykašliava hrudky treba riediť hlieny Sinupret je fajn, CRP 16 nebude bakteriálna infekcia, to by mala vyššie hodnoty, čajíky, a uvidíš či sa to zhorší

essinna1
autor
27. máj 2023

@lucka_ke dakuejm ti veľmi pekne za radu . Vážim si to