Žlté soplíky po antbiotikách. Ide o bacila?

katarina1407
4. okt 2013

Dobrý den, dcera (20mes.) začala mať asi pred týždnom vodavé soplíky, skúšali sme physiomerom vyplachovať a potom nasivin kvapkať ale nepomáhalo tak som jej dala pamycom, soplíky zhustli a boli biele. včera som jej večer kvapla ešte pamycon a ráno už mala husté žltkavé sople, takisto naobed ked sme sa vrátili zvonku tak také isté. pamycon už doužívala tak teraz neviem či su to len také ostatky, alebo má niejakého bacila? Teploty nemala vôbec, nekašle ani nič len sople :( ďakujem za rady

melpomene
4. okt 2013

Podľa mňa si nemala dávať pamycon ak mala bezfarebné vodové soplíky. Jednoducho si mala vyplachovať physiomerom, kvapkať nasivin a odsávať. Teraz to asi vyzerá tak, že tú baktériu tam má až teraz. Ale na to ti povie lekár asi viac.

namornicka
4. okt 2013

Keď nemá nič okrem tých soplov a jej stav je v pohode, počkaj pár dní, možno to prejde, proste ono sa to nejakým smerom vyvinie. Aby lekárka náhodou nepredpísala zbytočne lieky. Iné je keby teplotovala alebo kašľala.

nativanativa
4. okt 2013

mozno ta bude zaujimat tento odkaz ... http://www.pluska.sk/izdravie/zdrave-dieta/zdra...