Žlté nechty na nohách u 15 mesačného dieťaťa

66simonka66
28. okt 2021

Ahojte naša 15mesačná dcérka má trochu zhrubnuté a žlté nechty na nohách. Nechodíme veľmi nikam, boli sme sa len dva krát toto leto kúpať. Najskôr to mala len na veľkom prste, teraz to má už na všetkých na jednej nohe. Je pravda že nôžky sa jej dosť potia. Na internete som čítala že to môže byť pleseň. Prosím vás máte s tým skúsenosti? Sú nejaké krémy alebo niečo čím to môžem potierať aj takému malému dieťaťu?

nikpa
28. okt 2021

@66simonka66 žlté, zhrubnute nechty su napadnuté plesňou, možno by pomohla fotka. keď to má pleseň, treba zájsť ku kožnej alebo aspoň niečo kúp v lekárni.

66simonka66
autor
28. okt 2021

@nikpa snažím sa jej to každý večer po kúpaní čistiť aj popod necht, vyzerá to potom fajn ale do ďalšieho dňa to má zasa. Necht na výzor nevyzerá zhrubnutý, ale keď ho stiham je strašné tvrdý (len veľký a malíček) zvyšné má mäkké ale žlté sú všetky. Zajtra pošlem foto pri dennom svetle, lebo už spinká. Už som rozmýšľala že zabehnem za doktorkou ak jej to nijako neprejde 😕

bee822
28. okt 2021

@66simonka66 je to mykoza nechtov,pozrite Biodeur mudra huba - mozu ho pouzivat aj deti.

annnna18
28. okt 2021

Vobec to nemusi byt plesen ani mykoza. Moze mat znicene nechtove lozko z nevhodnych topanok.

66simonka66
autor
28. okt 2021

Ahojte, išla som jej to odfotiť lebo mi to nedalo, má ich také žlté a tvrdé. Každý deň jej spod nechtu vyčistím taký povlak. Ja už neviem čo to môže byť, asi naozaj tá pleseň. Lebo má hrozne tie nechtíky. Natierala som kokosovým olejom ale nepomáhalo to a skúšala som aj imazol krempastu, ale to som neskúšala veľa len pár krát. 😭😭😭😭

evica17
28. okt 2021

Neviem, mykoza sa mi zda ze vyzera inak trosku, ale.nevyznam sa moc v tom. Len viem, ze mne pomohlo, na zacinajucu mykozu, kazdy den aspon 2x robit octtvy kupel noh, aspon 3 mesiace stale kazdy den, dolezita je pravidelnost. Ze nohy su potom krasne bez plesne. Ale pomer octu a vody si nepamatam.
A aj moj otec mal s tym problem a pouzival vselijake kremy a ine veci na to, ale sa mu to stale vracalo. A

andreatytler
29. okt 2021

@66simonka66 Podla mna je to mykoza... take zhrubnute od vrchnej polovicky, zlte a okraj akoby s stiepil... urcite chod ku koznej. Je to nakazlive a domaca liecba na to podla mna nezaberie.

simsalabim
29. okt 2021

@66simonka66 moja starsia dcera to mala. Taketo male deticky nemaju nechotvu mykozu. Doktorka to nazvala keratoza. Dala nam nejaku masticku na tie nechtiky, tusim Kerasal? Nepamatam si, dcera je uz dospela...

hennyinnsbruck
29. okt 2021

Urcite jej nic nedavaj bez navstevy lekara!!!

Moja mala podobne v lekarni podla foto povedali ze plesen🤦🏼‍♀️ lekar ze je to uplne normalne ze malemu dietatu sa moze farba a tvar nechtu menit.

66simonka66
autor
29. okt 2021

@hennyinnsbruck nedávam jej zatiaľ nič, len kokosový olej. Ku lekárke máme ísť až koncom novembra, preto sa pýtam aby sa jej to nezhoršilo. Mala to najskôr na jednom palci, potom aj na malíčku a teraz na celej nohe. 😭 Nechty sú zhrubnuté, žlté a úplne sa jej lámu.

hennyinnsbruck
29. okt 2021

@66simonka66 tak treb ist skor nech sa na nu pozrie😊

andreatytler
29. okt 2021

@hennyinnsbruck ano... ja by som to tiez urgovala kedze sa jej to zhorsuje... kozne problemy su velka pliaga a je ovela lahsie sa ich zbavit ak sa to podchyti v zaciatku.

vladkaxxxxx
10. feb 2022

@66simonka66 zistili ste a vyliecili nechtiky?

66simonka66
autor
11. feb 2022

@vladkaxxxxx no ešte sme to nevyliečili úplne, ale už je to oveľa lepšie. Doktorka robila testy, vraj to pleseň nie je, že s tým nemá čo urobiť, tak nám predpísala len nejakú vodičku a každý večer a ráno potierame nechty ráno kokosovým olejom a večer tou vodičkou. Prestala som dávať papuče, lebo sa jej veľmi v nich potili nohy a nechávam len ponožky a už je to skoro OK.

vladkaxxxxx
11. feb 2022

@66simonka66 A neviete nazov tej vodicky? Ďakujem Vam za odpoved 🙂

66simonka66
autor
12. feb 2022

@vladkaxxxxx neviem, bolo to na predpis a robili to v lekárni, nie je na tom vôbec žiaden popis len dátum spotreby. Vôbec neviem čo to je ale brutálne to smrdí 🙂

66simonka66
autor
12. feb 2022
vladkaxxxxx
12. feb 2022

@66simonka66 dakujem pekne

mina59
11. apr 2022

@66simonka66 prosím prešlo vám to samé alebo ste to nejako riešili?