Žltačka u novorodenca

rebeka3333
20. dec 2022

Chcela by som sa spýtať maly sa narodil v piatok dnes sme mali ísť domov ale keďže sa mu dnes zvýšila zltacka musíme tu ostat minimálne do štvrtku dnes ide na ožarovanie od 12 do 10 vecera chcem sa spýtať ma zltacku 280 bol tu niekto taký že ho len jeden deň ožarovali a kleslo mu to a išiel domov ? Alebo nie…ďakujem lebo len revem že na Vianoce nebudeme doma

jjanulienka
20. dec 2022

Čo najviac koj... moja mala dosť vysokú ale keďže som ju nonstop prikladala pustili na normálne na tretí deň domov. Držím palce nech ste čím skôr doma ☺️

denden77
20. dec 2022

moja bola kvoli zltacke den navyse.. narodila sa v pondelok, mali sme ist vo stvrtok ale sli sme az v piatok.. ozarovana bola len jeden den..

rebeka3333
autor
20. dec 2022

@denden77 no len dnes budú ožarovať a zajtra 24 hodín cakat či nestupa ak nestupne až v štvrtok nás pustia :( ach dobre ďakujem

ichbinich
20. dec 2022

S dcerou nam predlzili pobyt kvoli zltacke tusim o dva dni...
Aj ja som chcela ist strasne domov, ale proste so zltackou nie su srandy.
Co najviac ju prikladaj, aby sa ten bilirubin vyplavil. Tie babatkla byvaju ospale, nechccu poriadne pit, potom ten bilirubin neodide, tak su este ospalejsie,... je to zacarovany kruh. Ale ked dostatocne pije a je pod svetlom, tak to prejde! Aj ked je to pre psychiku mamy narocne, chapem.

nique
20. dec 2022

Este mate cas. Moje deti obe mali velmi silnu zltacku. Vela vela som dojcila. Pri prvom som bola 7 dni od narodenia, pri druhej 6 dni, pricom dceru. mi aj ozarovali. Bola januarova, tak slniecka nebolo az tak vela. Neboj, na Vianoce ste doma.

mtn112233
20. dec 2022

@rebeka3333 nám žltačka predĺžila pobyt len o jeden deň.. môj mal síce len hraničné hodnoty a pod svetlom bol len od večera do rána, nebolo to ani 24 hodín, kleslo to a v ten deň sme šli domov ešte žltý, doma potom veľa svetla a ak kojis z môj čo najviac nech to z neho vyplaví

kiki234
20. dec 2022

Dcerka sa narodila o mesiac predcasne a tiez sme mali zltacku. Museli sme v nemocnici ostat dokopy 7 dni. Ale bola som snou, ziadne take ze vziat. Ja som ju v tom stroji alebo pod lampou polohovala a starala sa o nu. A pri synovi povedali ze ked prideme domov pravidelne pri okne mam prebalobat a slnit ho, mal to zvysene a bol taky ako pomaranc 🙂 u neho som rodila v piatok a domov sme sli v nedelu.

petamich
20. dec 2022

nas Miso mal 270 a predlzilo nam to pobyt len o jeden den, siel na 12 hodin na fototerapiu a na druhy den to kleslo, sice nie pod 220 (vtedy vraj pustaju) ale pustili nas domov aj tak 🙂 zlty bol este asi 2-3 tyzdne ale pekne to ustupovalo, nasa pediatricka to potom kontrolovala

na Vianoce ste doma! 🤞🏻🤞🏻 a gratulujem ❤️

simona1306
20. dec 2022

ahoj, mne sa predlzil pobyt na novorodeneckom o cca 4 dni kvoli fototerapii, ale mala velmi silnu, tazky porod, zlta bola chuderka este hadam 3 mesiace po narodeni ... ako radia baby vyssie, hlavne vela kojit, mozno ma tu zeny zhejtia, ale hlavne babatko zo zltackou treba na kojenie budit, aby sa co najskor bilirubin dostal z tela von.