Žltačka u 19 dňového bábätka

bibg
15. okt 2020

Ahojte, prosím vás máte skúsenosť so zltackou u 19 dňového bábätka? Dnes sme boli na krv a hodnota 350. V pondelok nás len prepustili z nemocnice z detského, kde sa svietil pod svetlom. Prepúšťali nás s hodnotou 250. A zase mu to vyskočilo. Povedali že už mu to bude klesať. No zase je hodnota vysoká. Je plne kojeny. Každú 1,5 hodiny si sám vypýta. Nie je ani spavy. Po každom druhom kojení pozera, obzerá si všetko. Už som zúfalá. Dnes nám dr naordinoval cierne uhlie ale zajtra ideme znova na krv a ak sa to zvýši ideme znova do nemocnice. Máte ešte niečo overené? Alebo máte skúsenosť že to uhlie tomu pomôže :(

deti95060810
15. okt 2020

nerobili dieťaťu pečeňové testy? Lebo synovi robili bol oranžový ešte mesiac po pôrode....Ped. sa čudovala že nás vôbec pustili z nemocky...

nitka1157
15. okt 2020

@bibg nam dr kazal davat glukozu trosku do dojcenskej vody a podavat niekolkokt za den.tiez bola plne kojena 🤷‍♀️

simsalabim
15. okt 2020

@bibg mne kazali dcere davat nejake vitaminy B. Nazov si uz nespominam... flavobion ci co? Aj v nemocnici sme s tym boli, zakazali mi 2 dni kojit, ze to moze byt z materskeho mlieka... aj tak bolo. Ako to riesili dalej, si uz nepamatam, dcera ma uz 21. Ale viem, ze mi prizvukovali, ze sa to musi riesit, lebo to moze poskodit mozog....

bibg
autor
15. okt 2020

@deti95060810 pečeňové mu nerobili (je narodený 37+1) zevraj aj preto to môže byt aké aby trvala skoro 3 týždne?

@nitka1157 Glukózu dostaval v nemocnici a nezaoberala.

@simsalabim ja uvažujem že tiež prestanem kojiť. Prevarala som svoje mlieko ale nepomohlo. Tak to skúsim do zajtra ešte na UM.

simsalabim
15. okt 2020

@bibg a v nemocnici nic dalsie neporadili? Mne sa zdalo skoda kvoli tomu prestat kojit... ale chapem, ze to chces skusit.

gumkac19
15. okt 2020

@bibg moj maly mal zltacku dlho
hodnoty aj 370/380
zlty bol pomaly 2 mesiace, a kazali len vela papat.. bol stale len kojeny nic ine sme nedavali a nakoniec v pohode 😋

anavila
15. okt 2020

Ahoj. Je veľmi dôležité aby bolo dovre vylucovanie. Mne to vysvetlila jedna pani doktorka ze ten bilirubin sa cez crevo vstrebáva späť do tkaniv a krvi. A ked sa vykaka babatko, velmi sa tie hodnoty znizia. U nas to presne tak bolo. Problém je ze kojene deti malo kakaju... Ale uvidis, bude to dobre. Nam dávali tiež uhlie aj infuzie. Ale klesalo to velmi pomaly... No a ked sa vykakala, hned nam kleslo o 100 a viac a sli sme domov. A to uz mala mesiac. Neboj sa, tiez som stresovala ale bude to dobre uvidis.

natal_martinkova
15. okt 2020

@anavila kojene deti malo kakaju?? Moja ma 2 týždne, čisto kojená a v každej jednej plienke má poriadny náklad 🙈😂 tak potom neviem...

ankare
15. okt 2020

@bibg juj, len neprestavaj kojit kvôli tomu. 😐 Držím palce! ❤️

bibg
autor
15. okt 2020

Keď ja mám pocit že jemu vadi moje mlieko. V nemocnici mi ho prikrmovali že vyskúšame. A hodnota sa držala okolo tých 250. Ale odkedy sme prišli domov tak mu to zase začalo rast. V sobotu to bude 3 týždne čo bude na svete a doma som bola 5 dni. Ja už nechcem ísť do nemocnice. Zas ho dajú iba pod lampu na 2-3 dni bude všetko ok a prídeme domov a zas to bude vysoké. Ach 😔 som zúfalá

megg
16. okt 2020

@bibg davaj ho casto spavat k oknu kde je jasno, alebo svieti slniecko. Nam to zabralo najviac. A kludne koj dalej. Ja som nic take nikdy nepocula od lekarov, praveze ma podporili aby som kojila. Strach a zufalstvo je prirodzene pre mamu, chapem ta, moj maly mal hodnotyvysoke ale klesli, postupne pomalicky. A je z neho svarny suhaj, teenager.

gumkac19
16. okt 2020

@bibg mne hovorili ze mam kojit kojit kojit kojit
urcite nevadi tvoje mliecko prave naopak, prikladat casto nech si pekne papka

bibg
autor
16. okt 2020

@gumkac19 ale sak kojím každú 1,5 hodiny. Niekedy aj každú hodinu. To sa nedá mat ho na cicku od rana do večera. Mám ešte 2 ročného syna som rada že má nechá každú hodinu ho nakojim. Kojím ho cca 15-20 minut. Dám mu aj jeden aj druhý a aj tak to stále stúpa