Zlomenina u 3-ročného

chiarabarbora
28. júl 2024

Ahojte .
Malý 3 roky.
Pri bývalom manželovi si zlomil ruku spadol 🤦

3 deň máme rúčku v sadre.
Tipy rady ?
Ako po zložení dole sadry cvičiť rehabiliovat ?
Poprípade niečo ešte doplnkové rady počas toho kým ma malý rúčku v sadre .
Máme ju na 40 dní .
A potom asi bude potrebné tiež po zložení niečím fixovať rúčku?
Zdravotníckym fixacnym pásom ?
Kto ste si zažili zlomeniny u detí poprosím nejaké rady skúsenosti....

kacena4
28. júl 2024

budete ju mat min. mesiac naco riesit co bude potom? liecte sa drzte ju vo vyvysenej polohe a ked ju budu davat dole vsetko vam dr vysvetli a odporuci dalsie rehabilitacie ak budu potrebne. nestresuj sa dopredu drzim palceky s liecenim

barka1
28. júl 2024

@chiarabarbora presne tak. Malého je mi luto, ale všetko ti potom vysvetli lekar. Teraz to riesit je na nic dobre.

viestta
28. júl 2024

Ako postupovat po zahojeni zlomeniny ti vysvetli lekar, aj to ci je potrebne nejake cvicenie a rehabilitacie, Teraz mu treba vykladat ruku vyssie ako ma srdce aby zbytocne neopuchla a cvicit prsty s loptickou, co tiez zmiernuje opuch

klarissa25
28. júl 2024

Všetko potrebné bude s vami riešiť lekár keď budu sadru dávať dole...

aalt
28. júl 2024

Nasa si zlomila v skolke. Doktor hovoril, ze u takych malych rehabilitacia nezvykne byt potrebna. Ani nebola. Kost sa bez problemov zrastla, mala ruku hned pouzivala. Nechaj ho, nech si ju pokresli, nasa najprv nechcela ani pocut, ale neskor uz kreslili aj so starsou sestrou. Najhorsie na tom vsetkom boli kontroly, ale na margo nasho uzasneho zdravotnictva. Milion ludi, museli sme chodit skoro rano, ked sa otvarala poliklinika aby nas vobec zobral. Aj tak sme nebyvali prvi. Kym zacal ordinovat, uz bola plna cakaren. Ked bol potrebny rtg, tak sme chodili dvaja a cakali v dvoch radoch, inac by to bolo na dva dni.

mogaa
28. júl 2024

nuž spadol by možno aj pri tebe, takým veciam nezabrániš....zväčša nič špeciáne potrebné nie je, deti si to ak sa dá sadra dole vedia rozhýbať sami🙂

katarina_012
28. júl 2024

Naša mala zlomený lakeť ako 4ročná. Na rehabilitácii nechcela spolupracovať. Ruku si dala do poriadku na preliezkach.

sella38
28. júl 2024

Kúp mu toto:

mogaa
28. júl 2024

@sella38 podľa toho kde to má zlomené....lebo pri tomto mu stuhne celá ruka.....toto je dobré ak je zlomenina v lakti alebo v hornej časti(plece , rameno), ale ak má zlomené zápästie tak normálne s rukou aj sadrou hýbať môže, len zápästie má zafixované v sadre....ide o to aby mu zbytočne vtedy nestuhla celá ruka....

sella38
28. júl 2024

@mogaa neviem, kde to má zlomené. Na fotke vidím sadru až pod pazuchu a tiež to má "fixované" obväzom okolo krku. To, čo som pridala foto a určite pohodlnejšie ako obväz.

zorkahorka
28. júl 2024

Syn mal zlomenú nohu, behal s nou ako zdravy - neobsedel 😀 rehabky nemal, vraj detom sa to rýchlo hojí a rýchlo sa rehabituju aj sami. O 2 dní nohu pekne rozbehal aj bez rehabilitacie

prihlasenemeno
28. júl 2024

@chiarabarbora ten záves treba dole, keď bude ležať. Treba ho používať, keď bude chodit

prihlasenemeno
28. júl 2024

@chiarabarbora a trénovať ruku do pästicky,aby sa pomaly zmensoval opuch a aby AB trénoval šľachy a svaly, iné netreba teraz

marianarem
28. júl 2024

@chiarabarbora Moj mal ako 3rocny tiez zlomenu ruku, sadru mal 30 dni. Po jej zlozeni nebolo potrebne vobec nic. Dali mu ju dole a bolo. Prvy den nevedel tu ruku poriadne vystriet, nosil ju nejaky cas taku skrcenu a len pomalicky vystieral. Druhy den uz v pohode a rozdiel medzi rukami uplne zanikol tak po tyzdni. Ale kazda zlomenina je ina, lekari vam povedia, co dalej.
Co som ja riesila tak tyzden po nasadeni sadry, bolo, ze maly nevedel s nou az tak dobre drzat rovnovahu a padal chudak. Ale potom si zvykol a uz bol uplne v pohode.

dzonik
29. júl 2024

@chiarabarbora kúp mu v zdravotníckych pomôckach záves na ruku, sú rôzne druhy. Obliekanie - na jednej mikine a jednej košeli som odstrihla rukáv, pod to tielko, umývanie - v sprche nech rúčku zdvihne a oprie si o hlavu, budeš ho môcť osprchovať takmer bez obmedzení. Po zložení sadry ti poradia lekári, nám odporúčali kúpať sa vo vani, vo vode ruku rozhýbal. Mal zlomenú kosť na lakťom a sadru po rameno, držím palce

dzonik
29. júl 2024

@marianarem môj mi spadol na parkovisku pred nemocnicou rovno na tu čerstvú sadru. Sadrovali mu to totiž v deň prepustenia a prevážilo ho to 🤦

mamatroch
29. júl 2024

@chiarabarbora Aj mu to drotovali? Netreba s tym robit nic, ak by to bolo vhodne, dali by mu ju o par dni do ortezy namiesto sadry, ale to uz musi zhodnotit lekar. Je vhodne dbat na zvyseny prisun vapnika v strave v tomto obdobi (cottage, tvaroh, jogurty, mlieko, syry). Ak treba lieky od bolesti a chranit sa padov (moja dcera si v 2,5 r. zlomila nohu a na druhy den uz so sadrou vyliezala na stolcek, ktory si prisunula ku kuchynskej linke... ma skoro prekotilo, ked som to zbadala. Jej vtedy lekari nekazali nic.
Ked mala 10-11 rocna dcera dvojitu zlomeninu ruky, obe aj drotovane, kazali jej uzivat minimalne mesiac vitamin K2D3 , ci je to ale vhodne i v 3 rokoch, to by som sa spytala osetrujuceho lekara telefonicky.