Zležaná hlavička u 3-mesačného dieťatka

25. jan 2024

Ahojte. Mam moje prve, tak sa opytam skusenejsich. Babo ma 3 mesiace a zlezanu hlavicku. Robila som vsetko, co mi bolo povedane. Davala na brusko, niekedy dokonca aj na brusku zaspalo - nenechala som ho tak samozrejme dlho a pocas toho som bola pri nom, len pre info.
Cize co teraz? Ostane to tak? Bude musiet nosit tu taku prilbu alebo co? Ved som robila vsetko, aby som tomu predisla a aj tak. Co teraz?

kacena4
25. jan 2024

no neviem ako velmi je zlezana, ale je to vacsinou len esteticka vada nic strasne, pred 10 rokmi sa to extra neriesilo. faj foto nech posudime

jamimo
25. jan 2024

konzultuj s pediatričkou. Dnes už neplatí mávnutie rukou, že dieťaťu vlasy narastú a nebude to vidno 🤷‍♀️
Niekedy polohovanie nepomáha...
https://www.mamickovo.sk/kranialna-orteza

evkamotka
25. jan 2024

Nas nosil prilbu, uz za mesiac paradny rozdiel. Nenechali sme mu capatu hlavu ked sa to da za par centov a par mesiacov uzasne vyriesit (platili sme 70 centov za nu a nosil ju 4m). Ved to je na cely zivot

gabriela2952
25. jan 2024

Moja mala extrémne zloženú časť pravej strany ,keďže ju preferovala a stále na nej ležala. Dr. Povedala že tak zloženú hlavu snáď ešte nevidela, ja som sa až rozplakala, že čo som to za mamu, že som dopustila aby to zaslo až tak ďaleko. Povedala, že ma ležať len na opačnej strane cize ľavej a nenosit na rukách aby bola ta hlava položená. Na kontrole po mesiaci a pol sa jej to dalo do poriadku, len tým ze bola polohovana na tu jednu stranu, aj keď to bol boj musela mať oporu aj za chrbtom aj pred bruškom lebo sa hneď dala ako chcela keď sa posunula. Prilbe sne sa našťastie vyhli .

ingush616
25. jan 2024

Ešte má len 3 mesiace. Do roka sa to môže zlepšiť myslím forma hlavy.
Polohovanim nie je myslené dať spat na brušku ale dbať nato aby dieťa ležalo striedavo na každej strane hlavy…
Nechápem čo píšete stym bruškom…
Dávajte ju aj na bok, raz na jednu stranu raz na druhu stranu.
Keď sa ti to stále nebude páčiť treba sa poradiť s pediatričkou.

autor
25. jan 2024

@ingush616 to mi povedala pediatricka - ze ho mam davat viacej na brusko a ja som mala pocit, ze som ho davala viac nez dost. Pretoto som to spominala.
Fotku som nepridala, lebo nechcem davat dieta na internet.

Kazdopadne, dakujem Vam vsetkym za skusenosti.

t1nusa
25. jan 2024

najlepšie je konzultovať s lekárom - najprv pediater, ak treba na špecializovanej klinike 😊 nie je to nič hrozné, naša tiež nosí prilbičku, kľudne napíš ak máš otázky ohľadom toho 😊

anavixy
25. jan 2024

Ono sa to este moze upravit spontanne ked dieta zacne travit viac casu aktivne v roznych polohach, polohovanie na brusko pocas bdenia je zaklad, to robis dobre. Treba aj menit strany v postielke (raz nohy vpravo, raz vlavo na dlzku, aby nebola hlavicka vytocen a vzdy na jednu stranu). Pokial sa ti to nezda, chodte do specializovaneho centra (plagio klinika), kde hlavu naskenuju a odborne posudia, ci je zlezanie este v norme a staci polohovat alebo bude treba riesit helmicku.

luciferka93
28. jan 2024

Náš malý mal tiež zlezanu hlavu ale iba na 1 strane lebo ju stále otacal na 1 bok, a to nepomohlo ani polohovanie. Nakoniec mu naozaj veľmi pomohol vankúšik s tým otvorom v strede, tento sme mali : https://www.mimulo.sk/ergonomicky-dojcensky-van...

Dávala som mu ho na spánok, na takú tu stoličku ako vajíčko cez deň, všade kde sa dalo a upravilo sa to. Ma to naozaj len minimálne že si to vsimnem iba ja ☺️ nechcela som mu dávať helmu takže hento som mu všade pchala... A keď už bol kútik väčší tak v noci mi z toho už vyšiel a hlava zas na svojom boku tak som v noci dávala stále na podušku 😄 ale stalo to zato