Zležaná hlavička po dojčení

6. júl 2024

Ahojte, dojčím v polohe kolíska asi mesiac a iná mi nevyhovuje. Mám pocit že malý ma po nej z bokoch zležanú hlavičku. Robím niečo zle alebo je to normálne ? Našla som si všelijaké návody ako ju robiť dobre a neviem no snažím sa. Budem ho chciet dojdit minimálne 3 mesiace ak sa bude dať kým príjdu prikrmy alebo nebude dovtedy ako placka z obidvoch strán ?

anjelicek26
6. júl 2024

Myslíš,že keby pil z fľašky by to bolo iné? Zlezana hlavicka je zo spinkania, kúp polohovaxi vankúšik na hlavičku a ak dávaš spat na bok, tak dosledne striedaj pravu a ľavú stranu. Nam stále chvália, akú mame pekne gulatu hlavu😅🤣🤣Ale fakt ze na to dohliadam.

autor
6. júl 2024

Skúsim, on si pekne polohuje hlavičku zo strany na stranu ale je pravda že ju skoro nikdy nemá rovno, vždy len na stranách 😁 ty máš tiež ten vankúšik ? Aký typ/značku?

taktotedanie
6. júl 2024

Co tak spravit diagnostiku hlavicky? A budes si ista ci ma ci nema zlezanu hlavku

kathhii
6. júl 2024

To nieje z kojenia ale z ležania.... Treba dietay polohovať na bok, dávať na malé chvíľky aj na bruško a postupne ako bude rásť pobyt na brušku predlžovať. Skús aj zmeniť nosenie cez deň, napríklad na tigrika... Vekom sa mu tá hlava postupne opraví, lebo bude menej času v tej jednej polohe...

autor
6. júl 2024

@kathhii práveže nám ortopéd povedal že nemáme dávať moc na bok tela kvôli klbikom aspoň do polovice augusta a ešte keď nie sú horúčavy tak musí nosiť plienku na dvojbalenie. Len si otáča hlavičku keď spinká to mu ide pekne

autor
6. júl 2024

@taktotedanie to sa dá kde prosím spraviť ? 🙂

autor
6. júl 2024

@kathhii a ďakujem za radu, skúsim keď naberiem trocha istoty s tým malým teličkom viac pracovať 🙂 na bruško dávam

taktotedanie
6. júl 2024

Jasneee a ked treba daju helmicku

kathhii
13. júl 2024

Tak radšej sa drž toho ortopéda, kĺby sú dôležitejšie ako tvar hlavy... U nás v MT robia aj takú diagnostiku zležanej hlavy a aj prilbicky vyrábajú...

autor
14. júl 2024

@kathhii aj my vieš povedať kde ? 🙂

kathhii
18. júl 2024

Myslím, že je to Ortocentrum,na Kollarovej ulici...

autor
18. júl 2024

@kathhii ďakujem pekne