Zlé držanie tela a padnute pliecka

rainee
4. mar 2013

ahojte, na poslednej zdrav.prehliadke nas pediatricka upozornila na zle drzanie tela u dcerky, vraj ma slabe brusne svaly a trosku jej padaju pliecka. odporucila cvicenia na fitlopte ale nic viac. mate niekto s tym skusenost? boli sme pred par mesiacmi aj u ortopeda, on nas na toto vobec neupozornil, akurat vraj ma trosku ploche nozky (nic hrozne) ale pre istotu sme dostali ortop.topanocky ktore nosi. bojim sa aby sa jej nezacala nejako krivit chrbtica a stale ju upozornujem aby sa vystrela ale je este mala aby to chapala....

janinah
4. mar 2013

plávanie a tanec

xlucia
4. mar 2013

@rainee treba ist s malou na rehabilitaciu, tam vas riadne naucia cviky ake treba, a ked si mala zvykne na stabilne drzanie tela, bude po starostiach. odporuci vas tam ortoped, aby ste to mali preplatene

kingstonka
4. mar 2013

Aj u mojej malej si dr vsimla zle drzanie tela ked mala asi3 roky. Poslala nas na rehabilitacie- chodili sme pol roka- rozne cviky-hlavne na posilovanie brucha. Musim ale priznat , ze doma cvicit bol problem-nevedela som ju motivovat. od septembra ako 4 rocnu som ju prihlasila na tanecny kruzok -chodi tam 2x tyzdenne a krasne sa jej drzanie tela upravilo.

anjelicek26
4. mar 2013

@rainee - suhlasim - plavanie a tanec a postupne sa to upravi, ortopedicke topanocky "pre istotu" su tyranie dietata, tolko moj nazor, trosku ploche nohy ma polka slovenskej populacie 😝

rainee
autor
4. mar 2013

dakujem za tipy 🙂

janinah
4. mar 2013

tie ortpod. topánky schvaľujem,ked sa to teraz nepodchytí,tak jej môže padať klenba chodidla a bud emať bolesti chrbtice v dospelom veku..nemusíš dávať tie tvrdé protetika topánky,sú aj pohodlné anatomicky tvarované topánky aj sandálky,tiež také kupujeme...

titkovamiriam
4. mar 2013

k tomu plavaniu by som pridala jazdenie na koni 🙂 ale plavanie je jednoznacne najlepsie