Zlatý stafylokok. Aká je miera nakazenia od iného?

bubla30
19. jún 2013

ahojte, som zvedava na vase skusenosti. chysta sa k nam na navstevu rodina- jeden z pribuznych mal tyzden bolesti hrdla velmi silne, takze mu robili ster a nasli tam zlateho stafylokoka. o tyzden chcu prist na navstevu, mame 9 mesacneho syna, takze sa mi to velmi nepozdava. Viem, ze ta potvora moze narobit neplechu- sople, zapaly usi, atd. Ake mate skusenosti s tymto bakterom? Ako je prenosny? Zrusit navtevu? Mali by u nas aj spat...

janinah
19. jún 2013

s dieťaťom isto chodíš aj vonku a nemáš ani potuchy koľko bacilonosičov stretneš 😉 okrem toho predpokladám,že dotyčný je liečený

mirkamurko
19. jún 2013

@bubla30 mm má v tele ZS a malú nenakazil,treba si o tom prečítať info.

sofinka13
19. jún 2013

moja Sofinka ho mala v nose a Laurinku nenakazila a to vieš ako sa dokážu deti mojkať a pod. Navyše po ATB bol stafylokok zlikvidovaný a výtery čisté.

ewca
19. jún 2013

no staphylococcus aureus zase nie je take jednoduche zlikvidovat, ale nie je to az take nakazlive, okrem toho, prirodzene ho ma vacsina ludi na kozi a nesposobuje problemy, nebala by som sa...a ja este na skole v labaku som sa obliala roztok v skumavke, v ktorom bol SA dkonca rezistentny a nic mi nebolo, neboj sa

rumkolka
19. jún 2013

Ja mam stafylokoka v hrdle uz par rokov,obcas mam anginu...to by som sa nesmela ani k svojim detom priblizit? Nejakeho koka ma 90%populacie,mozno aj ty iba o tom nevies.Moj syncek si ho napriklad priniesol ako darcek z porodnice...

bubla30
autor
19. jún 2013

ahojte, dakujem za odpovede. viem, ze sa da chytit kdekolvek, ale chapete, ked o niekom viette, ze ho urcite ma a mal kopec problemov, tak je to ine. my s malym nechodime po nakupnych, len priroda, zatial, takze sa snazime eliminovat, aj ked viem, ze to uplne nejde, samozrejme. preto som sa chcela poradit aj na fore, lebo citam kadeco...jasne, ze keby som ho mala ja alebo mm, tak to neviem riesit nejakou eliminaciou, ale ked ho ma niekto, o kom to viem, a ma prist na dva dni, tak premyslam, chapete. a ta osoba sa nelieci nicim.

hradnapani
19. jún 2013

@bubla30 moj manzel mal stafylokoka, ked sme sa zoznamili,ani o tom nevedel a prebozkavali sme sa s nim mesiace, kym sa na to prislo (nedostala som ho). Ale kazdy samozrejme reaguje inak, dieta este nema vybudovanu imunitu. Na druhej strane, buduje si ju v kontakte s nepriaznivym prostredim, takze obcas by som s nim aspon do toho obchodu vybehla. Ak kojis este, tak o to viac, vtedy by som si nejake velke starosti nerobila. Ale ak si vnutorne nastavena, ze ti to vadi, tak ta navsteva zrejme aj problem prinesie. Ak im to jasne a slusne vysvetlis, mali by to pochopit...

zuzkat1
19. jún 2013

Neverim ze mu dr nedala atb na zl.stafylokoka... Takze ak ich neodmietol tak sa lieci
Ak uz bude zdravy tak by som to neriesila.
A myslim ze nechodit s malym do obchodov a medzi ludi je podla mna hlupost. Musi si budovat imunitu a tym ze ho izolujes si ju nevybuduje.
@bubla30

bubla30
autor
19. jún 2013

ale ja ho neizolujem, chodime medzi ludi, ale naco mam chodit do nakupnych.ved imunitu si buduje aj vonku, virusy su vsade, aj tam. ved aj k nam chodia navstevy, ludia maju v sebe kopec veci. ten clovek to odmietol, vlastne lekar mu navrhol, nehc to necha tak a uvidi sa. takze sa nelieci.

maca_p
19. jún 2013

@bubla30 moj maly ho ma permanentne od narodenia zvyseny, to by museli byt vsetci naokolo od nas nakazeni+ vsetci skolkari + vsetci rodicia skolkarov..... takze nepanikar 😉

bubla30
autor
19. jún 2013

praveze nechcem panikarit, len ta osoba byva dost casto chora a pokial to ma z toho, co evidentne ma, tak by som sa tomu rada vyhla. a vy, co ho mate zvyseneho alebo vase deturence, byvaju castejsie chore?

maca_p
19. jún 2013

moj byval chorlavy, uz sa to zlepsuje, ale ma aj silny exem a prave SA je tomu na pricine.

telly4
28. máj 2024

@maca_p prosim pomohlo nieco a zlepsil sa aj exem?