Zla saturácia u novorodenca

lulua777
7. feb 2021

Maminky prosim ktore mate skusenost poradte🙏 prave som v 42tt porodila dcerku a hned mi ju beru do tt ze ju treba dat na JISKU koli zlej saturacii (70%)😔 Co to vlastne znamena co nas caka???Mala som hrozny porod a este aj toto 😥

jaskolka
7. feb 2021

Ze je slabo okyslicena. Norma je 90%,pod 90 je to už zla saturacia.Zrejme ju dajú do inkubátora pod kyslík

aneta129
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aneta129
7. feb 2021

@lulua777 neboj sa, mozno sa len napila plodovej vody.... Ja som sa mojej mamke pred 30 rokmi skoro narodila po termíne a bola som fialová, tiež ma brali do inkubátora na jis na 2 dni, po 2 dnoch ma doniesli mamke... Ze vsetko je ok, ze som len nevládala dýchať...

katkami123
7. feb 2021

Naša tiež ležala v inkubatore 2 dni, zvyšok ešte 7 dni, chlipla plodovu vodu, dostala zápal pľúc. Neboj, dobre bude 🙂

katkami123
7. feb 2021

Tiez išla na kyslík prvý deň

alikal
7. feb 2021

moja to iste, po prenasani ked som porodila, neplakala. dychala ale mala zlu saturaciu, previezli ju do tt a zistili ze ma na plucach vodu. na druhy den ju vsetku vygrckala, ale dostala zapal. v inkubatore bola iba ten prvy den, potom ju dali do takej postielky na jiske, mohla som za nou chodit kazde tri hodiny, dostavala atb cez hadicku na hlavke. mne ju dovolili prilozit na prso az na nejaky 5-6 den, dovtedy som ju tam krmila z flasky, ale odstrekuj si alebo odsavaj aby sa ti nestratilo mlieko. normalne som potom kojila este rok. po tych 6 dnoch mi ju dali na izbu a boli sme tam este dalsie 4 dni na sledovanie ci jej klesa crp. napokon to vobec nebolo take dramaticke ako mi predkladali, ale ten strach bol strasny, pamatam si na to ako vcera (bolo to skoro 3 roky dozadu). dcerka je teraz uplne zdrava, nemala ziadne respiracne problemy od vtedy. drzim palce, bud silna, utecie to a bude to dobre ❤

lulua777
autor
7. feb 2021

Dakujem krasne za povzbudenie 🤗 Prave mi ju vzali a teda ten pocit nemoct si ani podrzat vlastne doeta je hrozny.😔

alikal
7. feb 2021

@lulua777 viem presne ako sa citis. ja som ju prvykrat drzala az za nejakych 24 hodin kym ma hospitalizovali v tt a vsetko. tie pocity su strasne, ale neboj, vedia co robia, je v dobrych rukach, ked na tom bude lepsie, dovolia ti ju drzat, aj krmit, a ubehne to. bol to najdlhsi tyzden v mojom zivote, ale prejde to. teraz je dolezite aby vyzdravela, o nic nepridete, vsetok ten cas si vynahradite, uvidis

ankare
7. feb 2021

@lulua777 držíme palce!

lulua777
autor
7. feb 2021

@alikal no len ci tam premnna bude miesto sme az z PN zial 😔

juliet86
7. feb 2021

@lulua777 bojuj byt s nou. bojuj o mliecko svoje. skus jej odsavat. co sa stalo cez porod? posielam tebe aj dcerke vela.sil

lulua777
autor
7. feb 2021

@juliet86 no to je plan a neviem prenasala som 12dni plus teda od soboty 12.00 (hospitalizacia)som bola v bolestiach az do nedele 13.18 ked som konecne porodila ale mala sa uz hybala pomenej kto vie 🙄

lulua777
autor
7. feb 2021

Zienky dakujem za podporu snad ma zajtra pustia za malickou a v tt bude miesto inac sa asi zblaznim 😔 Nechapem ze ma nebrali hned s nou.Prakticky som porodila videla dcerku na 3minutky a vzali mi ju s tym ze mam tam volat to je vsetko.

alikal
8. feb 2021

@lulua777 aj mna to vtedy prekvapilo, ja som porodila o 8 vecer, hned ju brali do inkubatora a prevazali, mna prepustili az na druhy den po vizite a sami sme tam museli autom, prijali ma az navecer-tolko k nasmu zdravotnictvu. volajte a dozadujte sa hospitalizacie pre seba, pevne verim ze najdu miesto ❤

lulua777
autor
8. feb 2021

@alikal dakujem ano to uz ke plan mam im volat po 9.00 po vizite mna dnes pustia a tiez musime autom sami ist ale to uz je najmenej hlavne mech som pri nej.Podla vsetkeho sa nadychla vody a zacina zapal nejaky.

juliet86
8. feb 2021

@lulua777 verim zecto vybojujetw a budete rychlo spoku

lulua777
autor
8. feb 2021

@alikal a jak to maju dalej mozem bit s malickou (vraj uz neni na kysliku )tak ci tak vlastne aj budem s nou 😔

alikal
8. feb 2021

@lulua777 no moja mala vysoke crp lebo z tej vody na plucach kym ju dostala von sa jej spravil velky zapal, tak musela byt na jiske ale uz nie v inkubatore ale v takej postielke. mala zavedenu kanylu do hlavy hore kam jej davali atb. malinko papala prve dni lebo vracala tu vodu, takze si ju tam nechali 6 dni. kaude 3 hodiny som mohla za noj a davali mi ju na ruky tak na hodku. potom mi ju dali normalne na izbu na sestonedelie. ak uz nepotrebuje kyslik je velmi individualne co dalej, ak nebude mat silny zapal mozno budete zachvilku spolu, ak by mala este daco, nechaju si ju chvilku tam, predsa len su tam neustale pod kontrolou na pristrojoch. treba sa pytat a pytat, kludne aj kazdej smeny zvlast na tej jiske, niektore doktorky povedali iba najnutnejsie, jedna tam bola strasne zlata a ta vsetko super vysvetlila. aj sestry boli rozne, niektore mi nechceli dat prikladat, ine same nukali po tych par dnoch ci chcem skusit. keby si este hocico chcela vediet pytaj sa. nemam aktualne info my sme tam boli skoro tri roky dozadu ale co si pamatam odpoviem 😉

lulua777
autor
8. feb 2021

@alikal dakujem ti moc no moja je v inkubatore a ma infuzku,hadicka do pusy a este cosi na nozke videla som ju len asi 3minutky lebo mali prijem a az o 18.00 mam ist doniest co sa dalo odkvapkat z prs pre malu.Ja vobec neviem co jej je lebo kazdy povedal len cosi ale nic presne tak az teraz ked tam pojdem tak sa snad dozviem.Ale dr povedal ze na ruky mi ju nedaju este max pohladkat v inkubatore mozem.Nato ma supli na gynekologicke co je tu ozaj jak z hororu (vsade zima a vsetko opustene) nie take ako u nas v PN ze tam su zeny spolu.Toto je ozaj na moju psychyku vela😔

alikal
8. feb 2021

@lulua777 viem ze je to hrozne tazke, ale na gynekologii ti mozno bude lepsie, mna dali na sestonedelie lebo zrovna bolo miesto a poviem ti - vidiet, ze kazda tam ma svoje babatko a mojkaju si ich bolo pre mna uplne hrozne, kazda smena sa ma pytala a kde vy mate babo? kym ma spoznali, aj to bolo zle na psychiku. vydrz teda do tej siestej a pytaj sa na vsetko, dufam ze uz ti vsetko vysvetlia. robia vsetko pre to aby bola zdrava, neboj sa. teraz to par dni bude strasne, ale potom ti ju daju uvidis, a bude zdrava 😉

luxus10
8. feb 2021

@lulua777 a ake mala malá Appgarovej skore pri narodeni?

juliet86
8. feb 2021

@lulua777 ty to das! my mamy zvladneme ovela viac ako si myslime
aj par kvapiek mliecka je velmi vzacnych. kazdej vymenenej sluzby a kazdeho noveho doktora sa pytaj ze ju chces na ruky. na klokankovanie. kontakt koza na kozu. na hrud. spytaj sa ich ci ti vedia pozicat odsavacku a odsavaj odsavaj. babulka to isto zvladne!!!!

lulua777
autor
8. feb 2021

@luxus10 to nahodou 9 10 🤔

lulua777
autor
8. feb 2021

@alikal tak uz viem co sa deje konecne, malinka ma zapal pluc nastastie jej atb nasadili hned vcera tak uz je lepsie dycha sama a zlepsuje sa no podla vsetkeho asi 10dni tu budeme ale dufam ze po tych 10dnoch uz bude vsetko ako ma 😊Ale nemozem si ju este aj tak podrzat len pohladkat co je pre matku hrozne ked cudzi moze a matka nie 😔

lulua777
autor
8. feb 2021

@juliet86 jasne pytam sa kazdej ze kedy mozem aspon drzat je mi jedno ze som otravna 😅 Zatial odkvapkavam kolostrum mliecko mi este mekde ale po ceste som.si kupila odsavacku a odsavat budem hned ako sa rozbehne.Prilozit mi ju nedaju leno ma sondu zavedenu ale davaju jej moje kolostrum 🤗

juliet86
9. feb 2021

@lulua777 to znie super. zevraj na rozbehnutie mlieka pomaha aj pozerat na jej fotky videa krd s nou nie si olus ak mas 2vreckovy bavlnene plienky nieco take tak nos jednu v podprde a po dni nech ju daju malej do inkubatora bude citit tvoju vonu a opacne ty si vypytaj kus perinky obliecky nieco co bolo pri nej a vonaj si to ty na spustenie mliecka v usa je toto bezna prax

alikal
9. feb 2021

@lulua777 to je super ze to podchytili a je jej lepsie, uvidis rychlo to ubehne. mne tiez dovolili prilozit na prso az na nejaky siesty siedmy den, a ani to moc neslo lebo som mala hrozne vtiahnute bradavky, ked tak si dones klobuciky. musis veeeela odsavat na izbe aby sa rozbehlo mlieko, mne islo lepsie rukou vytlacat, odsavackou iba sem tam. aj tak sa mi moc nedarilo, mozno deci, za cely den, ale potom to slo ked som ju dostala k sebe a este rok som normalne kojila 😉 my sme tam boli dokopy 11 dni, lebo ked ju prepustia z jisky, este pojde za tebou na sestonedelie, aby si s tym ratala, tam budu sledovat ci je v poriadku aj bez liekov a pristrojov. to uz bolo super. moc drzim palce aby rychlo vyzdravela ❤️

lulua777
autor
9. feb 2021

@juliet86 no toto mi nedaju lebo kovid 😔 inac by nebolo tolko oracii aby som si ju mohla aspon pohladkat 🙄 ale uz ide do tej dalsej miestnosti tak sa lepsi len teda stale inkubator boze kedy to uz skonci 😭 aspon podrzat si ju.Odstriekavam to kolostrum ale uz ma ozaj bolia prsia a akoby slo uz menej vcera este tak 4/5 ml dnes ledva 2.5 😔

lulua777
autor
9. feb 2021

@alikal nooo neviem veru ci nas daju este na 600nedelie 🤔 nikto to nespominal veru mna dali hore na gynekologiu a tak len kazde 3hodky chodim donoest co sa mi podarilo odmagat ma chvilinku pozriet a prec 😔

marrria1
9. feb 2021

@lulua777 Držím silno palce, viem z veľkej časti pochopiť čím si prechádzas, ja som takto chodila lete denne za malickou do TT na JISku bola tam mesiac (predtým ešte v NZ a Bratislave mam extrémne predcasniatko), každý deň som odsavala a nosila jej mliečko. Ten pocit keď ma za ňou posledný týždeň prijali a ja som ju mohla chodiť najskôr každé tri hodiny kŕmiť a potom posledné dni ju mat už aj na izbe bol neskutočný ❤️. Verím že aj ty budeš mať malinku co najskôr pri sebe, veľa síl prajem 🙏