Zistenie leukémie

8. sep 2023

Ahojte, v oktobri sme boli na henetickych testoch vsetko bolo ok … myslite ze keby ma syn leukemiu videli by to uz vtedy? Dakujem

domka222
8. sep 2023

Áno, leukémiu vedia odhaliť krvné testy

jazula
8. sep 2023

@domka222 len či pri genetických testoch robia aj základný krvný obraz…

autor
8. sep 2023

@domka222 krvne testy boli robene vo februari

abbey1
8. sep 2023

Leukémia môže byť akútna a chronická. Pri akútnej neliečenej je priebeh veľmi rýchly.
Bežné krvné testy vôbec nemusia leukémiu odhaliť. Spoliehať sa pri leukémii na testy z februára či dokonca vyšetrenia staré rok je úplne mimo.

msnesquik
8. sep 2023

Od februara je daleko, leukemia vznika za par dni, ja som ju mala...teda ta akutna

msnesquik
8. sep 2023

@abbey1 mne odhalili leukemiu aj bezne testy, resp. je zly krvny obraz...potom pozerali krv pod mikroskopom a tam uz videli tie svine

peta2202
8. sep 2023

Rada by som ti povedala, ze to bude v poriadku, no tato marha sa vie uzakat zo dna na de. Tak je to velmi tazko povedat

domka222
8. sep 2023

@abbey1 prečo neodhalí? Je to porucha krvotvorby . Ak je leukémia už rozbehnutá, krvné testy ju spoľahlivo odhalia,pretože sú v krvom obraze odchýlky

lahela
8. sep 2023

Ocino bol na preventívnej a krv úplne v poriadku, o mesiac už ležal v nemocnici s leukémiou 😢

msnesquik
8. sep 2023

@domka222 presne tak...ja som mala velmi zly hemoglobin, preto som sa strasne zadychavala, mala som take mzitky pred ocami, ako ked sa rychlo clovek postavi...biele krvinky som nemala zvysene, vzdy som si mysella, ze biele su pri leukemii niekolko nasobne zvysene, ale neboli...menej cervenych, ale hlavne ten hemoglobin bol sialeny - 42 (norma je 120)...prisla som.v hodine 12, este par hodin a niekde by ma vykotilo

abbey1
8. sep 2023

@msnesquik
@domka222 Dievčatá, sú rôzne druhy leukémie a nie každú odhalí bežný krvný obraz. Môže byť len odchýlka v počte leukocytov, trombocytov, ktorá je bežná i pre iné menej závažné ochorenia.. Preto sa pri podozrení robí rozšírené vyšetrenie, odber kostnej drene. Počas pobytu v nemocnici sme zažili xy detičiek, ktoré opakovane chodili po doktoroch a trvalo, pokým zistili leukémiu.
Z osobných skúseností by som sa nespoliehala na vyšetrenie bežného krvného obrazu u obvodnej lekárky.
Môže a nemusí odhaliť.

domka222
8. sep 2023

@abbey1 ale presne toto píšem,už je v tom krvnom obraze odchýlka. To,že sa potom ešte robia iné vyšetrenia mi je jasné

denisaaairdacova
11. dec 2023

@domka222 dobrý to nie presne NATO musia brať krv na leukémiu alebo rakovinu ?

denisaaairdacova
11. dec 2023

@msnesquik prosím vás a ako vám to zistili ako sa volalo to keď vám prišli výsledky ?

denisaaairdacova
11. dec 2023

@abbey1 dobrý čo je leukocyti a trombocity?

msnesquik
11. dec 2023

@denisaaairdacova normalny krvny obraz to ukazal

denisaaairdacova
11. dec 2023

@msnesquik mne piatok robili krvné odberi myslíte že by mi zistili kebyže mám také vanze ochorenie?

msnesquik
11. dec 2023

@denisaaairdacova zrejme ano

denisaaairdacova
11. dec 2023

@msnesquik ach bojím sa lebo ma bolia strašne svaly po celom tele aj krčna chrptca

lucia8c
26. dec 2023

@msnesquik ahoj dá sa z tejto leukémiu vyliečiť úplne ?

denisaaairdacova
14. jan 2024

@abbey1 dobrý chcem sa spýtať keď mi robili na leukocytov a trombocytov výsledku tie by mi odhalili leukémiu?

leukemia
4. apr 2024

@lucia8c dá sa vyliečiť,kamarátka žije už 30 rokov,aj keď jej dávali 3 dní života,lebo ju prevážali zlom stave narýchlej sanitke,mala vážne komplikácie ale dala to a žije,netreba sa ponížiť chorobe aj keď dakedy je to veľmi zle

jan123m
20. jún 2024

@abbey1 a kde ist aby to zistili. Mne je uz pol roka na zvracanie a mal som aj ct brucha , pľuc . Ale teraz mi brali krv na hematologii mam volat koncom mesiaca.