Zinková masť na zaparený zadoček

cathrinka12
6. sep 2024

Baby mate prosím vás skúsenosť odporučili mi to v lekárni
Mala ma zaparený zadoček a nepomáha nič
Ani sudocrem, rybia masť, bepanthen, imazol to trosku zlepšil ale stále to ma za parené a už sa to šíri aj hore na zadoček kde končí plienka nieje to až také strašné ale horší sa to excipial ma výpadok a phytiol sa bojím dat
Vlhčené obrúsky ma pampers aqua z čistej vody
Plienky som vymenila za tie ktoré mala na začiatku a nezaparovala sa z nich lenže som ich u nás nemohla nikde nájsť tak som dala iné a odvtedy stále dookola
Začarovaný kruh nevieme sa vyše mesiaca toho zbaviť
Vetram ju umývam v repiku už si neviem dat stým rady.

deti95060810
6. sep 2024

bola si u lekára?

camelie12
6. sep 2024

Skuste zinkovu mast od Dulcie.
Ma ovela lepsie, bezpecnejsie zlozenie ako napr. tolko pouzivany Sudocrem.

pribinak
6. sep 2024

Tak ak nič nepomáha, tak potom pediater. Môže mat premnožené kvasinky

No nič, obrúsky zrus úplne. Umyť a nechať má volno sušiť bez plienky aspoň párkrát denne

tim23
6. sep 2024

@cathrinka12 zmeň obrúsky. Môj mal z pampers zadok ako pavián

luteam
6. sep 2024

@cathrinka12 mozes skusit potierat aj ciernym cajom zapareniny

jancejance
6. sep 2024

@cathrinka12 za mňa sú hento najhoršie vlhčené obrúsky. Ja používam pampers senzitive, plienky pampers premium care a ak má zapareninu, tak na hrubšie natieram modrou indulonou a za pár dní je po...

cathrinka12
autor
6. sep 2024

Ďakujem za odpovede 😊 uvidim poskušam akože na tom mieste kde bolo zaparena je to o dosť lepšie len ze sa to začalo tvoriť ako konci plienka
Tak som dala tie co mala ako prvé len to musím niečím pod liečiť nech to zmizne úplne

nazu
6. sep 2024

@cathrinka12 nedávaj žiadne vlhčené pokiaľ to má v tak zlom stave, ešte mu to viac bude dráždiť.
Po každom prebalení, opláchni prdelku pod tečúcou vodou a nechaj vetrať čo najdlhšie.
V lekárni majú od A-dermi masť dermalibour+, obsahuje tiež zinok.
Zváž do budúcna nepoužívať žiadne vlhčené, najlepšia je čistá voda.

cathrinka12
autor
6. sep 2024

@camelie12 a môžem jej ju pravidelne natierať každé prebaľovanie?
A keď sa to vylieči mam ju ponechať alebo sa naspäť vrátiť k rybacej co som jej dávala?

ada309
6. sep 2024

Imazol

cathrinka12
autor
6. sep 2024

Ako nieje to také zlé zase vobec len sa bojím aby sa neprihorsilo jednu dobu som stále umývala len vodou a nič stále to isté

cathrinka12
autor
6. sep 2024

@ada309 po ňom to bolo trosku lepšie ale nevymizlo to

camelie12
6. sep 2024

@cathrinka12, podla mna ano, lebo je to prirodne, bezpecne zlozenie a zaroven aj ucinne. Mne dost pomohla pri ekzeme. Viem, ze to nie je to iste, ale je to podobna cervena svrbiaca pokozka.

luciferka93
6. sep 2024

@cathrinka12 ja som používala zinkovu masť z Dmky, dodnes ju používam aj keď malého náhodou štípe ritka z kakania a vždy spokojnosť

ctrl
6. sep 2024

@cathrinka12 určite zinkovu masť , nepoužívať žiadne vlhčené utierky .

luxus10
6. sep 2024

kolko experimentov...

najlepsie su vlhcene obrusky huggies pure a AVIRIL mast, ci puder...nic ine spolahlivo na detsku prdelku nefunguje...

fairyy
6. sep 2024

@cathrinka12 ja som mala rovnaky problem s dcerou nic nepomahalo az som skoncila pri latkovych plienkach a vode ... jedine co som dakovala, ze zijem v dobe s automatickou prackou a susickou a nemusim to vyvarat...drzim palce aby rady zien pomohli aj pri jednorazovych plienkach

cathrinka12
autor
6. sep 2024

@fairyy tiež sa toho obávam lebo nič stále nezaberá

xenia65
6. sep 2024

@cathrinka12 celé generácie detí vyrástli na pytiole a nezomreli... Aj moje 2 deti. Taktiež pri silnej nadchne na začervenany nos. Večer tenká vrstva a ráno nebolo po zacervenani ani stopy!

anavixy
6. sep 2024

Hypermangan a ZIADNE vlhcene obrusky, trenim sa pokozka len drazdi. Na natieranie kludne zinkovu mast, imazol, nie sudocrem… a vetrat. Preco sa bojis Pythiolu, co je na nom take?