Zhrubnutá kosť pod kolenom a bolesť kolena u 17-ročného chlapca

1. máj 2024

Dobrý deň, syn má 17 rokov a sťažuje sa na bolesť kolena. Bolesť trvá už asi dva mesiace, o probléme mi povedal pred týždňom. Kúpila som mu masť flector nezabralo. Nasadila som mu Ibalgin tabletky no aj napriek lieku bolesť neprejde. Nešportuje, neudrel sa nikde. Včera sme boli u doktora, vyšetril a poznamenal, že ma to pod kolenom zhrubnute. Čo to prosím znamená, že zhrubnute? V pondelok máme prísť na odbery. Prečo odbery? Na zistenie zápalu alebo prečo? Po odberoch nás pošle na ortopediu a rentgen. Prosím vás mali ste niekto niečo podobné? Lebo ja sa už začínam strašne báť. Vôbec neviem čo znamená to zhrubnutie a či sa máme niečoho báť? Ďakujem za každý komentár. Lekár mi neodpovedal, vraj sa to musí dovysetrovat. Preto som z toho dosť v strese či to nemôže byť nádorové ochorenie, lebo cez Google mi hneď píše o rakovine 🙁

egonsk
1. máj 2024

aj dna a reuma robi zmeny na kostiach. Nestresuj, uvidis.

mmoni89
1. máj 2024

Na toto ti nikto neodpovie,ked sam lekar neurcil diagnozu .potrebuje k tomu dalsie vysetrenia ,co je samozrejme kedze nema rontgenove oci.Musis byt trpezliva.Drzim palce

autor
1. máj 2024

@egonsk aj v mladšom veku? To som nevedela ale ďakujem za koment

autor
1. máj 2024

@mmoni89 ďakujem, ja chápem že rentgen oči nemáme len mám proste strach

mmoni89
1. máj 2024

Tiez ta chapem,nieje nic horsie ako strach o dieta,tiez som si prezila svoje,ale naozaj to moze byt len nejaky zapal ,dna-tam je opuch klbov napriklad

dzescebuly
1. máj 2024

Samozrejme,reumu majú už napríklad aj 6 ročné deti 😞

tilly
1. máj 2024

https://www.danieldrazan.cz/casta-onemocneni/os...
U puberťákov nič nové. Smer ortopédia, MRko a budeš mať pokoj na duši. Tvoj syn asi nešportuje, keď má 17 a problémy až teraz 😅. Neboj, dnes už má niečo skoro každý puberťák.