Zhoršenie refluxu u 5 mesačnej dcérky

nusiki
30. jún 2012

Moja dcérka má asi od 6. týždňov reflux, viac menej tichý, t.j. mliečko nevygrcia vyjde jej len do hltana a potom ju páli. Stav bol rovnaký asi do 4.mesiaca, napapala sa (je plne dojčená) a niekedy bezprostredne po napapaní niekedy až po 3/4 hodine začala hádzať ručkami, bola veľmi nepokojná a končilo to väčšinou plačom. Takto to bolo ráno a večer, niekedy cez deň a v noci vôbec. Začali sme dávať gastrotuss, dosť to pomohla a keď som vysadila mlieko a jogurty zo svojej stravy veľmi sa to ukludnilo. Ale teraz okolo 5.mesiaca sa stav zhoršil, cez deň papá veľmi zle, pri každom kojení sa odtŕha od prsníka, nepomôže ani prestávka na odgrgnutie, nedokáže sa kľudne napapať, čo predtým nebolo. napriek tomu krásne priberá, má už cez 8 kg 🙂 . A po najedení pravidel ne nepokoj, rozhadzovanie rúčkami a stonanie, kýchanie. Plače síce menej ale je veľmi nespokojná a ja s ňou 😖 . Ani gastrotuss už nepomáha, jedine ked je vo vzpriamenej polohe na rukách sa jej uľaví. Doktorka doporučila zaviesť príkrmy takže dnes začneme...Chcela som sice počkať do ukončeného 6.mesiaca ale skusime skor, možno to pomože...🙂 Máte niekto skúsenosť s takýmto zhoršením refluxu?

katren
30. jún 2012

@nusiki pozri v temach o refluxe, je ich tu dost 😉

fivecat
8. júl 2012

@nusiki mame, moj sa zacal viac hybat (zacal lozit) => zacal dokonca grckat (predtym sa mu mlieko len do ustociek vracalo)

nusiki
autor
9. júl 2012

@fivecat moja este nelozi ale hybe sa tiez viac, ale zacala aj tak krochkat 😒 co predtym teda nerobila, tiez viacej grcka a celkovo je nespokojnejsia...neviem ci to moze byt skombinovane aj s tym ze jej mozu ist zuby, aj ked dasna este nema cervene, skor spredu take biele...hmmm 😖

zeleny_cajik
9. júl 2012

@nusiki moja prestala kvoli relfuxu v 5 m uplne priberat, presli sme preto na prikrmy, ked mala 5 m a 1 t a neuveritelne sa polepsilo, aj so zvracanim aj s priberanim, ale trvalo to adi 3-4 tyzdne, kym zacala pekne papat. Drzim palce a pevne nervy...

nusiki
autor
9. júl 2012

@zeleny_cajik dakujem tie nervy teda fakt potrebujem pevne,ale snad to zvladneme 😉 , mala pribera pekne, ale zacali sme uz s prikrmami, papa prvy tyzden a chuti jej skoro vsetko co jej dam 😀 teda zatial len zeleninku, ale praveze sa mi zda ze je to teraz nejake horsie...zvracat sice nezvracia, ale je velmi nespokojna, tak uvidime

zeleny_cajik
9. júl 2012

@nusiki to si musi brusko zvyknut, ze travi aj nieco ine ako mliecko. U nas to trvalo tyzden, nafukovanie, plac... Potom to preslo uplne 😉

fivecat
11. júl 2012

@nusiki teraz mame 9 a pol a je to o vela lepsie, takze neboj a vyzbroj sa trpezlivostou ;0), drzim palce

nusiki
autor
12. júl 2012

@fivecat fuuu tak to si este pockam 🙂 nic ine mi neostava len trpezlivost ...ale tak su aj horsie veci takze to zvladneme 🙂

katun
13. júl 2012

no moj kubko ma tiez 5 mesiacov a zhorsilo sa mu, on zase vracia hrozne, tak pol hodku po nakojeni je tiez nervozny a ked ho dam odgrgnut, tak vyvrati take "skysnute" mliecko, zgrcnute, ... a len pisti a pisti. skusim tiez zacat s prikrmami - ale sa bojim, lebo reaguje aj na moju stravu - robia sa mu exemiky na cele a nad kolenami. tiez sa mi zda, ze je to horsie, ked zjem mliecne vyrobky. musim sa zacat ovladat a nepit mlieko (ktore mi vzdy veceer hroooozne chuti 😒 )

nusiki
autor
1. aug 2012

@katun ahoj, nas mala ma teraz 6 mesiacov a 2 tyzdne, mesiac ju prikrmujem, papa zeleninku, masko aj ovocie. Reflux sa jej zhorsil v piatich mesiacoch lebo jej zacali ist zuby....vysli jej dolne dva 😀 a ja som myslela ze sa to ukludni na chvilu...lenze teraz je to tu zas, vacsinou je nespokojna, horsie spinka, stale sa jej cka, viac grcka, a je velmi nepokoja, len na rukach je jej dobre 🙂 myslim ze sa deru dalsie tesaky, dufam ze vyjdu uz coskoro lebo uz sa mi zda ze je to nekonecne dlho 😲 a som z toho pekne na nervy 😲
a to pistanie je aj u nas...myslim ze to je vtedy ked ich pali zaha 😲
ja este stale kojim, takze nejem jogurty ani mlieko nepijem, lebo jej to tiez nerobilo dobre...skus opatrne zacat s prikrmami...najprv zeleninku, skusaj 3 dni jeden druh, my sme zacali mrkvickou, ale jej nechutila brutaaalne 😀 😀 😀 sa necudujem ,sak to je ozaj hnus taka popucena mrkva vo vode uvarena 😀 zemiacik bol lepsi, ale brokolicu vyzvracal tak to jej nedavam, este karfiol je ok a cuketa...vyskusaj po malych mnozstvach a uvidis...ked mu este nejdu zuby tak sa mozno ten reflux ukludni...: 🙂