Zelené soplíky u bábätka

sisamichaela
22. okt 2022

Mala ma pol roka a ma zelené sopliky snažím sa odsavat stále nekasle nemá teploty len tie sopliky plný noštek ma pondelok urcite zavolam doktorke ale neviem mi poradiť co nato kvôli čomu by to mohla mať nevidno zeby bolo chorá niekto píše ze to sople sú aj keď idú zubky a idu jej mala sople asi ak pres mesiacom asi tak 3 dní potom to prešlo teraz ma zas tak neviem ze co uz stim robit ak odsavam tak plače nechce ale snažím sa stále aspoň niečo dúfam ze nebude chorá ze jej to prejde čím skôr len neviem kvôli čomu to ma myslím si ze chorá nieje ani kašeľ ani teploty len ten sopeľ a zubky idu mate stim ties skúsenosti?co robiť?

pribinak
23. okt 2022

@sisamichaela zelený sopel znamená infekt. Určite ne zuby.

aliaray1
23. okt 2022

@sisamichaela zeleny soplik naozaj nie su zuby. Co jej davas do nosteka na to?

Nam sa osvedcil physiomer a odsavanie, ale ked mala serioznu nadchu, tak nasivin soft pre babarka a odsavanie a vyvysena poloha aby stekali hlieny.

sisamichaela
autor
23. okt 2022

@aliaray1 tak odsavam plače pri tom ale snažím sa stále aspoň niečo a dala som kvapky ktoré sa volajú aliomare trosku jej pomohlo v noci lepšie dýchala nosom a uz dnes keď som ráno odsavala jej tak už nemala zelené asi jej to pomohlo

sisamichaela
autor
23. okt 2022

@pribinak tak zavolám zajtra doktorke alebo ísť na pohotovosť? Ako teploty nemá nekašle len tie sople ma ale co stim všetko je dnes zatvorené keďže je nedeľa a doma mám len tie kvapky aliomare takže neviem co stim

pribinak
23. okt 2022

@sisamichaela s týmto na pohotovosť? Prepáč, ale šibe Ti?
Zajtra zavolaj pediatricke. Pošle Vám recept na lokálne ATB, napr Pamycon

Vieš, raz keď budeš čakať s dieťaťom na pohotovosti, horúčka 39,5, dušičky kašeľ a niekto pred tebou bude riešiť zelené sople, tak Ti urve dekel

Zatiaľ čistí nos napr morskou vodou, spray bežne kúpiš v lekárni

ajsha123
23. okt 2022

@pribinak mohla si to aj jemnejšie napísať, ak má autorka prvé dieťa, tak veľa veci nevie...
@sisamichaela nie, so zelenými soplami na pohotovosť nie... Jedine vtedy, ak by mala horúčky a videla by si, ze ju bolí uško... Zo zelených soplí vie byť zápal stredného ucha. Ale to fakt bolí a to by si na dieťaťati videla,ze ho bolí ucho.
Zelené a akékoľvek sople sú nepríjemné, lebo nevieš dýchať nosom, len ústami... Nepoznám dieťa, ktoré by hlavne v polroku nebolo zo soplí mrzute a uplakane...
Treba dávať spray/kvapky do nosa, odsávat, idealne k posteli nejakú mokrú plienku, uterák, nech sa zvlhčuje vzduch... Čím suchši vzduch, tym sa ťažšie dýcha

maciatkolulu
23. okt 2022

@ajsha123 tak udreta snáď nie, že so soplom na pohotovosť už len tá otázka je aj pre mňa neuveriteľná, aj ja som mala prvé dieťa a po vážnych operáciách a pohotovosť som navštívila iba keď išlo o vážny stav, neriešiteľné, myslíš, že tým je zelený sopel? Ktorý už dokonca ani zelený nie je. Ja sa inak nedivím, že sú na tej pohotovosti nepríjemnou niekedy, lebo keď im tam nabiehaju s takýmito, pritom sú tam vážne stavy, tým pádom aj nervózni rodičia. Nuž, komu není vzhuru dano v apotece nekoupi

pribinak
23. okt 2022

@ajsha123 nedramatizuj, dobre? Niekto ani dieťa mat nemusí ale je mu jasne, že sopel sa na pohotovosti nerieši

Potom sú lekári nepríjemní, lebo sú zaťažení chorobami ako je sopel a v čakárni sú zas zúfalí rodičia ktorí tam riešia úplne iné veci

sisamichaela
autor
23. okt 2022

@ajsha123 ďakujem veľmi pekne za radu vam🙏🙏áno je to moje prvé babetko a keďže je skoro narodena tak bojím sa aby jej niečo nebolo zajtra určite hneď ráno pôjdem kúpiť kvapky skúsim zavolať doktorke ale usko si nemyslím zeby ju bolelo skôr zubky a keby mala zápal tak viem ze asi by stoho boli vysoké horúčky ale chvála bohu nemá tak dúfam ze jej to čím skôr prejde ze to nieje nič a bude dobre este raz vám ďakujem

maciatkolulu
23. okt 2022

@sisamichaela zápal môže byť kľudne bez teploty. Zelený sopel je infekcia.

sisamichaela
autor
23. okt 2022

@pribinak no nesibe mi ale je to moje prvé dieťa a niesom skúsená čiže neviem co dat malej a ale snažím sa aby jej bolo dobre určite zavolam zajtra doktorke a pôjdem jej kúpiť kvapky

mmoni89
23. okt 2022

@sisamichaela sople patria k jeseni a zime, liečba je tiež rôzna. Raz prejdú do par dní, inokedy aj 2tyzdne, niekedy sa pridá kašeľ. Dôležitá je hygiena nosa v tomto období, čistiť nostek aj keď je bábätko zdravé, ja som používala take ampulky. Na vlhcenu sliznicu sa oveľa ťažšie zachytia bacile.

sisamichaela
autor
23. okt 2022

@mmoni89 zatiaľ jej odsavan snažím sa čistiť aby jej bolo lepšie len dúfam ze nebude chorá ked sa narodila asi 3 týždne prsli a mala akutnu bronchitidu čiže zápal pľúc ale to bola na tom inak keď spala tak cudne dýchala ako keby chrčala no bolo to úplne iné ani papat nechcela a teraz zas teploty niesu papat si pýta stále aj každé 2 hodiny piť čajík pije moc v poriadku stolica dobra dýchanie ma dobre nechrci chvála bohu len tie sople sú to je všetko ale určite zavolam pre istotu k doktorke len dúfam ze jej to prejde