Zelené soplíky, kašeľ, teplota

8. júl 2023

Prosím vás Maminy , vo štvrtok som bola s malou u dr , už pomaly mesiac ma sople zelene , z toho ma kašeľ raz suchý dusivy , potom zasa vlhký že vykasliava . No dnes od rana ma taky akoby prieduskovy , od pól štvrtej je taká otapena , dala som jej panadol od teploty , po ňom bola v pohode , mali sme návštevu hrala sa s deťmi , teraz som jej merala , mala teplotu 38, potom 38.2 .
Je slaba , nechce jesť a piť jej tiež musím tisnut nasilu ..
už neviem ako jej pomôcť aby bola konečne zdravá :(

patka06
8. júl 2023

Čo ti povedala doktorka, urobila vyšetrenia, dala jej lieky.
V prvom rade by som dcére dopriala kľud, nepozývala návštevy a s deťmi už vôbec nie.
Panadol bol v tomto prípade zbytočný. Dávaj jej liek na podporu vykašliavania
Jesť nemusí, keď jej nechutí. Skôr by som dbala na dostatok tekutín, nech pije v malom množstve, ale často, čokoľvek čo jej chutí - voda, čaj, ovocné šťavy.

dzulli1980
8. júl 2023

A robila jej doktorka výter z nosa? ... je možné, že tam čosi má, keď je tak dlho zahlienená.

autor
8. júl 2023

@patka06 Dala jej do nosa na sople uniflox kvapky a to je cele , na suchý kašeľ Stoptussin na vlhký zas mucosolvan , do toho dnes horúčky , ešte mi predpísala spirabel ten jej mám dať využívať cely

autor
8. júl 2023

@dzulli1980 robila , vraj nemá nič , akurát že mandle ma stále zväčšené , tak vravela že keď nebude taká zahlienenna že ku krčnej dať pozrieť nosné mandle a na alergologiu sa objednať

autor
8. júl 2023

@dzulli1980
@patka06 jej nechuti ani piť , nasilu jej dávam , stále že jej je zle ja neviem či na pohotovosť s ňou zajst alebo čo , naša dr bude mat dovolenku dva tyzdne teraz od pondelka

patka06
8. júl 2023

Lieky máte, tak len počkať či zaberú, od štvrtka je krátky čas. Ak sa objavila horúčka, telo sa začalo brániť - to je dobre.
Nepíšeš aké veľké dieťa. skús nájsť niečo čo jej zachutí - keď aj sladký džús-riedený vodou alebo mierne osladený čaj a nenútiť nasilu. Nech má pitie vždy po ruke a len občas pripomenúť, resp. napiť sa spolu.
Nechať oddychovať, spať, uložiť do chladnejšej miestnosti, nezakrývať, nech má len ľahké oblečenie
Na pohotovosť to zrejme nie je. ak sa nezlepší do pondelka, pôjdete k zastupujúcej lekárke.

autor
8. júl 2023

@patka06 ma šesť a pól roka , sladené nechce nič iba čistú vodu aj tu po glgoch nevipije jej veľa

autor
8. júl 2023

@patka06 lenže ona ma sople a kašeľ skoro mesiac už , už aj antibiotiká mala na dva tyzdne a zas sa jej to vrátilo , to neni že teraz od štvrtku

autor
8. júl 2023

@patka06 teraz sme boli znova u lekárky , lebo si už nevieme s tými soplami a kašľom dať rady , teraz mi stále sa budí že jej je zle mi place

patka06
8. júl 2023

6,5 roka to už je rozumná slečna, vieš jej vysvetliť, že piť potrebuje - keď len vodu, tak dávaj neperlivú minerálku v malých glgoch. Skús prestriedať s bylinkovým čajom
ATB nie sú všeliek, nie vždy pomôžu - skúste teda v pondelok k lekárke, možno bude lepšia ako vaša.
Určite by bolo treba aj ORL vyšetrenie, keď to trvá tak dlho

zuzuky
8. júl 2023

Choďte na pohotovosť, ak už odmieta aj piť. Môže to byť zapal pľúc.

danielahamar
8. júl 2023

Krv skrz chlamýdii a tak treba zobrat, nejakú alergiu na jedlo nemá? Skrz čriev a hlienov myslím

taminka1986
8. júl 2023

Skvely napad mat navstebu ked mas chore dieta. Co sa tyka liecby ja nie som lekar ani nahodou ale ak uz nechce jest ani pit moze to byt uz aj zapal pluc. Po mesiaci zelenych soplov by som sa ani necudovala

dzulli1980
8. júl 2023

Aj si videla výsledky tých výterov? Lebo dcérina doktorka takisto, nič tam nemá, nič tam nemá ... spávala som s ňou pol roka v polosede, čo sa išla v noci zadusil hlienami, každý druhý týždeň som s ňou sedela v čakárni ... nakoniec dostala horúčky cez 41 st., nešli zraziť, narobila som v ambulancii strašný bordel, vyžiadala si výsledky všetkých výterov, keď teda tam nič nemá ... nakoniec sa prišlo na to, že mala pol roka v nose neliečeného streptokoka, stačilo nasadiť cielené ATB ... doktori týchto pneumokokov, streptokokov atď. neriešia, lebo je to normálne, každý ich má, netreba ich liečiť ... no pokiaľ spôsobujú až takéto problémy, liečiť ich určite treba.

alchemilkazltozelena
8. júl 2023

Treba urobiť odber krvi či nemá čierny kasel

zuzankkaa1
8. júl 2023

Joj chúďatko.... my sme posledný mesiac so synom takto dopadli, tiež 6r. Dlho predlho kašeľ, sople, z hlienov vracanie, ATB mu ani nedala, potom teplota a doma som mu urobila crp a bolo pozit., tak už som volala ze ma nezaujíma že to "môže byť virus", že.nech mu dá ATB lebo mal týždeň cez 39, nevedeli sme sa potom už ani dostať k dr.... po ATB mu to prešlo. Klasika, cedrox sirup mal plus arco defensis tie vit.som mu kúpila.

merrysa
8. júl 2023

Prečo k sebe voláte návštevy, keď máš dieťa v takom stave?

simona92101
8. júl 2023

Mozno by bolo fajn ist do nemocnice,lezat a inhalovat kazde 4h aby sa hlieny rozpustili.ak nic nepapa a ma lieky,tak je jasne ze telo je slabe a je jej zle.aspon troska polievky do bruska by bolo dobre dostat

autor
8. júl 2023

@dzulli1980 výsledky mi neukázala , boli sme na výter z úst aj z nosa , v puse nemala nič akurát v nose jej zistili toho bacila stafilokoka či tak nejak .. proste tam mala nejaký bacil .. v nose .. stále nám hovorí o mandlach že ma zväčšené , že mame aj ku krčnej ist skontrolovať nosné mandle lenže ta čo je jedna v našim meste ma teraz tiež dovolenku , najbližšie sa musím hneď k nej objednať … krv jej nebrala naša obvodná

autor
8. júl 2023

@simona92101 no papa ako papa , ráno si dala jednu parku , potom trosku zemiakovej kase , fasirky sa ani nedotkla , potom už iba asi pól palacinky a ešte vlastne trochu hovädzej polievky ale iba tu stavu z toho .. ja by som bola kľudna keby jej urobili aj röntgen pľúc , a priedušky či tam nič nemá lebo tak dlho sople a kašeľ , už sa o nu bojím

autor
8. júl 2023

@merrysa bola tu mama so sestrami , a boli tu možno pól hodinky , dcérka sa pekne hrala , nebola unavená akurát o siedmej sa jej už chcelo spat , kým tu boli ani nezakaslala ..

autor
8. júl 2023
autor
8. júl 2023

@taminka1986 keby mal zapal pľúc mala by vysoké horúčky nie ? Dnes mala 38 a 38.2 , včera nemala ani vo štvrtok

autor
8. júl 2023

@danielahamar alergie na jedlo nič take , papa všetko len teraz keď je chorá nechuti jej

autor
8. júl 2023

@patka06 ta zastupujúca teda tiež nieje boh vie čo .. mali sme tu česť

dzulli1980
8. júl 2023

Tak pokiaľ jej v nose zistili stafylokoka a spôsobuje takéto problémy, už dávno mala brať cielené ATB ... možno aj brala a vracia sa jej to preto, lebo niekto z vás blízkych ho má - je prenášač, bez nejakých príznakov ... dcére sa tiež vracal streptokok, museli sme ísť obaja s mužom na výtery, muž ho mal v nose, hoc vôbec žiadne príznaky choroby nemal ... každopádne treba urobiť kontrolný výter ...

autor
8. júl 2023

@zuzankkaa1 a potom mu kašeľ aj sople prešli ?

autor
8. júl 2023

@dzulli1980 hej len ako som písala nás dať kd pondelka dva tyzdne dovolenka , zastupujúca jej to robiť nebude , ako vždy nám povie nech si pockame na našu dr .. a dva tyzdne so soplami no dakujem pekne , uvidím ako jej bude ráno , keď rak pôjdeme zajtra na pohotovosť , teraz spinka , zobudila sa pred chvíľou , vysmrkala sa , bola zvracať tie hlieny ..

taminka1986
8. júl 2023

To neni podla mna uplne pravidlo. Ja liecim zapal pluc momentalne a neboli ani horucky ani kasel

autor
8. júl 2023

@dzulli1980 oni jej ho zistili , na to jej dala ATB , chvíľu dobre a sople sa zase objavili , urobila jej znova výter z nosa a nič jej nenašli