Zelená stolica s hnačkou. Aká môze byť príčina?

martinkkka22
3. júl 2011

Môj 8mesačny synček mal tyzden zelenu stolicu a tri dni hnačky. Schudol 300g.Je na UM Nutrilone, nemal zvyšenu teplotu. Momentalne sme v nemocnici. Nemáte s tým niektorá mamička sksúsenosti? Dakujem za kazdú odpoved.

anjelicek26
3. júl 2011

Zelena stolica moze byt zo zeleza, co je v UM, ak prejde hnackou - teda rychlo telickom - ostane urcite zelena. Hnacky moze mat v tomto veku zo zubov, pokial nie su vodove a fakt splechnute do kazdej plienky, treba len kontrolovat pitny rezim, obmedzit ovocie a dat trosku dietnejsiu stravu v style mrkva, ryza, kuracie mäsko, ryzovy chlebik, kukucervy. Nas maly vzdy ked mu idu zuby schudne aj pol kila a kaka hnackovito aj 6x denne... aktualne mame rovnaky stav ako vy... idu nam stolicky 🙄

Preco ste v nemocnici??

stanislavao
4. júl 2011

pri hnackach treba aspon na 1 den vysadit mlieko a mliecne vyrobky. niekedy je to tazke, lebo moj syn napr. mi nic ine nechcel, ale tak asi na 10 hodin som mu UM vobec nedala. zelene kakanie je aj v pripade "otravy"

vefi89
4. júl 2011

súhlasím s @snjelicek26 ... aj my sme mávali takéto stavy pri zuboch 🙂

traktor
4. júl 2011

ste v nemocnici, takze ti urcite poradia..urcite mu robili vysetrenia , aby zistili, ci su to *len * zubky, ci nieco ine..v kazdom pripade sa drzte a nech ste skoro doma a v poriadku 😉

evickapooh
4. júl 2011

nasa Leuska mala 2 tyzdne zelenu hnackovitu stolicu ,poslali nsa na gastro a zistili laktozovu intoleranciu,odvtedy sme na AL110 [bezlaktozove mlieko] a vsetko je OK