Zelená stolica

nat23
14. dec 2015

Ahojte Maminky,

už niekoľký deň má moja 3mesačná plne dojčená dcérka úplne zelenú stolicu... Samozrejme som to už riešila aj s lekárkou, ale výter bol čistý a odporučila mi dávať si pozor na moju stravu... Už som vylúčila takmer všetky potraviny a stále máme žabačince :( Malinká je inak úplne spokojná, pekne búva aj sa hrá a neplačká... Poradte prosím, máte niektorá takéto skúsenosti?

pribinak
14. dec 2015

mozno zubky, u nas to tak bolo, odrazu zelene kako a o par dni ....prekvapko....umievala sa na nas selma zubata

nat23
autor
14. dec 2015

a mali ste ho viac dni za sebou? inak ďakujem 😉

pribinak
14. dec 2015

@nat23 ano, tiez nam mudr robila vyter a davali sme aj vzorku kakanice do labaku, vsetko negativne

nat23
autor
14. dec 2015

@pribinak ďakujem

kondelka
14. dec 2015

aj moja mala zelené kakanie, dlho, teda minimálne 2-3týždne, potom zelené so žltým 2týždne a nakoniec keď som prešla na stravu, teda, že som ju začala prikrmovať, tak už kakala pekne. Počas tohto divokého obdobia, plného zeleného kakania - plne som ju vtedy kojila, stále nonstop, mala priberala. Prvý mesiac 800g a ten mesiac asi 300g, ale nič jej iné nebolo. Motoricky prospievala, výška ok, nervózna nebola, spinkala.... zelená stolica znamenala hladová, čo som všetko prečítala, napočúvala som sa... no mesiac som bola JA strašne nervózna. Aj UM som začala dávať, ale to dcérka úplne odmietala, tak som po lyžičkach som jej to dávala, to trošku zjedla.... ach jaj 🙂 no a potom som jej začala dávať banán, mrkvičku, tiež po lyžičkách a neviem, či mala len také obdobie, alebo že som jej stravu takto obohatila .... to proste prešlo. Začala pekne kakať, ale priberá stále málo. Už má 11m a má 7kg....

1erika3
14. dec 2015
Používateľ 1erika3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.

pri zubkoch byva taka stolica

nat23
autor
14. dec 2015

no my máme 6 kg už teraz 🙂 Ja tiež čítam kadečo, hlavne sa bojím aby nemala nejakú alergiu na laktózu, lebo tá vraj farbí na zeleno... Inak fakt jej nič nie je, akurát slintá a pchá si ručičku do pusinky, takže aj tie zubky by mohli byť... Koľko krát som aj ja celá zelená keď ju prebaľujem, lebo malá kaká 20-30cm prúdom 😀 Uvidím tento týždeň máme očkovanie, tak bude snáď všetko ok... A ďakujem za rady!! 😉

j.a.n.e.7
14. dec 2015

Moja 2-mesačná má v poslednej dobe na striedačku - raz zelenú raz žltú praženičku, prvýkrát sa objavila zelená po zjedení šalátu a potom asi z hrášku z polievky, ale objavuje sa to skoro každý deň ale nejako to neriešim, myslím, že je to hlavne vplyv mojej stravy a podľa toho je to aj zafarbené... zo zúbkov to asi ešte nebude.

pribinak
14. dec 2015

@nat23 keby to bola nejaka intolerancia ci alergia, tak by ju bolelo brusko, bola by nespokojna a vela plakala. Ale ked pises, ze inak je ok a ak dost slinta a ozuzlava si rucicku, tak by to tie zubky mozno aj mohli byt

dixopixo
15. dec 2015

Zelena stolica je ak ked ma mamka vysoky obsah zeleza, ja som po porode bola dlhsie anemicka a musela som brat magnezium a jest veci s obsahom zeleza, aby male nebolo anemicke a po nejakym mesiacoch zacali zelene stolice, tiez som vela citala az som dosla na zelezo, prestala som brat magnezium a jest "normalne" a na druhy den vsetko ok a uz sa to nevratilo.

ammellia
15. dec 2015

@nat23 ak je dieta inak spokojne, tak stolicu dojcata vôbec nerieš.

nat23
autor
15. dec 2015

No malá je úplne ok, teda až na to zelené kako 🙂 Nejem ani magnézium ani železo... Vylúčila som mlieko, zeleninu, ovocie, koreniny, sladkosti a stále... Inak ďakujem za názory a rady 😉