Zelená nádcha u 3-ročného dieťaťa

19. nov 2022

Ahojte, 3ročný syn je od stredy chorý, má veľmi silnú nádchu, dávala som mu morskú vodu a odsávala som, keďže si nevie výfukať nos. No od včera má už hustý zelený sopel a zateká mu nádcha, pridal sa už aj kašeľ. Čo mu mám dať na ten hustý zelený sopel, aby mu to ustúpilo? Bola by som rada, keby sme víkend prežili relatívne v kľude. Ďakujem za radu 🙏

pribinak
19. nov 2022

Zavolať na pohotovosť či vám nepredpisu lokálne ATB napr Pamycon

amonet
19. nov 2022

zeleny sopel znamena ze telo bojuje s chorobou a umieraju pri tom biele krvinky ktore fsrbia sopel na zeleno, treba len pokracovat, morska sol odsavat, nam dost pomohla inhalacia lepsie to rozpustilo hlien. nasivin a nieco na kasel mucosolvan napr

iramka
19. nov 2022

Kup nieco na rozpustanie hlienov z dutin, ak mi nevytekaju sople von dobre. napr sinupret, striekaj casto morsku vodu do nosa a ked nejde vysmrkst, je odsavacka na nos so zapojenim na vysavac, cca 10e stoji. ja to pouzivam stale a to ma dcera uz 4r, vytiahne to lepsie tie sople nez vysmrkanie. Je to klasicky priebehu virusovej alebo bakterialnej infekcie, pokial nema vysoku teplotu a zvysne crp, s ATB by som to neriesila, na zaver bude vlhky kasel, bude vykasliavat hlieny..tam mozes zase nejaky sirup kupit na lepsie vykasliavanie, nie na potlacenie kasla

katie253
19. nov 2022

Keď je zelený sopel, tak je už infekcia. To je už na ATB kvapky.

iramka
19. nov 2022

@katie253 moja dcera mala minuly piatok zeleny, aj v sobotu,ziadne ATB som jej nedavala, ak nema iny problem..dnes sa na vsetko davaju ATB a velakrat zbytocne..v pondelok uz mala bielo zlty a v utorok priehladny

luliu
19. nov 2022

Včera si mala ísť k lekárke alebo jej zavolať. Teraz už len pokračovať v tom čo robíš a počkať do pondelka. Hlavne fúkať, fúkať, fukat

81anina
20. nov 2022

No moj syn 3r 28.10 zacal s priesvitnym soplom neskor zeleny a o 2 dni sa pridal kasel. Striekala som mu sterimar s medou nasivin,inhaloval Vincentku. Bral kalobu,sinupret sople mu hlavne v noci zatekali, vyfukat nos si vie krasne. Na kasel bromhexin, neskor stoptussin a inhaloval aj ambrobene. Sople mu prestali ist no zda sa mi ze ma zadne a tie mu stekaju do hrdla a drazdia ho na kasel. Horucky nemal vobec kaslal hlavne v noci. A samozrejme vitaminy C,D probiotika. Takto sme sa trapili viac ako 2 tyzdne a sli sme k dr. Zistila mu zapal priedusnice a cely zahlieneny. Dostal antibiotika a zeleny trifed. Je mu uz lepsie aj ked stale pokasliava hlavne rano ked sa zobudi mi pride taky zahlieneny este.Teraz lutujem e som nesla s nim hned k lekarke uz mohol byt fit. Takto je doma uz tri tyzdne este buduci tyzden ho necham doma kym pojde do skolky

zuzubb007
20. nov 2022

Zeleny sopel=infekcia, to nevyliecis sama nicim, smer doktor a pamycon ti predpise