Zdeformovaný nechtík u 20mesačného dieťaťa. Poraďte

mia1000
28. mar 2011

Milé maminky, viete mi niektorá poradiť? Moja 20mesačná dcérka má na malíčku na nožičke úplne zhrubnutý a zdeformovany nechtík. Chcela by som vedieť či niektorá nemáte podobný problém. Nepodarilo sa mi na túto tému nič nájsť. Vôbec neviem ako to mám riešiť, už som zúfalá. Bojím sa, že to malej budú musieť strhnúť a to mi naháňa husiu kožu :((((

dadis
28. mar 2011

@mia1000 ma to aj moj syn, najprv sme to liecili ako mykozu..ale nakoniec som niekde citala, ze to je z nespravnej chodze...ze ten malickovy necht vyuziva pri chodzi, preto sa tak "obotrebuva"..daju sa tak diagnostikovat aj niektore ortopedicke problemy..nic mu nestrhavali..

dzio2
28. mar 2011

to ma aj moja lilinka , no budem to tiez musiet riesit ☹

mia1000
autor
28. mar 2011

aj ste s tym boli u ortopeda? ja sa malej snazim kupovat kvalitne certifikovane topanocky a hned ako sa mi zdaju ze jej do nich nozicka dorasta uz jej kupujem vacsie.. stve ma ze niektore kamaratky davaju obnosene topanky po starsich surodencoch alebo znamych a nic a my mame problemy ☹ .. nechcem aby mala prstik taky skaredy ale bojim sa s tym ist k lekarke lebo pri nasom "stasti" skoncime bohviekde..

raona
28. mar 2011

nepomozem, len pripisem, ze nasa mala ma zrubnute vsetky nechtiky a pritom ma vzdy kvalitne a nove topanocky po nikom nenosene.. takze asi to nebude tym.. co sa malicka tyka, tak to sa ani neda nazvat nechtikom, ale taky malíčkový necht mám aj ja a nikto to nikdy neriesil..
tiez som sa nad tym zamyslala, ze preco ma take nechtiky ale zatial som to neriesila u lekarky, uvidime casom, mozno sa to upravi, si pamatam, ze ako mala som vzdy mavala skarede nechty a teraz su "normálne"... ale ak vie niekto pomoct, budem aj ja rada...

mishusha
28. mar 2011

@mia1000 my mame tiez taky nechtik, lenze mala to ma od malicka... teda od narodenia... dr. mi povedala, ze v nasom pripade to je dedicne, ci to niekto nema z rodiny...? ma to aj moja mama aj svokra, tak neviem ci to moze byt... 😒 v podstate jej s tym nic nerobim, striham zasadne po kupeli, ked to ma trosku zmaknute, sem tam natrieme kremikom alebo cistou vazelinou, ak to ma suchsie. topanocky tiez nosime len kvalitne a davam pozor na dorastanie, aby ju netlacili.
skus ist k dr. ci to nahodou nemoze byt nejaka mykoza a takto sa prejavuje... snad vam pomozu.... 🙂

dadis
29. mar 2011

@mia1000 nie neboli sme u ortopeda...chodzu ma celkom dobru, mal trosku vbocene paty ked mal asi 1,5r, ale to sa mu postupne vysokou obuvou vyrovnalo...podla toho co som citala na internete (myslela som ze ide o nechtovu plesen, aj koznej sa to take zdalo, no podla vyteru nic nevyslo), ide o typ chodze, kedy ten malicek krcis a opieras...nie o topanky, tie tiez kupujeme nove a s rezervou.Manzel hovoril, ze to ma aj on (mne sa sice nezda, ale ze ked bol maly, ze to bolo vyraznejsie), ma to vraj jeho mama i jeho starka...takze nieco ako dedicnost..
uz to neriesim, strihame iba po dlhom kupani...rastie pomalsie ako ostatne nechty, takze nie pri kazdom strihani nechtov ho "trapime"..

mia1000
autor
29. mar 2011

jaj dievcata vsetkym vam velmi pekne dakujem, ste zlate.. ved ja ani necakam ze nam niekto zazracne pomoze, staci mi ked viem ze v tom nie sme same 🙂 tiez sa mi zda ze ked mala kraca tak sa jej ten malicek tak akoby zatacal k podlahe a asi to bude mat stale a mozno z toho jednoducho vyrastie a ked nie, tak nech, pokym ju to neboli tak to riesit cez lekarov nechcem, nechcem ju zbytocne trapit a stresovat.. len skoda ze je to take nepekne a hlavne teraz ked sa blizi leto a budeme ukazovat hole nozicky.. uz vidim moju svokru ako bude nas tym mudrovat 😀

lucia8688
7. apr 2011

no moj maly má od narodenia nechtík na palčeku vytočený do hora stačí , že mu trošku podrastie a hned je celý doškrabany. Ale mám kamarátku a jej malá má tiež taký problém a doktor jej povedal, že je to dedičné.

lia09
8. apr 2011

a maju vase deticky ten malicek aj zlty?Lebo moja dcerka ho ma posledne dni zlty a tiez je taky vselijaky,zhrubnuty a krivy ten nechtik ☹

mia1000
autor
8. apr 2011

@lia09 moja dcera ho zlty nema, ona ho ma skor iba taky stlaceny, lebo pri chodzi sa jej ten prstik tak otaca akoby nabok

marika80
8. apr 2011

Nasa mala ma na vsetkchych prstoch okrem palcov zhrubnute nechty. Nema ich zdeformovane ani zlte, ale jej akoby zarastali dole. Vzdy trpne, ked jej ich striham. Na malicku ich ma trocha hrbolate. tiez doktorka povedala, ze to je dedicne, ja to nemam, ani manzel, ale jej sesternica z manzelovej strany ano. Topanky tiez mava vzdy kvalitne, tak zrejme to je fakt dedicne. Kocky a lekarky Vam povedali, ze ci sa to zlepsi alebo zhorsi casom?
Daj jej ich skontrolovat u doktorky a budes vediet.

mia1000
autor
12. apr 2011

@marika80 jaj ved to je to, pokym to nie je akutne, k doktorke s malou nechodim. prepchavali jej slzne kanaliky a odvtedy place len ked uvidi polikliniku. naposledy pri ockovani chuda tak vyvadzala ze mi skoro islo srdce puknut ☹

slovakia13
15. jún 2011

tak u nas podobne ,ale len jeden palcek nie malicek. nie zlty iba zhrubnuty 😢 ...topanocky vzdy nove a kvalitne. aj som jej to parkrat natrela kremom na nechtovu infekciu. dost ma to stve. ale vidim ,ze sme v tom nie same. pri najblizsej navsteve dr sa na to opytam 😉

danielaviki
16. jún 2011

ahojte, my mame ten isty problem, zhrubnuty zlty nechtik na malicku na nozicke, rastie velmi pomaly, povedala by som skoro vobec, na poslednej poradni som to spomenula, dal nam kremik na mykozu, ale nezabral, tiez neviem, ci s tym ist k lekarovi, alebo nechat tak, v nasej rodine ja,moja mama mame tiez skarede nechtiky na malickoch, take zakrpatene a vytocene...tak ze by to mal dedicne? a ako vlastne moze take male dieta dostat mykozu.....ja som ju na stastie nikdy nemala...

naty
16. jún 2011

@danielaviki
@slovakia13 tak malej to má taky na prstíkách - vždycky jakoby na ukazováčku a prsteníčku, ptala sem se na to naší mudry a ona říkala, že mykózy u takhle malých dětí sou velice výjimečné a že sou ty nehtíky ještě ne úplně vyvinutý, že to časem poddá...pravda je, že už dvě maminky mi řekly, že jejich děti to měly taky a časem se to upravilo... 😉

danielaviki
17. jún 2011

@naty tak dufam ze u nas to bude tiez ten pripad, asi este chvilu pockame a uvidime ako sa to bude vyvijat....pekny den prajem

stelam
30. jún 2011

ahojte, ja mám podobný problém s mojou 14 mesačnou dcérkou, topánky nosí kvalitné, ale tiež sa mi zdá že jej nech zhrubol, ale nie malíček, ale palec......a už má aj žltú farbu, no zbadala som, že je prostredník začal rásť nejako zvlášten, proste sa jej vytočil do vnútra a rastie jej smerom do vankúšika.......som z toho zúfala, už som objednaná ku kožnej, či to nie je mikoza, ale veľmi sa tam bojím ísť, že si z malou neporadím.......je veľmi citlivá na nožičky, vôbec si ich nedá chytiť a už ani nehovorím o prštekoch......len čo sa jej dotknem chodidla tak vyvádza ako zmyslov zbavená, strihanie nechtov je pre nás utrpenie, a niekedy sa bojím aby nedostala s toho plaču aj pruh, lebo až tak sa napína, ked jej chcem stirhať nechty........som zúfala

danielaviki
20. júl 2011

@stelam ahoj, napises prosim ako si dopadla na koznom, by ma to zaujimalo, u nas sa stav s nechtikom troska zmenil, ale iba v tom, ze zacal troska rast, nie jak pred tym, ze dlho dlho ho nebolo treba strihat

stelam
20. júl 2011

@danielaviki no som objednaná az na koniec mesiaca, a potom napíšem, že ako som dopadla

stelam
26. júl 2011

@danielaviki tak už máme kožnú za sebou, bolo to v pohode, mala nevystrájala......a dr. mi povedala, že to nie je nič vážne, že sa to malým deťom stáva často, dala mi na to masť Kerasal- to je na nadmerne zrohovatenú pokožku, mám je tým každý druhý den natierať ten necht a aj kožu okolo a ešte mi predpísala Batrafen, ten jej mám tiež natierať každý druhý den a to je na plesen, ale dr. mi povedala že malá nemá plesen ale je to na prevenciu, lebo ked má taký nechtík, tak aby sa to nezhoršilo........no a o 3 mesiace na kontrolu, tak som zvedavá, že či tie maste zaberú 🙄

danielaviki
26. júl 2011

@stelam tak drzim palce aby masticky zabrali, u nas ziadna zmena....mozno zajdem aj ja k lekarovi s malym...

stelam
26. júl 2011

@danielaviki no za pokus to stojí...... a dakujem a držím aj ja vám palčeky, aby sa dalo všetko doporiadku 😉

stelam
26. júl 2011

@danielaviki a ešte chcem spomenúť, že aj mne dr. v poradni vravela, že je to asi mikoza, ale kožná zase že to mikoza nemôže byť.......tak kto sa v tom má viznať?? ☹

stelam
10. aug 2011

@danielaviki tak sa už badám rozdiel, zlepšuje sa to, nechtíky odrastajú......dúfam že to bude dalej takto pokračovať 🙂

danielaviki
11. aug 2011

tak super, ze sa to zlepsuje, u nas nic nove, nas Viki ma od pondelka anginu, boli sme u zastupujucej lekarky, nas doktor mal dovolenku, tak jej som sa ani nepytala na nechtik,

danielaviki
11. aug 2011

@stelam ak super, ze sa to zlepsuje, u nas nic nove, nas Viki ma od pondelka anginu, boli sme u zastupujucej lekarky, nas doktor mal dovolenku, tak jej som sa ani nepytala

stelam
11. aug 2011

@danielaviki joj, tak to jasné, že prvoradá je angína.......potom budete riešiť ostatné, tak prajem skoré uzdravenie

bibione
12. aug 2011

Moj maly to ma tiez. Kym som sa tu nedocitala,ani ma to nejak netrapilo,ja mam tiez take nijake nechty na malickoch 😝

lola31774
12. aug 2011

ahojte my sme to tiež maly a viete čo nam pomohlo!!!!detska lekarka nam predpisala batrafen roztok,je to vodička a vždy rano a večer som mu kvapla na maliček a za tyžden ten necht tak zmekol že sa dal krasne strihat,uplne super a bez bolestne!!! 🙂

danielaviki
12. sep 2011

@stelam ahoj, tak uz aj my mame krasny nechtik na malicku, kupila som si v lekarni ten kremik Kerasel, da sa kupit aj bez receptu, natierala som iba dva dni, ked som si vsimla ze nechtik uz odrasta, bol pekne zmaknuty tak som to zdvrdnute odstrihla a uz pekne rastie normalny nechtik...teraz ten nas vymyslenik si nechce opat strihat nechty/mava take obdobie, kedy to nie je vobec problem a kedy zase je cirkus), tak bojujeme :o)