Zbytočný výjazd

29. jan 2023

Zakladám anonymný príspevok lebo trošku mi je to trápne ale potrebujem vedieť váš názor či som v jednej veci konala správne.
Počítam aj s kritikou.
Ide o to že mám niekoľkotýždňového syna. Včera večer ho pravdepodobne trápili koliky, reval až bol fialový, nedalo sa ho utíšiť, skúšala som všetko. Po dvoch hodinách plaču sa stalo to, že z ničoho nič prestal dýchať, nadýchol sa po niekoľkých sekundách keď som ním zatriasla. To sa zopakovalo viackrát. Asi keď sa to stalo piatykrát že sa mu zastavilo dýchanie som už v panike chytila mobil a vytočila 155. Kým prišla sanitka tak sa to ešte viackrát zopakovalo. Syna ani nevyšetrili doma, rovno som ho brala do sanitky. Až v sanitke sa upokojil, prestal revať keď sme do nej nastúpili. Tam ho aj vyšetrila, všetko mal v poriadku, aj dýchanie. Ale vzali nás do nemocnice.
Ja som sa potom celú cestu cítila blbo, premýšľala som či som urobila dobre že som ich volala, či som nemohla konať inak. Som si pozerala ešte predtým ako sa toto stalo ako podať prvú pomoc tak malému bábätku,no ale ja som bola v takom strese že na nejaké umelé dýchanie som ani nepomyslela.

doriiis
29. jan 2023

Spravila si dobre

danieladeley
29. jan 2023

Ja myslim, ze si konala spravne, ved kedy by si mala volat, ked uz nie vtedy, ked nedycha? Tiez mam syna, ktory sa zachadzal od placu, ze az odpadaval, takze chapem, aky to musel byt pre teba stres.

kamagma
29. jan 2023

Samozrejme,nato su sanitky ,na tazke urazy,bezvedomia ,zastava krvneho obehu. Nie nato, naco ich vola 90%ludi.

luccija
29. jan 2023

A tebe to niekto vytkol či správali sa v nemocnici zle?Tiež by som to spravila veď na linke vedia posúdiť či poslať sanitku...A čo sa zistilo?
Veľa detí má také afekty plaču chápem, že je ešte malinký možno sa to bude opakovať poučili Ta ako postupovať?fuknut do tváre, prsknut vodou ..

zooeynka
29. jan 2023

V pohode. Ja som raz volala sanitku ked sa mi mala dusila cukrikom. Za 5 minut boli u nas. A uz ani nebolo treba....a nikto nemal zbytocny komentar.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
29. jan 2023

Dobre si urobila, ved prestal dychat. A je horzne malicky

babovka2321
29. jan 2023

Prosim ta, fukaj do tvare, trasenim mozes babatku viac ublizit, nez ten plac.

kaktusik007
29. jan 2023

nemusis mat vycitky, niekolkokrat ti prestaval dychat a modral = zivot ohrozujuci stav. Vtedy sa 155 vola.

veronikaszabova
29. jan 2023

Spravila si tak, ako by konala kazda matka. Ja tiez. Drzim palce, nech sa to neopakuje.

autor
29. jan 2023

Ďakujem za odpovede.

lavinis
29. jan 2023

Ak prestal dýchať, tak čo iné si mala spraviť?

lavinis
29. jan 2023

@babovka2321 presne
Pozor na to trasenie

loginexistuje
29. jan 2023

nevycitaj si to absolutne skus si precitat o afektivnych zachvatoch vzyzera to hrozne ale dieta sa nezadusi odporuca sa fuknut do tvaricky alebo jemne frknut vodou

ircite netriast

eeffka
29. jan 2023

@loginexistuje ale par tyzdnove? Vacsie deti viem ze to robia ale tu by som sa posr aj ja co vydrzim vela

autor
29. jan 2023

@mamula20 viem si predstaviť aký si z toho musela mať stres. A keď si sama doma s takým maličkým babom. Ja som síce bola u mojej mamy, nebola som sama. Keby som bola sama ja neviem čo by som robila.

@beata_k maly ma len 2 mesiace

@babovka2321 ďakujem za upozornenie, verím tomu že toto už nikdy viac nezazijem, ale keby náhodou, snáď si to budem pamätať že radšej fuknut do tváre a nie triast

loginexistuje
29. jan 2023

@eeffka hej ono sa to stava tak do troch rokov vacsinou potom to odoznie su deti co to nemaju vobec a potom take co pomaly denne

ak je to pricaste tak preventivne k neurologovi

autor
29. jan 2023

@luccija nikto mi nič nevyčítal keď sme prišli do nemocnice, ani záchranárka v sanitke. Aj keď bolo jej to čudné, že ešte cestou do sanitky reval, a len čo sme vošli do sanitky tak zrazu prestal. Ja len dúfam že si nepomyslela že som chcela využiť sanitku ako taxík

zorkahorka
29. jan 2023

Pri tak malom dietati to isto nebol zbytocny vyjazd! Zdravotnici to podla mna chapu

autor
29. jan 2023

@veronikaszabova ďakujem

autor
29. jan 2023

Dúfam že sme mu tým častým trasením neublížili

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusik1304
29. jan 2023

Ahoj autorka, myslím, že si dobre urobila. 🙂 Radšej "zbytočný výjazd" ako neskorý.....

Len pre pobavenie moja skúsenosť. Moja dcérka mávala problémy zo zápchami a celkovo "kakanim", keď mala asi 3-4 roky, hrozne plakala pri kakani, nechcela tlačiť, ťažko jej to išlo...no raz tak neskutočne pri tom plakala, a videla som teda, že tá stolica ide von ale akoby sa zasekla, ona nevedela vytlačiť, ja som jej nevedela pomôcť, no plač strašný....bola som sama s ňou doma, manžel mi akurát nedvíhal mobil, tak som teda nakoniec zavolala záchranku, prišli, no medzi tým sa jej podarilo vykakať....😁....jaaaj, smejem sa z toho teraz, ale vtedy mi veru nebolo do smiechu. Aj som sa ospravedlňovala tým záchranárom, oni boli v pohode, aj ju vyšetrili, prehmatali bruško, len mi povedali, že keby som ich znova volala tak už by ju brali do nemocnice.....

kristinapetronela
29. jan 2023

Horšie ,keby nezavolas .radšej zbytočne fakt

liv1
29. jan 2023

Necitam komentare, urobila si dobre. Dufam, ze budete mat vsetko ok asi vas teraz vysetruju v nemocnici, lebo o tom nic nepises. Btw, snad mate doma monitor dychu. Nasej znamej to zachranilo zivot 2 mesacnemu, donosenemu, uplne zdravemu chlapcovi.

ropucha6
29. jan 2023

Urcite nebol zbytocny, nic si nevycitaj. Ja mam rovnakostaru dceru, takze chapem. Inak poradim, kup si nosic, nasa je v nom skoro kazdy vecer take dve hodiny, inak by tiez takto revala.

autor
29. jan 2023

@evamarek77 ďakujem 🙏

autor
29. jan 2023

@majusik1304 uff tak ako ja neviem čo by som v takej situácii robila. Ja som hrozna, ja si stále nájdem príčinu stresovať. By som sa bála že má sprdnu že to bol zbytočný výjazd

autor
29. jan 2023

@liv1 vyšetrili ho, všetko v poriadku, priebežne mu kontrolujú dýchanie a pulzy. Priateľ mal včera nočnú tak nás poslal ku mame. Keby som s ním ostala sama doma ani si nechcem predstaviť ako by to dopadlo. Doma máme monitor dychu, u mamy nie.

mikadooo
29. jan 2023

Spravila si dobre. Ty ako laik predsa nemôžeš v takejto situácii vedieť, či ide alebo nejde o život. A čas na filozofovanie si v tej situácii určite nemala. Držím palce, nech ste rýchlo fit, fyzicky aj psychicky a nech sa to už nezopakuje 🙏🙏🙏.