Zber 12 hodinového moču

mawisch
19. mar 2018

Ahojte,viete mi poradit postup pri zbere 12 hodinoveho mocu od 18 hod-6 hod. rano? Neviem,ci dat dcerku tesne pred 18 hod vycikat normane na wc a od tej 18 vsetko do flasky. Ci moze po tej 18 normalne pit,niekedy si vypyta trochu vody aj v noci. Rano neviem,ked sa zobudi napriklad 6:30,tak ten ranny moc treba vycikat do tej flasky alebo uz mimo do wc? Dakujem

liza199
19. mar 2018

o 18,00 sa naposledy vyciká do WC, potom už všetko zbierať až do 6,00. A piť ako obyčajne 🙂 ten ranný moč by bolo vhodné tam dať tiež, to znamená zobudiť ju na tú 6,00 - aby v tej vzorke bol aj ten najviac koncentrovaný, ranný moč.

mica20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mawisch
autor
19. mar 2018

Dakujem vam za vysvetlenie 🙂

1988majka
19. mar 2018

A ked budete brat vzorku z celeho toho zberu tak to treba premiesat...a samozrejme odmerat celkove mnozstvo.

durikovajana
19. mar 2018

Ja som dcérku vybrala zo škôlky o 12h a začala som zber moču až teoreticky do polnoci keď som ju zobudila aby sa ešte vycurala. A ranný moč hneď ráno ako vstala potom ako som ju zo spodu umyla a priamo do skúmavky. Podľa mňa keď začneš zber moču o 18h tak tam toho nebudeš mať veľa keďže v noci sa piskat veľmi nechodí. Takto sme robili aj v nemocnici keď tam ležala, akurát v tedy sme nazbierali viac moču lebo bola na infúziách.

mawisch
autor
19. mar 2018

Hmm,neviem,ci mam brat z toho mocu vzorku. Toto mi sestricka vobec nespominala. Len ze do jednej flasky zbierat moc od 18 hod do 6 rana. Mozno si potom ona odobere vzorku sama. Len tieto detaily som sa zabudla popytat.

mica20
19. mar 2018

@mawisch ja som zdrav. Sestra... ak Vam sestricka nekazala odobrat vzorku, tak NEODOBERAJTE ! ..len nazbierajte a odneste.. ona vam mozno da potom skumavku a odoberiete sama, ale ak Vam nic nespominala ani nedala skumavku tak to nerobte, aby ste nemusela zasa zbierat. Pekny vecsr

katulienkax
19. mar 2018

Tiez ma zaujíma aky 12 hodinový moc sa už len da nazbierať v noci u malého dietata 🙂 sak ked s vycúra o 20 tak spi až do rana a potom cika až ráno. Čiže len dve cikania. A aky je rozdiel medzi cikanim o 6 a o 7. Sak ked nepije medzitým vodu, tak ta hodina nemôže urobiť nic.

janinah
19. mar 2018

@katulienkax môže,má to byť presne za 12 hodín

katulienkax
19. mar 2018

Neviem možno to zle chápem ale mne naozaj zber 12 hodinového mocu u malého dieta a ktore v noci neciká už pride nelogicky. Ked sa o 18 vycika do wc tak kedže moja slabo pije o 20 by vycúrala len velmi malo a další moc je v podstate už kompletný ranný moc. Neviem co z toho akože zistia. Logickejšie mi pride zbierať 24 hodinový moc, co už naozaj hovorí a dennej aktivite organizmu.

1988majka
20. mar 2018

Tak ten kto kazal 12h zber asi vie preco..takze 18:0-6:00. Jasne ak nekazali zobrat vzorku radsej zobrat cely ved toho nebude vela. Ale tak vacsinou sa berie len vzorka 🙂.

gretocka
20. mar 2018

tak napriklad my riesime nocne pocikavanie a v noci teda toho nacika hodne.....

lulula12
26. mar 2018

@katulienkax Ja tiez citam a celkom som prekvapena. Ja som tiez mala problemy s oblickami, ked som bola mala a co si pamatam tak som zbierala 24 hodinovy moc, aby videli cely den co a ako. Aj som si zapisovala kolko som vypila, aby to potom vedeli vyhodnotit

mawisch
autor
26. mar 2018

Moc som dobre zbierala,dakujem za rady. Sestricka si potom sama zobrala vzorku. Riesime tiez nocne pocikavanie. Tak zrejme preto ten 12 hodinovy moc. Neskor nas caka aj 24 hodinovy zber.