Zažívacie problémy u 5 mesačného - už mesiac sme v noci nespali

domynyka09
20. jún 2020

Ahojte mamičky, prosím vás o radu, malého som porodila cisarskym dva týždne pred termínom,, zo začiatku bol kojeny no kvôli silnej infekcií bradaviek mrsou a 7 zápaloch som bola nútená kojenie ukončiť po 4 mesiacoch,, asi v 3 mesiacoch som ho začala prikrmovat mliekom hipp combiotik no nesadlo mu tak sme mlieko zmenili na KENDAMIL,, maly mi zo začiatku krásne spával,, aj 4 hodiny vkuse prespal,, no po 5.mesiaci sa to začalo zhorsovat,, malého prikrmujem dva krát denne, obed ma vždy batat mrkva a niečo k tomu a na večeru papa kašu. Pred mesiacom mal 6 chorobu a odvtedy v noci nespi vkuse viac ako dve hodiny, niekedy sa budi po polhodine, po hodine, v podstate je polovicu noci hore a ja sním, hrozne kričí, plače napína sa,, a sem tam si odprdne, čiže je to asi nafuknutym bruchom, skúšali sme už Cooliprev, tie mu veľmi nezabrali takže laktózou to asi neni, skúšala som aj Sab simplex to sa to trochu zlepšilo ale neviem ci to je riešenie mu to dávať každý deň,
Mam ešte kúpený gastrottus baby a dávam mu už pár dní probiotika tak čakám ci pomôže aj tie ale rozmýšľam aj nad zmenou mliečka. Čítala som ze mlieko môže začať robiť problémy aj po čase. Prosím poraďte mi ak ste mali takýto problém, aké mlieko mam zmeniť, je ich asi milión, pozerala som nutrilon na zažívacie problémy alebo radšej sunar, aj tých je veľa druhov. Ja už sa chcem konečne aspoň trochu vyspať 😃 a hlavne chcem aby bol malý spokojný..

domynyka09
autor
20. jún 2020

Ešte som zabudla napísať ze malý mal hrozne problémy od začiatku, také citlivé bruško, vigantol ani jamieson sme nemohli dávať, nekusotcne koliky mal z toho, až s olivovým olejom nám sadol vitamín D nakoniec.. Aj keď som ja niečo zjedla (ešte kým som kojila) hneď mal bolesti brucha.. 🙈

emiliamilka
20. jún 2020

A espumisan L ste na prdiky neskúšala? Našemu pomáhajú len tieto kvapky.. prdka v pohode už ho to neboli ako pred kvapkami a pomohli aj s kolikou

zuzka2505
20. jún 2020

A neskúšala si vysadiť na večer kašu? Čítala som že niektorým deťom môže kaša na noc veľmi zaťažiť bruško. Ja by som najskôr skúsila toto a až potom rozmýšľala nad zmenou mlieka

makova333
20. jún 2020

@domynyka09 smer gastro moze byt za tym ABKM alebo laktozova intolerancia. Resp, mozes vyskusat mlieco upravene pre taketo deticky (najskor jedno, ak nezaberie druhe).

angelheart
20. jún 2020

To má ozaj každý deň mrkvu? Nie je problém v nej? Zvykne zapekať. Naša prerevala večery, keď som zavádzala mrkvu, vysadila som, žiadny problém, znovu som skúsila o mesiac, to isté. Asi až v 7. mesiaci ju stolerovala, ale aj to jej ju nedávam stále, skôr len sem-tam.

pribinak
20. jún 2020

Každý deň jesť to iste? Však daj zemiak, chudé masko, tekvicu, cuketa, špenát, ..... je toľko čerstvej zeleniny. Nie každý deň to iste, aj to nemusí robiť dobre jeho brušku

Čo tá kasa na večer? Niektoré deti to ťažko trávia. Skúsila by som iba zemiacik na pár dni

goodidea
20. jún 2020

Môže to byť tou kašou na vecer, skúšali ste na večer len mlieko? Nám dosť pomáhali na tráviace problémy kvapky espumisan...ale asi najviac kvapky BioGaia

andulka1988
21. jún 2020

Nase babo malo tiez neskutocne koliky,ked som zacala dokrmovat preslo to.Po 2 tyzdnoch podobne sa zacala spravat a nakoniec som zistila ze ma 2 zubky,skuste pozriet do pusinky ci nahodou ... prve zubky boli v 5 mesiacoch

domynyka09
autor
21. jún 2020

Ďakujem krásne za rady, laktózou to asi není už sme pár dní skúšali dávať do mlieka coliprev a žiadna zmena, neje úplne každý deň to isté, skúšala som už všelijaké kombinácie ale pre to dsvsm stále hlavne ten batat lebo mu to chuti asi ta sladká chuť, obyč zemiak s mäsom vôbec nechcel to vypluval, aj výživy, doma spravenú čerstvú kí ešte zjedol, z obchodu vôbec, kašu nedávam úplne každý večer, a skúšala som na dva dni vysadiť prikrm s zisdna zmena skôr dom mala pocit ze ešte horšie,
Rozmýšľam ci to môže byť aj tým len ze strašne hlta vzduch, 🤷‍♀️ biogaia dávam ráno 5ty deň, zajtra 6ty bude tak už čakám ci zbadám dáke výsledky,, plus mu dávam teraz Sab simplex ale neviem sa mi vidí že len minimalbe zlepšenie,, mate skúsenosť niekto s gastrttus baby sirup na kolíky? Mam ho kúpený, ešte sme neskúšali.

domynyka09
autor
21. jún 2020

@angelheart skúsim mu úplne vysadiť tu murkvu a nechám len batat, ten hádam není taky

angelheart
21. jún 2020

@domynyka09 ale veď nemusí mať každý deň tú istú potravinu, aj keď v kombinácii. Nechcem sa teda do toho miešať, ale skúsila si dať aj samostatne napr. cuketu alebo maslovú tekvicu? Ja som to teda dávala tak, 3 dni rovnakú zeleninu, potom ďalšiu. Kombinácie až keď boli zavedené aspoň 4 druhy. Nie je dobré zo začiatku priveľmi kombinovať. Keď má rád sladšie, tak ozaj skús maslovú tekvicu alebo hokaido. Tiež sú nasladlé a väčšinou nespôsobujú problémy.
Gastrotuss nie je na reflux? Naša mala koliky aj reflux. Najviac pomohol Sab Simplex, dávali sme jej ho od 1.mesiaca hádam až po 7.

domynyka09
autor
22. jún 2020

@angelheart no ved ja som začala len jednou ale potom som tam začala pridávať batat lebo len tak mu to chutilo, ale prečo som tam dávala aj mrkvu neviem vlastne ani, myslela som si ze mu neškodí, a možno ani neškodí ale vysadim ju preistotu a tekvicku kupim,
No ten gastrottus je aj na koliky podľa príbaloveho

angelheart
22. jún 2020

@domynyka09 skús, našej chutil aj zemiak zmiešaný s cuketou, chytilo to z cukety úplne inú chuť.
Možno neškodí tá mrkva, ale nemyslím, že je potrebné ju dávať každý deň. Malo by to byť pestré, nie jednotvárne. Treba skúšať. Aj hráškové pyré neskôr malej chutilo. Už má cez rok a pol, tak už si veľmi nepamätám, kedy presne som čo zavádzala. Ale určite medzi prvými bola cuketa, tekvica, či paštrnák.