Závrate a zvracanie u deti

jamar
31. júl 2013

Ahojte mamičky,
nemate niektora skusenosti u vasich deticiek s nahlymi zavratmi, trvajucimi niekolko hodin a naslednou bolestou bruska a zvracanim? Moja dcerka pred dvomi mesiacmi nahle zacala mat zavrate, bolest bruska a zvracanie. Neudrzala sa na nohach. mala aj nizku teplotu do 35st. Hospitalizovali nas na JIS, robili lumbalnu punkciu, ct a vysetrenia krvi, usne, ocne pozadie ale vsetko mala v poriadku. Prepustili nas a po dvoch mesiacoch dcerka padla a buchla si hlavu. asi po 30 hodinach ju zacalo motat, bolelo ju brusko a zvracala. Ked sa vyzvracala tak vsetko prestalo. Absolvovali sme uz vsetky mozne vysetrenia, na chirurgii nam povedali ze to nie je urazom, ze to by sa prejavilo do 24 hodin, Na neurologii lekarka hovorila, ze by to mohlo byt nieco ako detska migrena. Po neurologickej stranke je dcerka v poriadku. Uz neviem co absolvovat. Zajtra ide na audiogram. Ak je to detska migrena, nepoznate niekoho kto ma take problemy, ako im predist, co ju vyvolava a pod.? Dakujem

barbaraleck
13. máj 2014

@jamar ahoj my mame ☹ po neurologickej stranke je uplne v poriadku, neurologicka vravela ze je to detska migrena z coho vyrastie ....no neviem,kazdy 6 tyzden to ma ....☹((((((((((

vivian82
3. sep 2014

@jamar dobry vecer mozem sa spytat ci ste sa dozvedela z coho mohla mat vasa dcerka tie problemy dakujem

jamar
autor
9. sep 2014

@vivian82 podla dr. to bolo z toho, ze v tom case byvala casto chora, lebo nastupila do skolky a vraj sa jej nejaka infekcia dostala aj na maly mozocek, ktory ma na starosti rovnovahu. Vraj to same odozneje a aj odoznelo. Druha moznost bolo, ze vraj to je tzv. detska migrena ako @barbaraleck hovori.
Vsetky vysledky mala dobre a uz po tom nikto nepatral.

lenkalilipu
18. nov 2014

Ahojte,aj my mame take problemy s nasou 2-rocnou dcerkou.Kazdy mesiac pravidelne zvracia a cely den prespi no strasne je pri tom nepokojna a placliva.Sme objednani na eeg hlavy tak neviem.Prosim poradte ak mal niekto taky problem.dakujem

22petruska
22. aug 2019

@lenkalilipu dobrý deň chcela by som oživiť tuto tému a opýtať sa ako sa vám darí čo zistili lebo sme na Tom dosť podobné ďakujem

adramb
15. nov 2019

@22petruskazdravi.. Vy ste už absolvovali nejaké vyšetrenie, lebo nás to čaká s podobnými príznakmi

22petruska
15. nov 2019

@adramb uzavreli to ako virózu pri ktorej boli hlava a zvracia viac sa jej to neobjavilo

adramb
15. nov 2019

@22petruska tak to u nás bude ine. Ďakujem za odpoved