Zatekanie hlienikov a vracanie 10 týždňovej dcérky

zuzankaaah
11. apr 2017

Ahojte. Moja 10tyzdnova dcerka ma problem s plnym nostekom a zatekanim hlienikov do krku uz asi vyše mesiaca. Skoro kazdy den mi z toho vracia(1-2x cely obsah zaludka). Lekarka nam dala homeopaticky sprej,skusili sme aj morsku vodu,dala nam framykoin do nosteka,stale odsavame,vytierame vatovymi tycinkami,kvapkame mliecko do nosteka a stale bez zmeny. Robili nam aj vyteri ale nič nezistili. Vie niekto poradit?Budem vdacna za kazdu odpoved. Vopred ďakujem

deti95060810
11. apr 2017

no takže pozor, moja dcéra z toho dostala zápal priedušiek a dostali sme sa do nemocnice. ak si nevieš rady - skús pohotovosť. moja nemala ani teploty....

zuzankaaah
autor
11. apr 2017

Ani my nemáme teploty. Len som už bezradná. Ďakujem za radu

maca283
11. apr 2017

@zuzankaaah Ja odporučam použit tymianový krem Ja malej natieram chodidla a hrudnik medzi lopaky a hrdielko krasne sa to vsetko pouvolnuje a je dobre U nas tymian velmi velky pomocniki www.just.sk

deti95060810
11. apr 2017

@maca283 môžem sa opýtať majú ho bežne v lekárni? Mala by som o ten krém záujem a zajtra idem do mesta...

zuzankaaah
autor
11. apr 2017

Ďakujem veľmi pekne.

martinka13
11. apr 2017

Nám vždy pomohlo jedine odsávať, odsávať a zas odsávať. Vždy pred odsavanim morskú soľ do nosa. Odsavali sme aj v noci. Je to na nervy, ale jediný spôsob ako uľaviť dieťatku. A ak bol noštek aj zapchaty tak Olynth, alebo nasivin.

ajsha123
11. apr 2017

Ja mam tiez tymianovy krem od Justu, fakt pomaha. Pri zahlieneni, kasli potieram hrudnik, uvolni hlieny, prejde to rychlejsie, dokonca lepsie ako sirup. Ci sa daju kupit tymianove maste aj v lekarni - od Justu urcite nie. Mozno inych vyrobcov, ale ten od Justu je ucinny.

Pouzivate na choroby propolis? resp. tinkturu? Odkedy sme zacali uzivat propolisovu tinkturu na choroby, radikalne sa znizil pocet ATB - kazda choroba nam presla bez toho, aby sme museli mat zapal priedusiek a anginy... dovtedy sme boli chori vkuse - bezne nachladnutie, sopliky, zatekanie, kasel, zapal priedusiek, aTB. Vskuse.
Ked mala nasa najmladsia nadchu (4 mesiace), nedavala som jej tinkturu priamo, ale pila som ju ja (dost vela), tym padom sa dostala do mliecka a do 2-3 dni bolo po nadche. Vyskusajte. Mam kontakt na pani, ktora ju vyraba doma, je fakt silna a ucinna, lepsia ako z lekarne. Mozem poslat interne. Viem, ze mnohi pouzivaju propolisovu tinkturu aj preventivne (lyzicku denne..)

zuzankaaah
autor
12. apr 2017

Ďakujem. Sestra pracuje vo vcelarstve,tak propolis nieje problem . martinka13:odsavame nonstop,ale nepomaha to.

sobotaa
12. apr 2017

Dcerka dostala sopliky a kasel ked mala tiez 3tyzdne dr nam predpisal phamykon a aby som odsavala stale ale pozor ustnou odsavackou nie odsavackou na vysavac dr mi to zakazal pretoze je prilis malicka a mozem jej odtrhnut sliznicu. Ten phamykon som nakvapkala na vatovu tycinku a vytierala nostek 3 az 4x za den a krasne nam to pomohlo po 2dnoch soplik ustupoval. Aj nam zo zaciatku predpisali morsku vodu a materske mlieko ale to nezaberalo zacala kaslat drhnut sa nechcela papat pretoze sa nedokazala nadychnut a na pohotovosti na kramaroch nam predpisali phamykon a dr povedL ze je dost zahlienena. A take hlieny som z nej povytahovala tusim ze az z pata a este vyborna vec bola zvlhcovat vzduchu. Nam sa to stale tocilo 2mesiace medzi 2rocnou dcerkou a 3tyzdnovou dcerkou stale si to vymienali a ked sme kupili zvlhcovac vzduchu a ten phamykon tak to uplne skoncilo.

ludkka0407
12. apr 2017

@sobotaa ten phamykon sa kupuje alebi je len na predpis?dakujem za info

sobotaa
12. apr 2017

@ludkka0407 je na predpis.

ludkka0407
12. apr 2017

@sobotaa dakujem,skusim sa popytat u svojej lekarky,lebo tiex to riesime uz par tyzdnov,mala ma len 8 a uz soplikujeme.a uz parkrat mi odmietla cici,bo nevedela dychat,aj ked sme odsali sopliky a preplachli nostek sprejom z morskej soli😕dost,ze bojujeme uz 8 tyzdnov s kojenim,teraz zasa😕

lednickajana
12. apr 2017

Ahojte,ak deticky kojite vylucit vsetko mliecne...mlieko,maslo,jogurty,smotanu a pod.zahlienuje a podporuje tvorbu hlienov...pomaha tiez inhalacia vincentky,kupte si inhalator a naparovat 3-5x denne..a urcite neodsavat vysavacom,ked tak max ustnou..drzim palce

zuzankaaah
autor
12. apr 2017

Nám kazali odsavackou na vysavac . Preto som ju zakúpila. A zajtra sa chystam kúpiť zvlhcovac.

1988majka
12. apr 2017

Aj my sme boli na tom podobne. Zvlhcovac alebo mokre uteraky povesat. V izbe kde babo spi 20st. Dobry je aj eukasol od justu na uvolnenie hlienov. A nepredpisala vam doktorka Fenistil kvapky? Dost rychlo to zabera na odpuchnutie nosa a uvolnenie hlienov. Aj Pamycon je dobry 🙂

zuzankaaah
autor
12. apr 2017

Nie,nepredpisala. Uteraky mokre davame,ale zvlhcovac bude ucinnejsi.

1988majka
12. apr 2017

@zuzankaaah pardon prehliadla som ze uz vam dali framykoin - to je to iste ako pamycon takze to ani nema vyznam vymenit

zuzankaaah
autor
12. apr 2017

Ale nezabera ani ten. Teraz mame Sinupret kvapky na rozpustanie hlienov.Z pravej dierky ked odsavame,uz ma trosku krvavy susnik. 😢

1988majka
12. apr 2017

@zuzankaaah Treba par dni pockat ci sinupret zaberie, ak nie, da sa vymenit napr. za prospan / je to z brectanu a mozu aj deticky od narodenia/. Krciari zvyknu davat aj uniflox do nosteka /tiez je to atb ale ine ako framykoin/. Ak je uz ten nostek velmi presuseny skusit vytriet nosne dierky tycinkou namocenou do panenskeho olivoveho oleja. Drzte sa urcite nieco zaberie.

zuzankaaah
autor
12. apr 2017

Uz vytierame olejcekom. Ďakujem všetkým za rady.