Záťažový test na laktózu

lubomira85
7. nov 2016

Ahojte, o par dní nás čaká záťažový test na laktózu, dcérka má 2 r. a 10 mes., je pravda že test prebieha tak že sa vdychuje do prístroja, vypije sa "tekutina", a potom sa počas 2 hodín znova opakovane vdychuje do prístroja? Máte niekto skúsenosti? Rady na čo sa prípadne pripraviť, alebo ako to presne prebieha? Čítala som že test je bezbolestný, ale ak predsa výjde pozitívny, tak sa dieťatko asi aj vytrápi počas tých dvoch hodín, nie? Vopred ďakujem.

lucik194
7. nov 2016

nevytrapi sa vobec, hned ako pridete vypijete roztok, potom nadychate 1x, zapise sa, opat nadychate, opat sa zapise, proste len dycha do pristroja a nic viec, najhorsie je ze pride na lacno.... a bude stale na lacno.... nemozes jej dat jest... to je to najhorsie, treba zobrat vela hier, knizky, proste aby sa tam zabavila, lebo sa to moze natiahnut ....
zle jej nema byt z coho, jedine ak z hladu ( u nasej to tak bolo), ak sa mi podari najst niekde prispevok kde som opisovala celu proceduru tak ho sem dam, ale takato debata tu uz bola, treba pohladat), inak realne rataj ze tam budete cele doobedie, myslim u lekarky

lucik194
7. nov 2016

no neviem najst, ale v kratkosti: no imunologicka jej robila ten dychovy test na intoleranciu laktozy, vypijes pockas 15 minut, nafukas 1x, zaznamena sa cislo, potom cakas 30 minut a opat nafukas, zase 30 minut a fukas.....minimalne fukas 6x (dokopy) a vysiel jej pozitivny (to sa urcuje podla hodnot ktore nafukas, prva a posledna hodnota, ich rozdiel)

lubomira85
autor
7. nov 2016

@lucik194 a ake mnozstvo sa pije? zevraj sa to zaraba podla vahy dietata? S tym vytrapenim som mala na mysli ze ak ma intoleranciu laktozy naozaj a vypije roztok, tak sa asi na wecko nabehame!?

lucik194
7. nov 2016

nenabehate, ono dieta z toho nebude vracat, co myslis ze toho vypije 1l? 😉 nie mala bude toho mat moznoze 2 dcl, viac nie, bude to sladke, to v pohode vypije, nasa tiez moc sladke nepila ale toto dala v pohode, potom budu sledovat v dychu obsah H2 takze ziadne behanie, skor ako som napisala bude otravna, lebo realne tri hodky v cakarni je dlho...

lubomira85
autor
7. nov 2016

@lucik194 tak uz na prvom vysetreni sme cakali vyse dvoch hodin, takze ohladom toho viem co ma caka, ale to nejak dame, hej skor som sa bala ze sa z toho bud dovracia alebo ju zacne prehanat. ale ak nie, tak fajn, snad to nejak zvladneme. dakujem za odpovede