Zástava dychu pri plači

ladydia
12. máj 2013

Ahojte, prosim vás poradte mi zienky, už druhýkrat sa stalo že Kristínka ( 10 mes) prestala dychat pocas placu...prvyraz sa to stalo ked som bola u nasich, spadla a udrela si hlavicku-nastal dost velky plac tak som si ju tisila v naruci, no zrazu prestala dychat, zacali sa jej prevracat ocka a zacala modrat, mamina jej zacala buchat po chrbatiku a ked sa nemohla stale nadychnut zacala jej fukat do ust...na druhy pokus sa nadychla a plac pokracoval-samozrejme som nevedela kde je sever a este par dni som to mala pred ocami...vcera sa to zopakovalo, Petkovi sa snazila zobrat nejaku hracku a on sa jej odvdacil uderom kocky do nosa(co som si vsimla az potom) pocula som plac a naraz ticho...letela som do izby no to uz mala znovu modrala...okamzite som ju ulozila na chrbatik a po 3 vdychnutí do ust sa dostala k sebe...mam hrozny strach ze sa to zopakuje, som velmi senzitívna a dost to prezivam,,,zajtra sa mame ist dat 3krat ockovat a ja sa bojim, ze po vpichu ihly sa to stane znovu...chcem to dr povedat hned ako prideme...stretli ste sa uz s niecim podobnym?

acer11
12. máj 2013

jasné,pomerne bežné a pre maminu nepríjemné 😀 pomáha oprskať vodou ,jemne štipnúť alebo trocha ťapnúť-bábika z toho časom vyrastie 😎

memory97
12. máj 2013

pomaha aj jemne fuknut do tvaricky, ked velmi place, troska ju to utisi. Pomaha aj potlapkanie a mozno aj lekarka ti da nejaku dobru radu...

lenka268
12. máj 2013

@ladydia no necita sa mi to dobre, trocha som si aj smrkla 😔 , malemu sa to stalo len jediny krat ale mali sme s muzom obidvaja dost. A si ked mal 2,5 roka. V noci sa zobudil jedoval sa potom reval a reval az prestal dychat, tiez mu pery omodrali. No je to velmi stresujuce. Potom som nespala do takej piatej a stale pozerala ci dycha. Od vtedy nic klop klop klop. Tiez som si to hladala na nete a tak ako baby pisu vyssie, aj vodou ze sa ma pokropit tvar, fuknut do ust.... Myslim ze aj tu je o tom nejaka rozsiahlejsia debata skus vyhladat. Nech sa vam to uz neopakuje a ani nam a nikomu.

ladydia
autor
12. máj 2013

@lenka268 dakujem, budem sa snazit postudovat o tom, uvidim co povie zajtra dr...ale ako ju poznam len mavne rukou a povie ze to je normalne...ona deti nema a stale mi vravi, ze vsetko moc prezivam...ale moje deti su moje vsetko... ☹ to pochopi len MAMA!!!

lenka268
12. máj 2013

@ladydia ano urcite to lekarke povedz, tak to je urcite normalne ze to prezivas, ved to ako by bolo, ved clovej je v takej situacii normalne akoby v soku, hocico mu hlavou prebieha, takze mozno to pre lekarku nic nie je ale pre matku ano. Ja aj ked maly place sa snazim od toho placu odputat aby som tomu predchadzala, ale teraz ju kludnejsi vtedy bol dost jedovaty a vzdorovity tak to mozno aj tym bolo. Ale ked sa dieta udrie alebo padne a boli ho to tak to sa asi moc neda, ako tvoja mala ked padla.

mimikas
12. máj 2013

@ladydia poznm to, my to mame na dennom poriadku, plus nas maly sa dokaze pri tom aj povrqcat 😀 , pomaha uz spomínané fuknutie do tvare a u nas pomaha zobrat maleho prec napr. do druhej izby a zacat mu ukazovat nieco uplne ine, pozarat von oknom atd. Nepomaha dlho mojkat lebo to sa este viac rozcitia, zobrat na ruky a rychlo zabavit niecim inym. Vela trpezlivosti prjem 😔

labelo
12. máj 2013

moj syn ked bol malý sa takto "zaplakaval"trvalo to dost dlho, bola som s toho na nervy nevedela som čo mám robit,raz sa tak zaplakal,že mu moja mama musela vytiahnut jazyk, bol celý modrý,ja som vtedy plakala s ním ,vtedy som nevedela,že čo na to učinkuje,ale vždy sa nakoniec nadýchol už ani neviem ako .....
minule som išla po meste a taká malá začala plakať a dlho ticho ,mne sa normalne roztriaslo celé telo od strachu o nu 🙂 som stala ako kamenná socha a čakala čo ten otec urobí,ale naštastie sa tiež nadýchla,inak toto su strašne stresujuce situácie 😖 neprajem nikomu

patrisha2801
12. máj 2013

stava sa to aj mojmu krsniatku .... ma 1,5 roka, doktorka odporucala silno na dieta skricat menom ... vraj to sa stava a dieta z toho vyrastie 😒 Len pre maminu a blizkych je to naozaj strasny zazitok ☹

dana3262
12. máj 2013

@ladydia mame zkusenost. Nasemu to zaclo okolo roka (asi 6 tydnu po prvnim ockovani). Cetli jsme o tom s muzem a docetli se, ze se to nazyva apnoicka pauza (apnoe) a stava se to i ve spanku. Nas syn take upadl a zacal modrat. Kdyz se to stalo poprve, byla jsem vydesena, kdyz uz to bylo po nekolikate, pusobilo to na me jako vydirani. Vypada to strasidelne, ale dite se nadechne..aspon to si vzdycky rikam.. 😕 ale uz se to dlouho nestalo..

ematko29
12. máj 2013

@ladydia Ahoj chcem ťa trocha popvzbudiť.Moja to začala robiť ked mala 9mesiace.prvykrát sa jej to stalo pri očkovaní.apotom častejšie a častejšie.niekedy aj 4krát za den.U nás pomáhalo ked som ju silnejšie štípla do líčka alebo do ručičky,vtedy sa preorientovala aobačila sa.Chodili sme ku neurologovi,odporučila by som vám to tiež aby si mala istotu,že to nemá nejaký vážnejší dôvod,potom sme boli aj na kardiologii.vžiadnom prípade snou netras lebo by si jej mohla spôsobiť vážne poškodenia,a pri dýchaní z ust do ust ak je to velmi surne anič iné nepomáha tam dávaj tiež pozor lebo ak jej fukneš príliš silno mohla by si jej poškodiť pluca..ani to udieranie po chrbátiku by som nepraktiozovala je to malé bábo ešte.Ono to postupne vymizne u nás to uplne prestalo v 3rokoch.určite to prejde,užila som si svoje ked mi 4krát do dna prestala dýchať.

babulka1978
12. máj 2013

Nasa to mava od baba....ked ju niekto cudzi zobral na ruky...u lekarky....mavala to naozaj dost casto...vekom to ustalo...teraz to ma len ked spadne, pri velkom placi.....tiez sme sa strasne bali...nam sa to stalo aj u lekarky.....povedala nam posadte ju, fuknite do tvare, stipnite.....ked sa nadychne, tak je dobre....pomahalo aj zatrasenie, buchnutie do chrbatika...je to naozaj velmi neprijemne, ale dietatko z toho vyrastie.......

majka1122
15. máj 2013

@ladydia ahoj,ja mam 2,5 r. dceru a po prvy krat sa jej to stalo ked mala 8,5mesiaca určite si vyžiadaj odbery na hemoglobin(vtedy modrie a neprekrvuje mozog) a odporučenie k neurologovi-možno ta odhovoria ale nedaj sa.Mi sme napriek tomu trvali na tom ale bolo trochu neskoro,no nie uplne.Teraz navštevujeme dets.psychologa na odporučenie neurologa nakolko zachvaty sa opakovali čoraz častejšie ako rástla a vedela že ked dostane záchvat tak bude tak ako chce ona.Prestala modriet lebo na odberoch zistili že hodnoty hemoglobinu su nizke,nasadili lieky a o.k.U neurologa spravia vyšetrenie na epilepsiu a pod.ked to bude v poriadku, tak ten psycholog,ti pomoze ako maš predist tomu aby to neprešlo do stavu vážnejšieho.Viem o čom hovorim lebo čim boli starši bolo to horšie,tiež máme aj 6,5 r syna.Zo začiatku sa mi zdalo že to nezvládnem,ale musim a chcem.Syn je bezproblemovy a zdravy,dcera je uplny opak.No darý sa ale nerob to ako ja aby sa stav nezopakoval tak ten prvy musi vždy ustupit.Je to chyba.Držim palce ahoj

eeffka
15. máj 2013

@ladydia ahoj ano je to afektivne zachadzanie sa pri placi, vyzera to hrozne ale vacsinou o nic nejde, ja som to riesila buchnatom do chrbta a fuknutim do tvare.
+ niektori dobri herci vedia aj sablu hodit na pockanie 😀

ladydia
autor
15. máj 2013

@majka1122 a ako riesis surodenecke hadky aby nedoslo k utoku deti na seba...

obcansr
22. máj 2013

stačí fuknut do tváričky to aj mne pomohlo pri malom

majka1122
23. máj 2013

@ladydia ahoj,včera som sa vrátila s dcerou z nemocnice,tak ti pišem až teraz.No u nás to bolo tak že na začiatku jej syn musel ustupiť ale ona si vždy našla niečo prečo by ho zbila al.poštipala,tak som povedala dosť.K ničomu to neviedlo.Potom som jej stale opakovala že keď bude toto robiť nebudeme chodiť von-kedže byvame na dedine bola naučená celé dni vonku-strašne má rada nášho psa-je to vlčiak a jediný člen ku ktorému má vzťah taký pevný,že keď som viackrát po sebe dodržala čo som jej povedala,že nemože isť von za nim samozrejme to sprevádzal obrovský plač,búchanie sa o zem a pod.ale keď som mala za sebou sedenia u psychologa a ten mi vždy tvrdil,že pri malej musia byť jasne stanovené pravidlá,keď raz povolim tak to bude iba horšie-vydržala som.samozrejme ako každá mama veĺmi som sa bála,či sa stav zachadzania nezopakuje-zopakoval-ale keď to bolo to že ona akoby vedela,že keď sa toto stane je po jej a tak ako chce ona.ja som vedela že aj vtej ťažkej situacii to musi biť ináč.Keď sa mohla na svojho psa pozrieť len z okna podla mna to bolo pre nu ťažké ale mala to za svoju agresivitu a dá sa povedať,že si to začala uvedomovať dosť zafčasu-