Zástava dychu a kŕče u štvormesačného bábätka

monika905
26. apr 2016

Ahojte, som bezradná, stretol sa niekto s takou kombináciou zástava dychu + krč u babätka? Prvý krát to mala, keď mala asi mesiac a pol. Nevedeli sme čo to je len sme si mysleli že sa jej asi mlieko vrátilo naspäť. Potom sa mi to stávalo zas a zas. Mala som podozrenie na GER (reflux) ale "odborníci" v Galante mi povedali že vymýšľam. Keď mi malá omodrela tak som išla k neurologičke a tá ma poslala do BA na neur. oddelenie. Malej potvrdili reflux (masívne sa jej vracia mlieko). Ale napriek opatreniam stále to pretrváva. Vyzerá to ako keby mala epileptický záchvat (čo nemá) boli sme aj viac krát na EEG všetko je v poriadku. Malá ma vypúlené oči, ťahá ju buď na jednu stranu alebo na druhú, ostane tuhá oči otvorené, nemá vyvrátené. Teraz viac krát som spozorovala že má to niekedy aj pri stolici keď moc tlačí, možno si vytlačí tým aj mliečko. Má niekto takéto skúsenosti. Prosím poraďte mi.

pribinak
26. apr 2016

Ak to zvládneš, nahraj na mobil a posli video neurologicke

lenicka2609
26. apr 2016

Ahoj my sme mali presne to iste co opisujes a aj v noci som sa budievala na to ze lapa po dychu a meta sa zo strany na stranu. Doktorja nam predpisala take zahustovadlo do mlieka ale to isto mate aj vy a potom nam pomohlo ju stale nosit nic ine nezaberalo a kolko krat aj v sede sa jej to stalo. Uplne to preslo az v 7 mesiaci kedy sme davali uz len tuhu stravu a mlieko len pred spanim a v noci. Takze asi len nosit ak nic a ani doktory nepomozu a v noci mat pod hlavou vyvysenu polohu

monika905
autor
26. apr 2016

@lenicka2609 a to zahustovadlo ti pomohlo, lebo nám dali ale teraz má problém so stolicou a ked tlačí taktiež jej vybehne to mlieko. som na nervy z toho. bojím sa, nemôže mať nejaké následky z toho že nedýcha - ja viem že nie dlho jej to trvá lebo stále sme s ňou ale aj tak predsa. teraz sme to mali tri krát za týždeň. na moju psychiku je to nápor. vy ste čo robili keď sa jej to stalo?
stále je vo vyššej polohe, ale vždy sa jej to stane keď ju dvíham, otáčam, prebalujem, niekedy aj dve hodiny po jedle ☹

lenicka2609
26. apr 2016

@monika905 to zahustovadlo ako kedy a ake mate? Myslim znacku? Viesco ja so bola taka vylakana zo zaciatku,najskor ked to bolo v noci som ju hned dvihla a potapkala po chrbatiku a neskor som jej aj palec do krku dala a vtedy sa nadychlaved uz ma napadalo aj take ze ci jej daco nemohlo do krku vbehnut....viem co prezivas toto su strasne momenty. A kojis ci davate UM?

monika905
autor
26. apr 2016

@lenicka2609 Kojim, dali mi Nutriton ale malá mi to nechce jesť, dali mi ešte Gastrotus to je taký sirup po kojení ale zas z toho nevie sa vykakať a reve strašne, dnes sme mali taktiež tie stavy lebo začala kakať a mama ju dvíhala no ale nevykakala sa lebo to bolo uplne že husté, a zasekla sa. Asi si vytlačila mliečko tým že sa namáhala. Ty ako si to prekonala? Ja som dosť silná povaha ale toto aj mňa žerie, bojím sa byť sama s ňou doma. Raz mi aj omodrela, ináč je taká červená, vypúlené oči, v krči - tuhá ako drevo. Ja fúkam jej do dváričky a otáčam ju dole hlavičkou a búcham po chrbátiku. Niekedy mám pocit že aj omdlie lebo zavrie oči. No čistá psychiatria. Hovorili mi že od 5. mesiaca mám jej začať dávať tuhú stravu.

3deisy2
14. máj 2020

@monika905 dobry den viete mu prosim vas povedat co vas to nakoniec trapilo?? My mame presne takyto problem a ja neviem co si pocat, dakujem

monika905
autor
15. máj 2020

@3deisy2 dobry den prajem nakoniec u nas je vzacna geneticka mutacia. Syndrom nahlej bolesti. Ked chcete kludne mi zavolajte 0907233905

vierka112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika905
autor
6. feb 2022

@vierka112 my sme mali podobne. Aj prestal dychat? Je nutne neuro, kardio vysetrenie. Nam rok nevedeli nato prist co malej je. Bolo to strasne. Ked by ste mali otazky kludne napiste

vierka112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierka112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika905
autor
28. feb 2022

@vierka112 dobry den u nas to bol do roka masaker. Nikto nevedel dojst nato co jej je.nakoniec pri operacii srdiecka (dostala pacemaker) nakolko pri zachvatoch mala aj zastavu srdca zistili kardiologovia ze sa jedna o neurologicku poruchu