Zarastený nechtík u dvojročnej

zuzka341
27. júl 2022

Dcéra 2 r. má zarastený nechtík na palčeku na nohe, palčeku je celý červený, na dotyk bolestivý.
Mám jej to skúsiť ja vystrihnúť? Či k lekárovi? Ak to mám urobiť ja, aký je postup? Budem vďačná za každú radu.

01matrioska
27. júl 2022

Nechty nesmiete strihať zaoblene, lebo budú zarastať, vždy len priamo, vodorovne. Na ošetrenie pršteka by som použila framykoin, alebo z voľnopredajných prírodných vecí tea tree olej.

zuzka341
autor
27. júl 2022

@01matrioska Áno, na ošetrenie som už myslela, len čo s tým nechtíkom?

01matrioska
27. júl 2022

@zuzka341 Viem, že sa to "nemá", ale ja napríklad vždy ten zarastený nech vystrihnem. a potom už len sledujem, aby znova nezarastol, pilnikom napriklad. miesto vydezinfikujem, uz sme mali aj tak,ze tam bol hnis. potom potieram olejcekom a nechavam co najviac volne, bez topanok a ponoziek

ls56
28. júl 2022

Existuju lekari, co sa tym zaoberaju. Pedikura-pedologia. Mne tiez zarastal a lekarka mala skusenosti aj s detickami. Takze bezne sa to robi aj detom. Najdi si v tvojom bydlisku na nete dajaku lekarku.

riskoh
28. júl 2022

Môj syn mal s krehkymi zarastajucimi nechtami problém,vždy keď sa zapálili dávala som mu postrúhaný surový zemiak-xalepit,na 2,3h a potom som vymenila za ichtiol zmiešaný s octanom-2,3h, samozrejme odborné ošetrenie zdravotnou pedikerkou ,navštevovali sme od 1,5r...